Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg a legjobb...

Hogy mondjam meg a legjobb barátnőmnek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

Ovis korunk óta elválaszthatatlanok vagyunk, mindent együtt csinálunk. Ő azok közé tartozik, akikről bátran állítom, hogy a legjobb barátnőim. Úgy volt, hogy szeptembertől együtt fogunk egyetemre járni, már most rettenetesen izgatott ettől. Folyton mondja, hogy milyen jó lesz, olyan lesz az egész, mint egy nagy nyáriszünet, és hogy alig várja az egyetemi éveinket. Azonban én terhes lettem, ezért ez nekem csúszik pár évet... Egyelőre nem tudják sokan, csak a legközelebbi családtagjaink. November végéig várni szerettem volna azzal, hogy elmondjam a barátnőimnek, de szinte naponta hallgatom ezt, hogy "milyen jó lesz majd" és egyre nehezebben bírom. Mert én már egy teljesen más életszakaszra készülök, és minden alkalommal, mikor csak hallgatom ezt, úgy érzem, hogy cserben hagyom őt. Pedig ugyanúgy egy városban leszünk, tarthatunk pizsamabulikat, együtt lehetünk (én alapból nem vagyok egy reggelig bulizós típus, nem ez a közös bennünk). Csak ő nagyon a szívére vesz dolgokat, mindent túlreagál/felnagyít. Nekem van még több más barátom, barátnőm, de neki ilyen közeli kb csak én vagyok. Másokkal mindig csak bulizni, fesztiválozni jár, de mondja is, hogy egyik sem ér még csak a bokámig sem, és a legfontosabb vagyok neki. Félek, ha várok, akkor azért lesz kiakadva. Mert olyan, mintha hazudnék neki azzal, hogy "eltitkolom". De nem tudom, hogy fogadja majd, és nem szeretném, ha ilyen korán kiderülne ez.


Ti várnátok? Még az első trimszterben vagyok, semmi nem látszik rajtam.



2018. okt. 27. 15:24
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Aha, szerintem is tökjó, hogy te egy jós vagy, és már a jövőben lévő munkámat is megjósoltad. Mondjuk nem tudom, hol írtam olyat, hogy anyatejes lesz a babánk, vagy hogy érettségivel akarnék bárhol elhelyezkedni majd, de igen, biztosan igazad van. :)
2018. okt. 27. 22:57
 12/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem valahol igaza van a 10.-nek...Ha már annyi eszed nem volt, hogy abortuszra menj, egy gyerek mellett hogy fogsz szerinted tanulni meg lediplomázni? Jaaa, hogy majd anyuciéknak lepasszolod addig, micsoda érett, felelősségteljes gondolkodás..
2018. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nem akartam abortuszra menni, igazából már az első tesztnél ragaszkodtam a babához. Ahogy telnek a hetek, ez az érzés egyre csak nő, és erősebb lesz. Anyukám is mellettem szerzett diplomát, és fiatalon is szült engem. Ennek ellenére sosem volt "dögfáradt, savanyú anyatejszagú lompos némber", és sokan a mai napig nem hiszik el, ha együtt megyünk valahová, hogy a lánya vagyok. Azt mondja, a legjobb döntés volt, hogy vállaltak engem apuval és most sem döntene másképpen. Az "anyuciéknak lepasszolom" alatt pedig gondolom arra gondolsz, hogy a szüleim SEGÍTENI fognak. :) Igen, anyukám nem dolgozik és már most nagyon várják a babát. Nem látok abban semmi rosszat, ha a szülők támogatják a gyereküket. De tudom, ezen az oldalon már az is lenézendő, ha a gyereknek 16 évesen nem kell dolgozni szaladni, vagy 18 évesen nem teszik az utcára olyan címszóval, hogy "felnőtt vagy, tartsd el magad". Szerintem amíg 0 információval rendelkeztek a családomról, a hátteremről, nem sok jogotok van ítélkezni és kioktatni.
2018. okt. 27. 23:30
 14/34 anonim ***** válasza:
40%

Lehet hogy most lepontoznak sokan, és bocs hogy beleszólok az életedbe..

