Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek, ha a másik...

Ti mit tennétek, ha a másik sorozatosan lemondaná a közös programokat?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a legjobb barátnőm, akivel együtt is dolgozunk, már ősidők óta nem volt képes egy találkozót összehozni. Utoljára valamikor augusztusban találkoztunk munkahelyen kívül, azelőtt meg kb egy évvel volt az utolsó összejövetel.

Nagyon nehéz helyzetű családja van, apját-anyját ellátja (ráadásul nem is külön élnek), nagymamájára is rendszeresen figyelni kell. Tudom, hogy ezzel sok a tennivaló, de edzeni nem jutottunk el kettesben nyár óta. Most múlt hétvégére szombatra meg volt beszélve egy összejövetel nálam. Ő ajánlotta az időpontot. Be is vásároltam, készültem, hogy itt alszik. Erre ír, hogy nem jó, nagymamájához kell menni. Legyen hétfő. Oké, szabin voltunk a hosszú hétvége miatt, legyen. A hétfőt is lemondta. A héten sűrű elnézéskérések közepette ígérte, hogy a mostani hétvégén már összehozunk valamit. Először volt szombat, aztán módosított hétfőre. Most meg ír egy üzit, hogy a ma este se jó, legyen holnap.


Namost, én hülyének vagyok nézve, ugye? Vagy mi van emögött? Létezik, hogy valakinek egy másfél órás dumára nincs ideje hónapokig? Vagy ennyire borzalmas vagyok, hogy így kell kerülni? Ez a többszörös elhalasztásos játék nem először és nem másodjára fordul elő. Tulajdonképpen annyira rendszeres, hogy ha ő mondja, hogy ekkor találkozunk, kb fogadni lehetne arra, hogy előtte egy fél nappal lemondja.

Ez általában addig megy, míg a munka be nem temet minket és mindketten lemondunk a taliról egy időre és elfelejtődik az egész.

Nem tudok nem arra gondolni, hogy szándékosság van benne. Tudom, hogy sok a dolga, és fogja a család, de 35 éves és nincs a barátnőjére ideje? Viszont ha meg nem akar találkozni, akkor miért hoz fel ő időpontokat?


Nem tudom... ti mit tennétek? Hagynátok a francba, vagy ...?


Köszi a válaszokat.



2018. okt. 29. 08:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
szülőkkel kapcsolatban elírtam, bocsi: "nem is együtt* élnek" a szülei
2018. okt. 29. 08:29
 2/17 A kérdező kommentje:
Ameddig fel vagyok paprikázva, addig beszélni sem akarok vele erről, mert veszekedés lenne a vége.
2018. okt. 29. 08:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezt vele kéne megbeszélned ugyanúgy ahogy itt próbálod, jó lenne tudni hogy miért mondja le, most tényleg dolga van vagy csak nem akar találkozni, de ezt csak úgy tudod meg ha tőle kérdezed meg
2018. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nyilván amúgy nem mondaná meg, ha az lenne, hogy nincs kedve. Nem hinném, hogy ha erre képes csak hogy kerüljön, akkor merné szemtől-szembe mondani, hisz nemet se mond soha. Viszont muszáj neki mondani valamit, mert az meg velem szemben nem fair, hogy bevásárolok, ágyneműt húzok miatta és utána lemondja.
2018. okt. 29. 09:39
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem mondanám, hogy nem is akar veled találkozni, Kérdező. Én azt mondom, hogy kb. MINDEN fontosabb, mint Te, és a kettőtök kapcsolata. Nekem volt ilyen barátnőm, én aztán nem foglalkoztam vele. Úgy értem, ha ír, ugyanúgy írok, (telefonálni nem szoktunk), de én már semmi találkozót nem javaslok. Nálunk is ő javasolta amúgy az időpontokat, amiket aztán szépen lemondott (most a terhes unokahúghoz kell menni, most a kolleganője helyére kell beugrania amíg az állásinterjúra megy, most a gyerekével kell elmenni szemüveget csináltatni (pl. ez utóbbi nagyon kiverte nálam a biztit, mert ez pont nem egy olyan dolog, amit nem tudott előre, vagy ami nem várhat egy napot. Nekünk már le volt szervezve, hogy elugrunk egy másik városba együtt ebédelni akkor). Na mindegy, én ugyanúgy írogatok neki, de találkozóra nem teszek javaslatot, viszont ő sem. Amúgy kezd is ellaposodni, és kár érte, mert jó volt, és kell(ene) azért a személyes találkozó is egy régi baráttal.
2018. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy esetleg már a megbeszélés időpontjában tudja, hogy majd ezalól is kibújik valahogy... de ezt a verziót nem tartom valószínűnek, mert adhatna ott a nyílt színen is valami kifogást, ehelyett jó nagy feneket kerít neki.

