Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy férfi nem érezhet szeretet...

Egy férfi nem érezhet szeretetet a férfi barátai iránt?

Figyelt kérdés

A mai világban ettől már rögtön melegnek számít sokak szemében...?

35 éves férfi vagyok. Van egy barátom, akivel 13 éve nagyon jó a kapcsolatunk, ha valakit mondani kellene, őt tartanám a legjobb barátomnak (bár nem szeretem így bekategorizálni a kapcsolataimat). Dolgoztunk is együtt, lakótarsak is voltunk, fiatalabb korunkban együtt utaztunk, buliztunk, most már mindketten családapák vagyunk, de továbbra is rendszeresen találkozunk, a családjaink jóban vannak, a feleségem mellett ő az aki a legjobban ismer.


Sajnos most tragédia történt a családjában (édesapja öngyilkos lett), egy másik közös ismerőssel beszéltem erről, és kicsúszott a számon, hogy "rossz látni, hogy valaki akit szeretsz, ennyire szenved", utalva a barátomra.


Erre a közös ismerős (őt legfeljebb havernak nevezném, nem barátnak) vihogni kezdett, hogy oké hogy a barátom mellett állok, de azért ne túlozzak, mert ez úgy hangzott mintha melegek lennénk. Mert kimondtam, hogy "szeretem" a barátomat. Később jöttek más haverok, és a srác akkor is ezen poénkodott, hogy én az előbb coming-outoltam. A többiek is egyetértettek abban, hogy a barátság nem szeretet, legalábbis férfiak között, ők maximum "kedvelik" a barátaikat, de a szeretet szót sose használnák.


Eléggé meglepődtem ezen, számomra az igazi barátság egyértelműen a szeretet egyik formája. Férfiak között is. Teljes mértékben hetero vagyok, soha nem tekintettem "úgy" a barátomra, de ha fel kellene sorolnom az embereket, akiket szeretek, egyértelműen helyet kapna köztük.


Ti hogy gondolkoztok erről?


2018. nov. 21. 21:04
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
100%
Semmi komoly, csak suttyók közé keveredtél.
2018. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A közös ismerősöd egy s...fej.

De ha zavarja őket, mondd azt, hogy kedveled a barátodat. Sokan sokféleképpen használjuk a nyelvet, egyszerűbb tiszteletben tartani mások hülyeségeit, mint vitatkozni.

2018. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha azt mondod, szereted a legkobb barátodat.

A haverjaid meg vagy szellemileg általános iskolások szintjén vannak, vagy látens melegek, ők szoktak mindenről a melegekre asszociálni.

2018. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, hogy szó szerint kimondják de attól még akik tényleg barátok szeretik egymást. Az ismerősöd pedig retardált, főleg hogy másoknak is felhozta ezt.
2018. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 19 éves barátom állandóan mondja, hogy mennyire szereti a barátait. Pl. "Nagyon szeretem Bencét, de tegnap eleggé megbántott." És nincs ebben semmi. Csak azért, mert fiú, még igenis vannak érzései, amiket ki is mutat.


Gondolom a közös ismerős korodbeli lehet, így végképp nem értem, hogy mit akad fenn ezen, ez már nem az általános iskola, hogy lemelegezzük a másikat sértésből.

2018. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ezek szerint nem én gondolkozom furcsán. :D

Persze én sem szoktam úton-útfélen hangoztatni, hogy szeretem a férfi barátaimat, és a szemükbe sem szoktam mondani meghatottan, hogy "szeretlek!" , de az igazi, erős barátságra mindig a szeretet egyik formájaként tekintettem... még kifejezés is van, hogy "baráti szeretet".

2018. nov. 21. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen téren hihetetlenül szánalmas ez a világ.

Nem értem, hogy miért elvárás manapság, hogy a férfiak egészen konkrétan szociopaták legyenek...


Szeresd azt, aki megérdemli, és örülj, hogy egyáltalán képes vagy szeretni másokat.

2018. nov. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tök igazad van és öröm olvasni, hogy van olyan férfi aki nem szégyelli kimondani ezt. :) Sajnos még midnig ott tartunk, hogy elvárás, hogy egy férfi kőkemény macsó legyen akinek nincsenek érzései..
2018. nov. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!