Tényleg nagyon fiatal vagy, és még jóformán gyerek vagy még. Szerinted ilyen fiatalon azt gondolod, hogy alkalmas vagy az anyaságra? Anyukád mit szólt ehhez? Sok felelősség kell egy babának, és még érettségid sincs: oda mész nagy hassal érettségizni, (habár kitudja, hogy le tudsz e érettségizni, sokat késel, az a sok vizsgálat, meg minden ami kell a terhesség alatt, és ha össze gyűlnek a mulasztások érvénytelen az éved. És a tanulás közbeni stressz sok hatással lehet a terhességedre, nem leszel olyan fényes tanuló..) Ez a gyerek elveszi a fiatalságod, amikor a korodbeli lányok buliznak, élvezik az életet, lediplomáznak, házasodnak, te otthon leszel a gyerek(ek) mellett. Utána jön a következő gyerek és a következő és így tovább, és amikor észre veszed saját magad már egy 40 éves bogaras nő leszel, és akkor döbbensz rá, hogy nekem igazam volt. A barátnőd természetesen ellenezni fogja, és össze fogtok veszni. Még túl fiatal vagy, hogy ezt megértsed, azt hiszed alkalmas vagy a gyermek felneveléshez. Huszonévesen kellett volna gondolkodni a gyereknemzésre, én a helyedben ebben a pillanatban elmennék orvoshoz, úgyis őszi szünet van, legalábbis az iskolákban. Gondolkodnod kellett volna, még mielőtt cselekedtél volna! Én ismerek egy ugyanilyen lányt aki így járt, habár ő 17 éves volt, amikor szült (te 18 leszel), és szinte pokollá tette az életét, és megbánta. Nincs érettségije nem tudta befejezni a sulit. Otthon van 8 általánossal 4 gyerek mellett 24 éves most, és egy elhízott, tanulatlan nő lett belőle. És te is így járhatsz, mert ő is azt hitte, hogy alkalmas az anyaságra, de sajnos tévedett!


Ha annyira szeretnél anya lenni vegyél egy gyermekgondoási könyvet, amiben pontosan leírják, hogy mit ne csinálj terhességkor, és szülés után a gyereknevelés, szoptatás, pelenkázás satöbbi.. Ha kiolvasod, és leérettségizel, komplikáció mentes lesz minden, és élvezni fogod az életet a kicsivel, akkor megemelem a kalapom előtted! Amire elég kevés az esély..


Tanulni fogsz az esetedből, én ennyit mondok végszóként. Sok sikert!


UI: Ha az apád lennék már rég végeztél volna az abortusszal, és tanultál volna addig, amíg le nem érettségiztél volna.

2018. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de semmit nem tudsz az életemről, a családomról, a párkapcsolatomról, vagy a hátteremről. A szüleim támogatnak maximálisan, mellettem állnak. A barátom is (ő már dolgozik, jól is keres). Hazudnék, ha azt mondanám, hogy anyu örült elsőre. Mert nem, kiborult. De ez szerintem érthető, és várható is volt. Viszont miután lenyugodott, átbeszéltünk mindent. Elmondta a félelmeit, én is szintén. Elmondtam, hogy ettől függetlenül természetesen leérettségizem, és a továbbtanulást illető terveim sem fognak a kukában landolni. Hiszen már így is rengeteg pénzt és energiát öltünk bele a különórákba, nyelvvizsgákba és ismerve magamat, az anyaság nem lesz számomra teljesen kielégítő. Persze nem egy 3-4 hónapos gyerek mellől szeretnék majd egyetemre járni, hanem majd ha 1-2(-3) éves lesz. Nem tudom, nyilván ez alakul majd, ha ő is velünk lesz. Valószínűleg azért is áll mellettem már az elejétől fogva, mivel ő is fiatalon lett anyuka. Mégis boldog, kiegyensúlyozott és gyönyörú nő. Nem lett elhízott, lestrapált anyuka. Mellettem szerzett diplomát, velem együtt utazgattak akkoris, amikor kicsi voltam. Nagyon szoros és erős a kapcsolatom a szüleimmel.

Az iskolával sem lesz gond, ugyanis magántanuló leszek. A jegyeim miatt nem aggódok, mindigis jól tanultam, 4-esnél rosszabb jegyem nem igazán volt soha, nyelveket is beszélek. Érettségiznem pedig "csak" matekból, magyarból és történelemből kell, mert az idegen nyelv és a választott már megvan előrehozott érettségivel. Stresszelni sem nagyon szoktam, vagyis az iskolát érintő dolgok miatt nem. :)

A fiatalság nekem nem a hajnalig tartó, hányással végződő bulikat jelenti. Sokkal jobban érzem magam a barátommal, vagy a közelebbi barátnőimmel itthon, vagy valamelyikőnknél főzőcskézve, beszélgetve.


