Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon eltávolodtam mindenkitő...

Nagyon eltávolodtam mindenkitől, és eltávolítottam emberkeet a közelemből, legfőképp a szüleimet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Egy jó ideje nem tudok barátkozni mert félek odamneni a másikhoz és már senkihez nem tudok szolni. A szüleimmel szintén nem jövök ki mostanában. Folyton veszekedünk,és ez részben az én hibám is. Szóval sehol nem beszélgetek senkivel a suliban se,az osztályban se,otthon se és annyira egyedul érzem magam. Néha már olyan érzésem van hogy meg akarok halni vagy öngyilkos akarok lenni. Nektek mi lenne a tanácsotok?

2018. nov. 22. 17:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
Első sorban menj a szüleidhez,állj elèjük ès a veszekedèsek miatt kèrj bocsánatot. Próbálj az ő elvárásuk szerint cselekedni,hiába pl nèha vissza szólnál nekik, nem szabad. :)))
2018. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor vettem egy csomó bort meg sört azt youtube zene videó ezerrel...

Tök jól elvoltam egyedül is...

2018. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Van ötleted mitől alakulhatott ki benned ez? Történt valami dolog ami miatt nem bízol az emberekben, vagy hasonló? Ha van ilyen, akkor azt kéne rendbe szedni először. Aztán szépen lassan visszaszoktatni magad az emberekhez. Nem lehetetlen, csak akarni kell :D

Szüleiddel pedig mindenképp próbálj kevesebbet veszekedni. Mint írtad ez részben a te hibád is, ezt próbáld meg kiküszöbölni. Ők azok akik melletted fognak állni akármi is lesz. Biztos vagyok benne, hogy el tudjátok kerülni a veszekedések nagy részét.

2018. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát ugye ugy 9 éve visszahuzodo vagyok,sokszir kozositettek mar ki és emiatt nem tudok felejuk nyitni. A szuleimmel meg az a problem hogy ok kenyszeritik ki hogy veszekedjek veluk es idegesito mindenrol tudni akarnak es folyton ellenorizgetnek(pl.ha kimegyek a konyhába mondjam el miert jottem ki/vagy mit fogok enni xd) és már elegem van ebbol meg h mindenkinek el kell szamolnom minden lepesemmel es abbol is elegem van hogy senki se szeret.
2018. nov. 22. 17:55
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy változtassak,és a szüleim csak gátolják azt hogy változzak,plusz folyton itthon akarnak tartani.
2018. nov. 22. 17:57
 6/19 anonim ***** válasza:

És ha leülnél velük beszélgetni, hogy egy kicsit több szabadságot kérnél és téged ez zavar, hogy ennyit kérdezősködnek? Nem hinném, hogy nyakon vágnának érte.

Azon meg ne veszekedjetek, hogy kimész a konyhába és megkérdezi mit eszel. Elmondod neki, aztán jónapot kívánok. Feléjük is zárkózott vagy, ő pedig mint anyuka tudni akarja mi van a lányával. De mivel te nem nyílsz meg neki, ezért erőlteti ennyire ezeket a sablon kérdéseket. És érzi rajtad, hogy valami nem okés. Amolyan anyai ösztön, de nem akar rákérdezni, hogy mi a baj, mert nem tudja hogyan reagálnál. Ez hogy senki nem szeret, pedig hamis. A szüleid szeretnek. Ha nem szeretnének, pont tennének rá magasról, hogy mi van veled.


Azt javaslom üljetek le ezt megbeszélni. Mondj el nekik mindent ami bánt, és keressetek megoldást. Ettől még nem lesznek hirtelen barátaid, de ha már a családi háttér rendben van, az egy hihetetlen lökést tud adni ennek a problémának a leküzdésében :)

2018. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem anyámmal élek amugy😅hanem a mammámmal es róla mondtam ezeket es nem tudom veluk kedvesen megbeszelni mert a mamám leuvolt apám meg magasról leszar. Mindketten leszarnak es nem lehet veluk sehogy se beszelni. Ha meg bocsanatot kerek fujja nekem hogy milyen problemai vannak neki hogy aztan nekem legyen buntudatom meg mamának.
2018. nov. 22. 18:14
 8/19 A kérdező kommentje:
Meg amugy a szuleim sose probaltak felém kedvesen közeliteni,mindig csak uvoltozni tudnak velem.
2018. nov. 22. 18:15
 9/19 anonim ***** válasza:

Áhám.. Na igen ez így kicsit keményebb szitu :/

Anyukáddal mi a helyzet? Vele beszélni esetleg? Vagy pont azért nem vele élsz, mert ő még rosszabb?

Az a baj az ilyen esetekkel, hogy veled még lehet is beszélni, hogy változtass, de nagyidéknak is ezt kellene tenniük, amire ugye nem biztos hogy hajlandóak...


Közelebbi rokon akihez költözhetnél?

Esetleg vannak ezek a lelkisegély vonalak. Nemtudom mennyire működnek, hál'istennek sose volt rá szükségem, de ha még élnek, csak nem lehetnek annyira rosszak.


Amit még javasolni tudok, az az hogy az interneten próbálj meg keresni olyan embereket, akik hozzád hasonlóak, és velük beszélgess, akár anonim módon is. Így nem kell szoronganod személyesen, nem kell attól félned hogy mit fog rólad gondolni a másik, és olykor még segíteni is tudnak ha hasonló helyzetben voltak mint te. Ha velem és a többi válaszadóval így elbeszélgetsz ezen az oldalon, nem hinném hogy ez kihívást okozna ^^

2018. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^,talán lehet hogy tényleg tudnék beszélgetni masokkal csak nincs elég önbizalmam hozzá. Amugy anyával sokkal jobb a kapcsolazom mint apáékkal csak az a baj hogy anya Németországban él. És az elköltözéssel kapcsolatban apáék azt soha nem engednék meg,sőt még 18 éves koromban is megtiltanák,de ugyebár akkor már nem szolhatnak bele. És alig van rokonom,a családból csak anya az akivel ugy eltudok beszelgetni vagy a bácsikám barátnőjével.
2018. nov. 22. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!