Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valakinek sok évig lelki...

Valakinek sok évig lelki támaszt nyújtottam problémáiban, mikor boldog lett, kapcsolatunk megszakadt, jogos, hogy fáj?

Figyelt kérdés

Jártam már úgy párszor, hogy sok évig voltunk jóban, bizalmas kapcsolatban, addig, míg az illetőnek "jóra nem fordult az élete", hirtelen megoldódtak problémái amik miatt panaszkodott, vagy jött egy kapcsolat, bármi.

Onnantól kezdve a kapcsolat végleg megszakadt, az illető részéről egyetlen szó, vagy magyarázat nélkül.

Egyrészt nekem fáj, hogy amikor nem érzi hogy problémái lennének, boldognak tartja magát, akkor már barátként sincs rám szüksége.

Másrészt pedig lelkiismeret-furdalásom van, úgy érzem: önző vagyok, hogy ilyet elvárok tőle és hogy bennem van valami sérülés, hogy fáj, ha a másik ember továbblép szó nélkül és nem tartja (vagy szó nélkül megszakítja) velem a kapcsolatot...

Volt, hogy évek múlva illetőnek ismét rosszra fordult az élete, akkor rögtön megtalált kétségbeesetten elmondani, "mi történt vele"

Pár emberrel jártam már így.



2018. nov. 21. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző attól még, hogy nem akarsz mások lelki szemeteskukája lenni. Inkább abba gondolj bele, hogy vajon ők kihasználtak-e téged, vagy őket is érdekelték a te problémáid?
2018. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is folyton így járok. :/
2018. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult többször. Ha túllépett a kirúgáson/szakításon és frankó munkahelye/új partnere lett, akkor már meg se kérdezi, megdöglöttem-e.

Ők sajnos nem barátok.

2018. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, mert belementek ezekbe az egyenlőtlen viszonyulásokba. Egy segítő szakember és a kliense között ez teljesen normális és átlagos történés, azt szokás mondani, hogy akkor végzi az ember jól a dolgát, ha a másiknak egy idő után már nincs rá szüksége :) Ti ugyanezt lemodellezitek a baráti kapcsolataitokban, vagyis azt hiszitek, hogy ezek baráti kapcsolatok. Szerintem sok jele van annak már idő előtt is, hogy a másik csak lelki segély szolgálatot lát bennetek, és nem egy egyenrangú, kölcsönös emberi kapcsolatról van szó. Ne menjetek ezekbe bele, nyugodtan lehet nemet mondani, hiszen nem az a dolgotok, hogy mindenkit felszedjetek a padlóról. Főleg akkor, ha semmi sem jár cserébe.
2018. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már nem mai kérdés de énis jártam így többször is.Az utolsó nagyon megviselt felért egy szakítással.Ott az illető leírta,hogy köszöni amit erte tett nem utal de hagyuk a barátságunkat,ennek több mint egy éve de néha még most is fáj.

Túl jó a szivem,szeretek segíteni másokon és mindig kihasználnak.

Elegem lett és falat emeltem magam köré már senkit sem engedek közelagamhoz.Most meg ez a baj,hogy tul rideg vagyok.Sehogy sem jó.

Mások csak kihasználnak minket amig rosszul ment a sora rád számíthatott utána eldobott..en egy depreszios srácot huztam ki a gödörből ahogy kimászott ugy taszított engem be magam helyett.

Szoval nem eri meg jónak lenni.

2019. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!