Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőm még nem...

Legjobb barátnőm még nem látta az 1 éves lányomat, túl reagálom a dolgot?

Figyelt kérdés
500 km-de élünk egymástól az egyik legjobb barátnőmmel, de az egy év alatt 2x volt abban a városban, ahol mi élünk, de csak pár napot töltött itt és nem volt ideje ránk. Közösségi oldalról tudtam meg azt is, hogy egyáltalán itt van. Nekem ez nagyon rosszul esik, ha neki lenne babája, akkor én már rohantam volna megnézni, mindenképp úgy alakítottam volna a dolgot, hogy ezt meg tudjam oldani. Nemsokára lesz az esküvője és tervezik a babát, szóval még azt sem mondhatjuk, hogy távol áll tőle a gyerek téma. Szerinte tulreagalom az egészet, emiatt nem kellene véget vetni a barátságunknak, de nekem ez jobban fáj, mint bármi más, amivel megbántott az évek során.
2018. okt. 23. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem barát. Te is tudod. Ez egy érdek ember, nem több. Amikor unatkozik, vagy érdekében áll akkor előkerül, de egyébként semmit nem jelentesz neki.
2018. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Mondjuk én utálom a gyerekeket, szóval ez a részemről egy érthető dolog lett volna. De ha ő szereti őket, akkor valóban érdekes. Egyébként meg ezen hisztizni azért érdekesebb. Ha nem volt ideje rá, akkor nem volt, kész. Van ilyen. Meg kell vele beszélni, ha ennyire nyomja a lelked, de ezt valóban túlreagálod.
2018. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Nem látta... ez biztos? Fogadni mernék, hogy hetente minimum 2 “nézd milyen cukimuki, édibédi, tündibündi gyerekem van, hogy mosolyog/ül/néz/alszik/eszik” képpel bombázod őt. Mind ezt csináljátok, aztán meg csak lestek, hogy az ember menekül előletek. Volt más témád az elmúlt évben a gyereken kívül? Kérdezted csak egyszer is a munkájáról, a közelgő esküvőről, bármiről?
2018. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló.

Most aztán rendesen mellé fogtál :D Soha nem küldtem neki képet a gyerekemről, csak akkor, ha ő kérte, hogy már régen látta. Azt sem tudja, hogy már jár, mert nem érdeklődött, én pedig nem meséltem róla. Ellenben az esküvőről mindent tudok, az utóbbi 3 hónapban 4x beszéltünk, de akkor mindig én kerestem, én érdeklődtem, hogy mi van vele. Úgyhogy bocsi, de nem jött be az általánosításod :D

2018. okt. 24. 08:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, én külföldön élek, nagyon ritkán látogatok "haza", de olyankor mindig úgy állítom össze a tervet, hogy mindenki olyat lássak, aki fontos. Ha csak 2 napot maradok, akkor is mindenki fontosat megkeresek és betáblázom a találkozókat, inkább nem alszom és nem pihenek semmit. Azoknak viszont, akikkel csak lazább a kapcsolat és nem vagyok rájuk igazán kíváncsi (régi ismerősök, régi haverok, akikkel évek óta nem beszéltem), még csak nem is szólok arról, hogy épp itt vagyok, eszembe se jut. Sose felejtettem még szólni számomra fontos személynek, ha valamelyik barátnőmnek babája lenne, természetesen meglátogatnám, még ha csak 1-2 órára is, pedig egyáltalán nem szeretem a gyerekeket. El tudom képzelni, hogy van rá elfogadható magyarázat, de ahogy írod, máskor is megbántott már, ráadásul most is inkább támad, mint hogy bocsánatot kérne és megmagyarázná, szóval nekem ez nem tűnik igazi barátságnak.
2018. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hármas: Ne általánosíts! Újdonsült anyuka vagyok és eszem ágába nem jutna összevissza küldözgetni a gyerekemről képeket. Nyilván tettem már fel én is róla képet közösségi oldalra (nem napi szinten), de azt oly egyszerűen el lehet intézni: kinek nem tetszik tovább görgethet. És nem, nem 0-24 róla beszélek, de az is természetes ha szóba jön, hiszen ők az anyák életének értelmei. Ettől anyák!

Kérdező: Itt igazából nem a kislányodon kellene hangsúlynak lenni, hanem rajtad. Hozzám is jönnek barátnők, nekem is rosszul esne ha egy évig nem taliznánk pedig lenne rá lehetőség - de ez gyerek nélkül is ugyanilyen rosszul érintene. Az ilyenre lehet mondani hogy barátnő, de közel sem a legjobb.

2018. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!