Na mindegy, azért vagyok most ezen fennakadva, mert konkrétan a negyedik, ötödik ilyen után (egy hét alatt ennyi volt most a lemondott programból) az ember hülyének érzi magát. És komoly dilemma, hogy most olyannal állsz szemben, aki direkt csinál belőled hülyét, vagy csak tényleg nehezebb vele programot csinálni mint az USA elnökével?

Nem gondolom, hogy egy beszélgetés során bevallaná, hogy igen, direkt csinálja. Úgyhogy próbálok rájönni, mi legyen.

2018. okt. 29. 10:02
 7/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag 3 családtagjára is figyelnie kell, 3 különböző helyen. Voltál már te hasonló helyzetben? Ez nem olyan, mint amikor egy fedél alatt élsz valakivel, akiről gondoskodnod kell, az is nehéz, ez meg még jobban. Szerintem ne ítélkezz fölötte, de ne erőltesd a találkozót, nem irigylem, amiért ennyi felé kell szakadnia, hidd el, találkozna ő, ha felszabadulna egy kicsit.

És mi lenne, ha nem ő rohanna hozzád (is még), hanem inkább te alkalmazkodnál kicsit, és nála, vagy a közelében találkoznátok? Ha minden áron össze akarod hozni ezt a kis lazítást, akkor ahhoz kell igazítani, aki jobban be van táblázva, és az menjen inkább, aki rugalmasabb tud lenni.

2018. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem direkt csinálja. Inkább az lehet, (amit más is írt itt), hogy akkor még komolyan gondolja a veled töltött időt, szeretné is, de aztán tényleg minden fontosabb, mint a kettőtök közös programja.

Nekem is volt ilyen (csak az nem olyan nagy barátság volt, inkább kolleganőből előlépett barátnő féle). Én aztán nem foglalkoztam vele a második ilyen után (de neked nem ilyen könnyű, ha igaz jó barátok vagytok).

2018. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7 igen, voltam ilyen helyzetben, és értem is, ahogy írtam a kérdésben, hogy ez biztos nem egyszerű. Csak az a fura, hogy 4 éve, mióta barátnak mondhatjuk egymást, egy kezemen tudom megszámolni, hányszor sikerült összehozni valamit. Azért az nehezen hihető, hogy nyári alkalmat megelőzően egy évvel volt az utolsó találkozónk. Egy év. 12 hónap.


Az nem opció, hogy én menjek hozzá, mivel ez elől elzárkózik. Nem hív, mikor elvittem neki valamit autóval, akkor is kényelmetlenül elzárkózott az elől, hogy bemenjek. A város meg olyan kicsi, hogy minden a közelében van neki is, nekem is. Úgyhogy ez nem indok.

2018. okt. 29. 10:23
 10/17 A kérdező kommentje:
#8 gondoltam rá, hogy hagyom, de utána a munkahelyen tényleg szuper minden. Mindent meg tudunk beszélni, teljesen a másik humorára és észjárására vagyunk állva, aki ott lát bennünket, az meg van győződve arról, hogy mi sülve-főve jóbarátok vagyunk. Én szeretném is, és az elmondottak alapján ő is, mégsem megy.
2018. okt. 29. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!