Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg a legjobb...

Hogy mondjam meg a legjobb barátnőmnek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

Ovis korunk óta elválaszthatatlanok vagyunk, mindent együtt csinálunk. Ő azok közé tartozik, akikről bátran állítom, hogy a legjobb barátnőim. Úgy volt, hogy szeptembertől együtt fogunk egyetemre járni, már most rettenetesen izgatott ettől. Folyton mondja, hogy milyen jó lesz, olyan lesz az egész, mint egy nagy nyáriszünet, és hogy alig várja az egyetemi éveinket. Azonban én terhes lettem, ezért ez nekem csúszik pár évet... Egyelőre nem tudják sokan, csak a legközelebbi családtagjaink. November végéig várni szerettem volna azzal, hogy elmondjam a barátnőimnek, de szinte naponta hallgatom ezt, hogy "milyen jó lesz majd" és egyre nehezebben bírom. Mert én már egy teljesen más életszakaszra készülök, és minden alkalommal, mikor csak hallgatom ezt, úgy érzem, hogy cserben hagyom őt. Pedig ugyanúgy egy városban leszünk, tarthatunk pizsamabulikat, együtt lehetünk (én alapból nem vagyok egy reggelig bulizós típus, nem ez a közös bennünk). Csak ő nagyon a szívére vesz dolgokat, mindent túlreagál/felnagyít. Nekem van még több más barátom, barátnőm, de neki ilyen közeli kb csak én vagyok. Másokkal mindig csak bulizni, fesztiválozni jár, de mondja is, hogy egyik sem ér még csak a bokámig sem, és a legfontosabb vagyok neki. Félek, ha várok, akkor azért lesz kiakadva. Mert olyan, mintha hazudnék neki azzal, hogy "eltitkolom". De nem tudom, hogy fogadja majd, és nem szeretném, ha ilyen korán kiderülne ez.


Ti várnátok? Még az első trimszterben vagyok, semmi nem látszik rajtam.



2018. okt. 27. 15:24
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Miért akarnék neked bizonyítani bármit? Ki vagy te, hogy elszámolnivalóval tartoznék neked?

"pedagógus vagyok egy vidéki általános iskolában" Ez lenne a nagy karrier? Hát ne haragudj, de ha ilyen embereket gyerekek közé engednek, akkor még a legrosszabb tanáraimért is hálát adot itt!

2018. okt. 30. 08:49
 22/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem nekem kell bizonyítani, hanem saját magadért bizonyíts, és a szüleidnek, hogy ne csalódjanak benned!
2018. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
94%
Ha te végigcsinálod, akkor megemelem a kalapom előtted, és ennyi..
2018. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy nem tudom, hogy honnét veszed hogy nem tanítok jól. Szeretem a gyerekeket, és nyilván elsősorban az egészségük, és a nevelés a legfontosabb számomra, jó viszonyban vagyok szinte minden diákommal. Ugyanígy mondhatod, hogy "semmi közöd nincs hozzá", de azért elmondom, hogy nem tartom jó szempontnak, hogy egy kiskorú tinédzser lány teherbe esik. De persze semmi közünk nincs egymáshoz mégis úgy gondolom, hogy meg kéne értened, ha már 17 évesen felnőtt nőként érzed magad, sokkal nehezebb egy gyereket felnevelni, mint gondolnád! Most még "Jaj de jó, lesz egy kisbabám, minden szuper lesz, lediplomázok stb.". És utána döbbensz rá, hogy miért nem huszonévesen estem teherbe, hiszen most rám ruházott a sok munka: főzni, mosni, takarítani, foglalkozni a kicsivel, tanítani, venni neki ruhákat, pelenkát, játékot és így tovább. És mivel úgysem tudnálak megakadályozni, mert makacs vagy mint az öszvér, ezért hiába pocsékoltam miattad az időmet.
2018. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
50%
Remélem jó anya leszel, és máskor is legyél olyan magabiztos, családközpontú lány huszonéves korodban is mint most! Sok sikert, és érd el a céljaid!
2018. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
4%

#24

Nem zavar hogy a kérdező lassan már nagykorú lesz?

Anyukám is 18 évesen szült és sok segítségett kapott,huszonévesen is normális életet élt.Múltkor leszóltatok egy huszonévest,egy 21 éves lányt hogy milyen korai meg cigányoztatok.Ezek szerint a huszonévesekről is gúnyolódtok akik akkor szülnek.Jó hogy már nem azt mondjátok hogy 50 évesen szüljön.

2018. okt. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló attól még ugyanúgy még kiskorúként esett teherbe esett. 18 évesen ugyanúgy kamasz, még nem érett meg a szülésre.
2018. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

De én részemről lezárom ezt a beszélgetést, hiába beszélek, úgyis az lesz, amit szeretne a lány..



Hiszem személyesen nem is ismerem, és ő se engem. Ebben igaza volt a lánynak. Továbbra is kellemes napot, és sikerekben gazdag éveket! Sziasztok.

2018. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

18. Én 20 éves lány vagyok, megvan már az érettségim, most csinálom a 2. szakmám, van egy nyelvvizsgám is és jövőre megyek egyetemre, mérnöki szakra. De igen, nyilvánvalóan irigy vagyok egy 17 évesre, akit középiskolásként felcsináltak és el akarja b4szni az életét egy gyerekkel :D

Sajna fel kell, hogy világosítsalak, veled ellentétben nem minden nőnek az az élete legnagyobb teljesítménye, hogy kitol magából egy gyereket.

Mondjuk aki szerint jó ötlet ennyi idősen gyereket vállalni, attól nem is csodálom, hogy ennyi a vitakultúrája, hogy aki nem azon a véleményen van, mint ő, az irigy és kész :DDD

2018. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
0%

Off: aztakutyaéletbe... Tanár néni, mi ez az üres rizsa? Te jó ég, nagyon remélem, hogy nem magyar tanár vagy, mert ha ilyenek kezében a jövő generációja, nem kicsit ba..tunk rá! Értelmetlen, összefüggéstelen mondatok, helytelenül használt kifejezések... Amúgy meg mi ez a hülye szöveg, hogy hiába mondasz ezt meg azt, úgyis az lesz, amit a csajszi akár? :D Még jó... Eléggé beleélted magad a főni szerepébe, nevetséges.


On: szerintem is szólj neki inkább most, ha jó barátnő, megérti, nem pletykálja el, viszont minél tovább húzod, annál gázabb lesz. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ha várunk a dolgokkal, már nem lesznek olyan kellemetlenek, pedig de, és ezt te is tudod! :) Ne hagyd, hogy feleslegesen beleélje magát, és a baba mellett se hanyagold majd el. De egyébként a gimis barátságok sajnos gyakran elmúlnak, még ha azt is hiszi az ember, hogy sosem fognak. :(


Off off: biztos nem vállalnék gyereket ennyi idősen, bár én 26 vagyok, és azt hiszem, soha nem is szeretnék később sem, elég másokéval babázni pár órát. :)

2018. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!