Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni ha egyik...

Mit lehet tenni ha egyik barátom ízléstelen/bunkó jelmezötletet talál ki?

Figyelt kérdés

Szóval,holnap tartunk egy beöltözős halloween-bulit, és az egyik közeli barátom megkérdezte, hol lehet barnítókrémet venni. Van egy olyan sejtésem, hogy a jelmezéhez blackface fog tartozni. (Ez azt jelenti hogy fehér emberek befestik sötétre az arcukat, hogy színesbőrűnek tűnjenek. Mivel ez általában nagyon gúnyolódó fennhangú, és még régen volt hagyománya, ezért nagyon sértőnek számít. Légyszi ezt ne kérdőjelezzétek meg a válaszokban, tudom miről beszélek.)

Nem kérdezhetem meg, mi lesz pontosan a jelmez, mert titokban tartjuk mindannyian. A többieknek valószínűleg nem fog offenzívnek tűnni, de én már foglalkoztam annyit a témával, hogy már ösztönösen viszolygok tőle, és nem hiszem hogy jól tudnám érezni magam aznap este így.

Amit tudni kell hogy biztos nem rasszista szándékból csinálja, csak hát ugye attól még nem lesz okés. És sajnos biztos hogy megsértődne ha erre rámutatnék, és akkor meg amiatt menne tönkre az este. Nem tudom, mit csináljak, így is úgy is sz.r embernek fogom érezni magam.

Szóval igen. Nektek mi lenne az első reakciótok, ha egy buliba belépve látnátok hogy valaki egy nagyon sértő jelmezt visel, és baromi kellemetlen érzést keltene ez bennetek?

(A Halloween helyett Mindenszentek van - témába meg inkább bele se kezdjetek, nem ez a kérdés.)



2018. okt. 30. 13:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem sértő senkire sem.
2018. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Pont ma volt egy cikk erről az indexen. Magyarországon semmi történelmi háttere nincs ennek, így semmi sértő nincs benne.
2018. okt. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
93%
És ha Michael Jacksonnak öltözik, akkor mi van? Azt mondod nem rasszista, miért feltételezed előre, hogy sértő lesz bárkire nézve is?
2018. okt. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem vicces, nem ijesztő, nem jelmez, ez csak szánalmas és kínos.
2018. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
55%
A móka az lesz, hogy a barnítókrémtől nem lesz holnapra feka. :-) Az ugyanis rendszeres használattól kölcsönöz egy enyhe szoláriumbarna árnyalatot.
2018. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

Jaj, te is egy PC mániás vagy?

1. Nem tudhatod, mire kell neki.

2. Nem feltétlen lesz sértő a jelmeze.

3. Ha az is, nem neked kell ezt eldöntened.

2018. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%

A kérdező hány éves? 12?

Ebben semmi rasszizmus nincs. Túl PC akarsz lenni, ne erőltesd, nagyon gáz.


Üdv, egy félvér néger fiú.

22F

2018. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem tudhatom, ez igaz, de nem is állítottam hogy tudom. Amúgy meg nem én döntöm el önkényesen, hanem folyamatosan olvasom a neten olyan emberektől, akiknek joguk van ezt eldönteni (nem fehér bőrűek). Köszi a válaszokat, de légyszi ne abból induljatok ki, hogy én ezt a kisujjamból szoptam ki, egymillió helyen találkoztam már vele.
2018. okt. 30. 14:05
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
És a neten található ilyen írások nagyrésze is csak ostoba picsogás, hidd el, olvasok én is ilyeneket.
2018. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
100%
Amúgy ha sok önbarnítót ken magára legfeljebb olyan narancsszínű lesz mint Donald Trump. Még az is lehet, hogy pont ez a szándéka. Fehér bőrű narancsfejűnek öltözni szabad, vagy az is sértő?
2018. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!