Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy depressziós emberen?

Figyelt kérdés
Volt pszichológusnál, de néhány alkalom után nem ment többet. Szorongásos depressziót állapítottak meg nála. Eddig jóban voltunk, de egy ideje ha keresem nem reagál semmit. :( Hogyan lehetne rajta segíteni? Aggódom érte.
2018. okt. 28. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel személyesen. Érezze, hogy mellette állsz és nem hagyod egyedül. Próbáld meg rábeszélni, hogy ne pszichológushoz, hanem szakorvoshoz menjen, mert van egy pont, ahol már gyógyszerek kellenek. Amit viszont ne felejts el, hogy segíteni csak olyan emberen lehet, aki hagyja, hogy segítsenek neki. Sajnos ez is benne van a pakliban.
2018. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kapott már gyógyszert is.

Az a baj, hiába próbálok neki segíteni, nem érdekli semmi. Ezért tehetetlen vagyok. Akárhányszor keresem, meg sem nyitja az üzeneteim. A személyes felkeresés jó ötlet! Csak vajon nem érezné tolakodásnak...

2018. okt. 28. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, ha találkoztok, hogy "Tudom, hogy depressziós vagy, de így is fontos vagy nekem, nem hagylak magadra."

Ennél szebbet nem lehet mondani egy depressziósnak.

Tudom, mert én is az vagyok.

Aranyos vagy amúgy, hogy törődsz vele, a depressziósokat általában mindenki utálja.

2018. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
istenem, annak segits aki keri. ha nem nyitja meg az uzeneteidet se akkor valoszinuleg nem akarja, h segits rajta azzal segitesz az ilyeneknek a legtobbet, ha beken hagyod oket. aki magan nem akar segiteni azon senki se fog tudni, fogadd el, ezt jobb, ha tolem tudod. tapasztalat. fogadd el, h nem tudsz mit tenni.
2018. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Évek óta ismerem és nagyon sajnálom őt. Eddig rendszeresen találkoztunk és beszélgettünk,sosem csinált ilyet, azért gondolom, hogy most nagyobb lehet a baj. Nincsen más barátja rajtam kívül.

Nem kell leszedni a fejem mert segíteni akartam valakinek.

2018. okt. 28. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Keresd fel! Biztosan jól esne neki. Ha meg nem, az úgyis kiderül.
2018. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy barátom, aki teljesen ugyanebben a helyzetbe került. Szegényt kiskora óta csúfolták a külseje miatt, így nagyon gátlásos lett. Mióta elvégeztük a középsulit, nem találja a helyét, nagyon beforduló lett, alig jár valahova, egész nap otthon kockul. Nem hagytam magára, mert jó embernek tartom és a barátom, így a mai napig ha arra járok, becsöngetek hozzá (én sem tudom sehol elérni, fbn nem ír viszp,teloját nem veszi fel). Volt már, hogy így elmentünk kajálni egyet, közben beszélgettünk. Ha nincs kedved, felugrom hozzá és a szobájában dumálunk. Nekem is voltak fenntartásaim egy időben, másokhoz ha megyek mindig előre odaszólok, de az ő szülei is örülnek, ha valaki benéz hozzá (persze mikor érkezem mindig sűrűn elnézést kérek és megkérdezem zavarok-e, így szerintem nem gond). Ennyi energiát megér egy barátság szerintem. Remélem megtalálja az útját.


Nekem ez vált be. Ha valóban a barátodként tartod számon, semmiképpen se hagyd magára. Ha bárki beszól emiatt, megmondhatod hogy érdekel mi van a barátoddal, mert aggódsz érte. Ha továbbra is okoskodik valaki, az már az ő szégyene.

2018. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötlet! Korábban mi is sokat jártunk egymáshoz, csak hát az utóbbi időben elmaradoztak ezek az alkalmak. Te is nagyon rendes vagy, hogy így figyelsz a barátodra. :)
2018. okt. 28. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!