Szerintem felesleges belemenni ilyen jóslatokba, hogy huhh milyen rossz lesz. Mert nem lesz az. Már most nagyon várjuk a babát, és mindent megadunk majd neki. Az én szüleim szerencsére nem korlátolt emberek. Lehet velük értelmesen beszélni, és a saját példájukból is látják, hogy nem átok az, ha valakiből fiatalon lesz szülő. Persze szerencsés vagyok, hogy ehhez megvan az anyagi biztonság is, és hogy olyan a családom is, hogy segítenek, támogatnak és mellettünk állnak. :)

2018. okt. 29. 22:05
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

Ez mind szép és jó hír számodra, de arra nem gondoltál, hogy a te szervezeted még fejlődésben van???

Lehet hogy semmit nem tudok az életedről (azt se tudom, hogy igaz de most úgy csinálok hogy igaz), és abban igazad van, de nagyon nehéz ám a gyereknevelés és a tanulás együtt! Mit gondolsz, majd ha 2 éves lesz a gyerek lepasszolod a nagyinak, és bemész az egyetemre, és utazgatsz össze-vissza? A sok stresszt az egyetemre is értettem, mert tanulni is kell valamikor otthon. Nem tudom hogy hány kilóméterre van az az egyetem ahova akarsz járni, de mindenesetre egy kisgyereknek sok törődés kell, és főleg egy anyának kell gondoskodnia. Habár túl fiatal vagy ahhoz hogy megértsd, mert a kamaszvér belőled is árad, rendesen, és ezt nem értheted meg, mert azt hiszed okos vagy, alkalmas vagy a gyermekvállalásra. Hogy ha 3-4 évvel ezelőtt estél volna teherbe, akkor még azt mondtam volna: rendben, legalább megvárta a felnőttkort, és nem hiszik azt az emberek, hogy "felcsinálták tinikorában, amikor "véletlenül" jött össze nekik a baba, és nem bírta ki az érettségi előtt teherbe esni." Bocsi a trágár szóért, de az emberek ezt nézik majd ki belőled kb.

Régebben más volt a helyzet nyilván, hogy korán házasodtak, általános iskola után jött a házasság, gyerek, de most már más világ van: egy érettségivel már nem mész jóformán semmire, ha nem tanulsz tovább. Érettségi után (ha leteszed) mit gondoltál? Vársz 3 évet míg a gyerek óvodás lesz, és jöhet az egyetem, ez tök jó, csak mi lesz ha nem vesznek fel? Sokat kell készülni akkor a felvételire is.


Ha viszont pont lesz@rod amit írtam, akkor még valamit akarok mondani: én ezt nyilván ellenzem, de ha megszülöd a gyereket, és leérettségizel, lediplomázol akkor majd szólj nekem, és bizonyítsd be hogy meg tudod csinálni! Ha nem sikerül, akkor meg lesz rólad is a véleményem!

2018. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
95%
És megvan neked már az 50 közösségi szolgálati órád? Ha nincs nagy bajban vagy!
2018. okt. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező ne halgass ezekre a gúnyolódó válaszolókra,csak irigykednek mert nekik rossz az életük.Én sok sikert kívánok neked,egy új családtag születése mindenképp örömet okoz.
2018. okt. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
95%
Én nem gúnyolódtam, csak elmondtam mi vár rá nagy eséllyel, ha középiskoláson esik teherbe. De igaz, ha ilyen "tökéletes" az élete, és mindenki tártkarokkal várja őt és a gyereket, és minden jól alakul, hiába beszéltem.
2018. okt. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
94%
És közlöm, hogy nem irigykedek, nekem is meg van mindenem a normális életemhez, és pedagógus vagyok egy vidéki általános iskolában. És természetesen szeretem csinálni, én is szeretem a gyerekeket, nekem is van 2, az egyik 26, a másik 29 éves koromban született. Igaz, semmi közöd hozzá kérdező, mert ti se tudjátok az én életemet!
2018. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!