Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 18 éves legjobb barátom...

18 éves legjobb barátom rengeteget iszik. Mit kezdhetnék vele? 18/f

Figyelt kérdés

Ő is 18 éves fiú, gyerekkorunk óta legjobb barátok vagyunk. Mostanában nagyon sokat iszik, hétvégente kb mindig részeg de van hogy hétköznap is. Én hétköznap nem vagyok otthon, messzebbre járok középiskolába, és koliban lakom.

Ő ide jár az egyik "gettós" szakgimibe, érettségizős szakra, szokunk dumálni snap-en, ott képeket is küldünk. Rendszeresen küld olyan képeket meg videókat, hogy ülnek az osztályban, üveg pia az asztalon, ordít a zene, be vannak rúgva...

Nem szokott ő inni, mióta középsuliba járunk azóta lett alkoholista.

Hétvégente otthon vagyok, mindig együtt szoktunk lógni, de mostanában már hétvégente is iszik.

Tegnap délután kicsit kimentünk focizni, jött ő is meg egyik osztálytársa is, mindketten elég részegek voltak már.

Én az osztálytársával akkor találkoztam először, úgy mutatta nekem hogy "ő itt Ricsi, nagyon jó fej, mindig mellettem van ha valami gond van".


Jó, igaz mostanában vannak otthon gondjaik, szülei válófélben vannak, megállás nélkül veszekednek.

Én érzem magam kellemetlenül, mert régebben nekem akármilyen bajom gondom volt ő mindig mellettem volt, segített mindenben és én most hétközben nem vagyok mellette.... Úgy volt hogy én is abba az iskolába megyek ahova ő, de az utolsó pillanatban átiratkoztam egy másik iskolába.


Mostanság már egyre kevesebbet ír, sokára ír vissza, nem valami beszédes velem...


Mi lehet mégis neki a baja? Miért ihat ennyit?



2018. nov. 4. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ülj le vele egy józan pillanatában beszélni, ha nem megy, akkor meg a nagyszülőkkel beszélj!
2018. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Miért iszik? Gyakorlatilag megválaszoltad. Lehúzza a gettósulis közeg és a szüleinek válása is indokot ad az ivásra.

Amit tehetsz: Meghallgatod, sokat. Kerülő módon megtudakolod, miért, mennyit iszik. Nem szabad elítélni. Javasolj fix időpontokat a focira, és hogy csak utána igyatok. Akkor is kevesebbet.


Felteszem, a srácnak kell egy őt befogadó közeg a családi háború helyett. Ott úgy tud beolvadni, ha iszik.


A kései válaszírás oka egyszerűen a társasági-földrajzi távolkerülésetek.

2018. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!