Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezelnétek egy ilyen...

Hogyan kezelnétek egy ilyen "barátot"?

Figyelt kérdés

Állandóan azzal próbál "nagyzolni", hogy ők családi házban laknak, mi meg csak egy "szar" panelban. Ez a téma minden összejövetelkor szóba kerül, úgy alakítja a beszélgetést direkt, hogy véletlenül se maradjon ki a téma. :)

Az ő "nagy házuk" amúgy egy szintes 90nm-es, 4 szoba. A mi lakásunk is 4 szobás, 80 nm-es. