Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyszerűen elegem van mindenki...

Egyszerűen elegem van mindenkiből! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Valamiért nagyon eltávolodtam az utóbbi időben mindenkitől,mert úgy érzem fárasztanak.Főleg iskolatársakra értem.Elegem van abból,hogy reggel bemegyek és az fogad,hogy mindenki röhög meg vihog ok nélkül kb. annyira idegesítő.Elegem van abból,hogy a tanárok házikkal halmoznak el,holott tudatában vannak azzal,hogy hány óránk van egy nap és mennyire túl vagyunk terhelve,de még ez sem érdekli őket.Az oktatás egy nulla,a tanárok meg általában olyanok mintha nem is emberek lennének,és még így is sokan képesek boldogan bejönni reggel.Utálom az embereket,90%uknak semmi agya sincsen,mellesleg önzőek,beképzeltek a semmire vagy épp igénytelenek.Barátaimban meg tetemesen csalódtam,hiszen nagyjából csak érdekből vannak velem,tök jól elvagyunk/voltunk a gimiben,viszont kb.2 hónapja már csak akkor futok össze velük iskolán kívül,ha én kezdeményezem a találkozást és szerintem ez szomorú és nem barátság.Hiszen,ha én nem keresném őket akkor valószínűleg ők se keresnének engem.Amikor nyáron rengetegszer voltunk kint akkor se volt sokkal jobb,mert annyira eltérő a személyiségünk,hogy egyre nehezebben találunk témákat.Ez már akkor is fennállt. Egyikkel ma vesztem össze,mármint ma is,mert már annyira elegem volt a hülye fejéből.Egy padban ülünk év eleje óta és most elkezdett izélni óra előtt,hogy egyedül akar ülni és ezért üljek át máshova,mire én azt feleltem,hogy nyilván nem,mert ha egyedül akar ülni akkor üljön el ő.Aztán meg próbálta játszani a domináns egyedet,hogy húzzak onnan.Felidegesítettem magam és leosztottam,mint annak a rendje. Szóval na.Azt végképp nem bírom amikor egy csávó próbál dominánsnak látszani,idegesít.Na szóval ezen vesztünk össze.Ez is közrejátszik abban,hogy elegem van mindenkiből.Azt is unom,hogy az osztálytársaimnak kb.egyetlen poénja az,hogy odaszólnak egymásnak,hogy b--i.Meg nekem is.Ez pedig sértő kifejezés.Mellesleg az is feltűnt,hogy ezek az emberek felszínesek,igazából egyiket sem érdeklem különösebben,de azért néha jó voltam amikor épp magányosak voltak ,vagy valami trauma érte őket,és jó volt megnyílva kiönteni valaki előtt szegény szilánkosra töredezett lelkük búskomorságát.Na akkor jó voltam,igazán,mondhatni valóban.A végén pont ezért csalódok mindenkiben.Még barátnőm sem volt,pedig már 18 éves vagyok,és elvileg nem is nézek ki rosszul meg semmi.A gond a mentalitásomból gyökeredzik,képtelen lennék megbízni bárkiben is oly szinten,hisz én egyből meglátom benne a makulát.Azt,hogy olyan ő is,mint a többi.Ezért inkább nem kezdeményeztem még senki felé.Arra gonoltam,hogy mostantól kerülök mindenkit,bent telefonozni fogok,letöltök egy jó játékot és azt nyomogatom..otthon meg tanulok másnapra,edzek vagy filmezek és kizárok mindenkit mindenhol,úgy,hogy még a telefont se veszem fel,ha hívnak. Szerintetek ez jó megoldás?Mit csináljak szerintetek?Depressziós vagyok már kicsit,annyit csalódtam már.

2018. dec. 11. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem adj idot magadnak hogy lenyugodj, torodj magaddal, a testeddel, lelkeddel, az egeszsegeddel, es idovel lecsillapodnak majd ezek a “duhos impulzusok”. En is szenvedtem mar gimi utolso eveben pont ugyanezek miatt, es most egyetemen is az utobbi 2-3 hetben nagyon felidegesitett mindenki es minden, es kellett egy kis ido magamnak, hogy a sajat tempomban lenyugodjak.

Mindenesetre az sem art, ha attol meg van valaki akiben megbizhatsz es tudsz ezekrol beszelni, illetve ha vannak olyan jo barataid, nekink elmondhatod, hogy ez es ez zavar idegesit stb es megbeszelitek. A kommunikacio nem csak a parkapcsolatokban fontos, hanem minden emberi kapcsolatban.

