Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátunkat elveszítjük ha nem...

Barátunkat elveszítjük ha nem teszünk semmit?

Figyelt kérdés
Üdv.Alapszituáció: vagyunk 4-en barátok (legjobb barátok) már évek óta,kis iskolás korunk óta.Az történt hogy ebből a négyesből az egyik személy kivált vélhetően egy lány miatt.Történt egy-két buli ahol így 4-en voltunk meg más barátok is.Valahogyan az a lány is oda keveredett a buliba aki elcsavarta barátunk fejét.Na most történt hogy én már elég részeg voltam és lehet hogy olyanokat mondtam annak a lánynak amiket nem kellett volna.Ő soha nem ivott alkoholt.Barátunk is sokat ivott egy-két buliban és hányt stb stb ami miatt mi nevettünk,de ez velünk is előfordult hogy kizubogott a történet de mi azt nem vettük komolyan ha nevettek rajtunk viszont ő igen.A lánynak én nagyon nem vagyok szimpatikus illetve a másik 2 barátom se.Mivel a lány egy-két dzsandázás után pátyolgatásba vette szegény barátunk lelkét ezért beleszeretett a barátunk a lányba.És mivel a lánynak nem vagyunk szimpatikusak másik két sorstársammal együtt,ezért a lány valószínűleg a fejébe vette hogy ellenünk fordítja a barátunkat.Mivel barátunk elég szerelmes ezért hallgat is a lányra és már hónapok óta nem beszél velünk,nem keresi a társaságunkat.Mivel ezt mi meguntuk változtatni szeretnénk,de nem tudjuk hogy hogyan.A csesztetést elmondása szerint nem vette magára de azért mi bocsánatot kértünk,de ez sem segített eddig.Kérdésem az lenne hogy milyen eszközöket használjunk? Maradok tisztelettel.

2018. nov. 19. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban barátok vagytok, akkor nincs mitől tartanotok. Hiszen, ez egy erős kötelék köztetek.
2018. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak irigyek vagytok a barátra, mert van nője, nektek meg nincs.
2018. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam ezzel. Volt egy barátunk. Beleszeretett egy lányba. 21 évesek voltunk. Első nagy mindent elsöprő szerelem. A lány egy lelki terrorista volt. A barátom mindent feladott érte. Az elképzeléseit, a vágyait, a sportot amit nagyon szeretett és a barátait. Teljesen lezárt. A lány pedig olyan volt, hogy hiába hozták le neki az összes csillagot az égről ő csak azt látta, hogy a barátja miatt van sötét. Mi mondtuk a barátunknak, hogy nem adhatja föl magát teljesen egy nőért és hogy ne csinálja, de ő ezt a barátnője elleni személyes támadásnak értékelte. Még a saját egyetemi ballagására se jött el a barátnője miatt, mert a csajnak nem volt kedve. +nem tudott mit kezdeni a van sapka-nincs sapka szindrómával Aztán nem működött a dolog és rájött, hogy ennek semmi értelme nem volt, megtört és depressziós lett. Rengeteget gondolkozott öngyilkosságon.


Sajnos végig kellett néznünk azt ahogy tönkremegy ebben a dologban, mert elutasított minket, nem hallgatott ránk. Voltak olyan barátaink is akik ezek után lesz@rták és megszakították vele a kapcsolatot. ketten úgy döntöttünk, hogy kitartunk mellette, és akárhogy is lesz@rt minket, hazudott nekünk akkor is segítünk neki visszatérni a valóságba.

Igazából nem tudom, hogy van e jó megoldás ebben a helyzetben. Hívjátok programokra, foglalkozzatok vele. Ti megteszitek amit lehet a többi az ő döntése.

Nagyon remélem hogy nem egy ilyen hárpiát szedett össze a barátotok, mert akkor iszonyat nagy bajban van.

2018. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Előző,köszi a rendes választ.Beszéltünk vele és meghívtuk hogy üljünk össze de erre is csak olyan választ kaptunk hogy jó majd meglátom.Reméljük sikerül vele végre valahára rendezni ezt a szitut.
2018. nov. 20. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!