Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok rajta kiigazodni,...

Nem tudok rajta kiigazodni, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Van egy barátom.

Aggódik azon mit gondolnak róla az emberek, mindig próbál megfelelni és azt akarja saját bevallása szerint hogy mindenkinek jó legyen. Nekem ez gyakran csak megjátszottnak tűnik. Például elmentünk bulizni, egész héten irkál mekkora buli lesz. Volt ott még két másik haver. Láthatóan nem az ő közege volt, nem érezte jól magát. De ő még maradt. Még jobban befordult. Mondtam neki, nyugodtan menjen haza. De ő erre nem akar bunkó lenni inkább marad. Végére teljesen lehúzza mindenki hangulatát. Aztán megjegyzi, hogy ő csak azt akarta mindenkinek jó legyen. Ilyenkor teljesen olyan, mint egy figyelmet követelő gyerek. És érthetetlen miért ül végig szenvedő fejjel egy olyan bulit, amilyen stílusút tudtommal soha nem szeretett. Utána pár nappal mondja nevetve, hogy hát lehetett volna vidámabb is a buli majd legközelebb nem leszünk ilyen rossz kedvűek és csapatjuk. Mintha valami hatalmas buli bika lenne.

Mintha elfelejtené, hogy ő volt egyedül rossz kedvű.

Nem azt kell elképzelni, hogy mi sírva hányós bulikat tartunk ahol feszengenie kéne.

Direkt mondtam, hogy gondolja meg.

Másik példa, hogy elmegyünk valahová közösen. Legutóbb kirándulás volt. Ő akart jönni ide is. Pár km után közli, hogy ő inkább visszamegy az autókhoz, mert nincsen jól. Utál túrázni amúgy főleg meredek terepen. Mivel nem először van ilyen, csak bólintunk. Egyszer kettesben játszotta ezt el, meg volt beszélve hetekkel előtte pedig. És akkor is magamba fojtottam a dühömet.

Lehet rondán írtam róla, de évek óta csinálja ezt. rákérdezni beszélni nem lehet róla mert vagy értetlenkedik vagy megsértődik. De inkább értetlenkedik.


De ennek mi értelme, valami okosabb ember felvilágosítana? Meg akar felelni? De így csak elegem lesz lassan.


2018. nov. 7. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megváltoztatni,vagy csak azon az áron hogy véget vetsz a barátságotoknak.Sajnálom.
2018. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi

Én is ezt érzem, pedig bírom, de ezzel (meg még mással is) kikészít. Még arra gondoltam, hogy nem szólok neki, ha van ilyen buli program hasonló. Bár ez elég necces.

2018. nov. 7. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valami miatt nem tudja elengedni magát. Beszélgess vele, hogy mi az oka, hogy így viselkedik, ne rákérdezve, hanem puhatolózva, ne érezze, hogy letámadod. Szervezzetek kettesben valamit ehhez a beszélgetéshez!
2018. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én pasim is ilyen. Élvezi, hogy ugráltathat és ő van a figyelem központjában. Aztán sajnáltatja magát, hogy jaj ő meg így vagy eljátsza, hogy milyen jó volt, pedig mindent elrontott (pl bulit, mint amit te is mondtál). Aztán rájött, hogy nem érdekel ha így viselkedik és inkább elküldöm, hogy ha ennyire nem érdekli menjen haza egyedül én maradok. Azóta leszokott erről, mert tudja, hogy már nincs rám ilyen hatással.

Amúgy ez legtöbbször kissebbségi komplexusra utal. Magára vonja a figyelmet, elront mindent majd benned kelt bűntudatot, hogy "mmiattad" volt ez (pl te akartad a bulit, csak miattad ment bele stb...). Ne hagyd neki :)

2018. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!