De ezt te erzed legjobban testileg es lelkileg is, hogy most szukseged van-e az emberekre vagy inkabb egy kis szunetre. De jobb lesz, hidd el, viszont fokuszalj magadra, csinald azt amit szeretsz es ne gorcsolj ezeken, a vegen minden a helyere kerul :)

2018. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Segítettél nekem ezzel:)Csak az a baj,hogy attól tartok,hogy mi van akkor,ha nem én ismerem félre az embereket,hanem tényleg ilyenek.Arra gondoltam,hogy talán új barátokat kéne szereznem vagy nem is tudom,meg találni egy párt,mert ezek segíthetnének kilépni a mostani befásult helyzetből.Azt megfogadom,hogy nem idegesítem magam,próbálok fejlődni és regenerálódni nyugodtan.A stressz sajnos megcsúfítja az embert,amit persze nem akarok magamnak előidézni.
2018. dec. 12. 00:01
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Ezek a felszínes gyerekek akikkel napi szinten vagy rendkívül le fáraszt lelkileg, mentálisan, ha rájuk koncentrálsz? én annyi előnyben voltam annak idején, hogy mindig a testvérem tartotta bennem a lelket, mikor suli időszak volt a rossz zajokat elviselni, persze az a sok költözés is rendesen be tett az akkori általános, gimis korszakomban, nem volt egyszerű 2 évente új arcokat szokni, de túl éltem! Te most abban a korban vagy már, hogy saját egzisztenciát építs ki, nem kötelező tanulnod, nem kötelező be menni nap, mint nap és őket hallani, elviselni? Kezd el a saját életed, keresd a saját utad, vagy tanulj olyan szakmát amit mindig is szívesen csinálnál, akartál? Az embereket mindig is lehet utálni de csak azokat akik rá szolgáltak, rossz közegben vagy, talán ezért nincs barátod, a jó szándékú lélek mindig vonzza a szart, erről nem te tehetsz! A negatív dolgokat zárd ki amennyire tudod, és végre vedd kezedbe az irányítást, különben még lejjebb süllyedsz
2018. dec. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon nagy depresszióban lehetsz 18 évesen. Biztos meguntad már a világot, hisz mindent megtapasztaltál már.

Nekem ennyi idősen a legnagyobb bajom az volt, hogy vajon felvesznek-e egyetemre, mit kell még tanulnom, hogy egyáltalán elkezdhessem az életem...

Olyannak tűnsz aki kerüli a problémákat. Nem lehet, mert probléma mindig lesz xD Meg kell oldani, különben az élet megrág és ki$zar.

Most fogsz érettségizni? Akkor kezdj új életet egy új suliban. Legyél az aki lenni akarsz.

2018. dec. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na meg ez a másik,továbbtanulni. Amúgy nem egészen 18 vagyok,majd csak februárban töltöm be és 11.es vagyok még.Jövőre érettségizek majd.Ezzel nincs olyan nagy problémám,hisz jól tanulok.A kötelező tárgyakból majdnem mindből szín5s vagyok.szóval na. a problem a társasági életemmel van inkább.
2018. dec. 12. 01:18
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Hu nagyon átérzem. Nálam is gimnáziumban voltak ilyenek. Az osztályomat annyira utáltam, hogy az hihetetlen, pedig alapból nem voltak rossz emberek csak mindenki a saját véleményét, akaratát akarta érvényesíteni. Több volt "barátnőm" is annyira hátbatámadott, hogy az hihetetlen, sokszor volt rossz kedvem miattuk. Aztán magamba fordultam és mindenkit hagytam a búsba, had beszéljék ki egymást, én nem kérek belőlük, nem leszek olyan, mint ők. Dühös voltam rájuk, lefárasztottak a hülyeségeikkel, aztán végzősként ott volt a továbbtanulás, amit már annyira vártam. Most egyetemen vagyok és jobb a helyzet. Persze, nem minden úgy van, ahogy szeretném vagy elterveztem, de jobbb, mint a gimnázium.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, másokkal is történik ilyen, és ez nem egyedi eset.

Amit tehetsz: tedd őket futópályára, szüneteltesd velük a kapcsolatodat, írtad, hogy mindig te keresed őket, szóval most itt az ideje, hogy ők keressenek téged! Valamint így lesz szabadidőt, az energiáidat nem kötik le mások, találj valami hobbit, amit szeretsz, sportolj, nézz filmeket, beszélgess a családoddal, túrázz, olvass, hallgass zenét, csináld azt, ami feltölt téged! Ne zuhanj magadba, mert attól csak rosszabb lesz és akkor kezdődik a depresszió. Ne tölts sok időt magadban, mert attól csak egyedül fogod érezni magadat és úgy fogod érezni, hogy senkinek sem vagy fontos.

Ha valóban idegesítenek a barátaid, akkor gondolkozz el azon, hogy valóban megéri e velük tartani a kapcsolatot vagy csak az energiáidat veszik e el fölöslegesen.

Remélem tudtam segíteni.

2018. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!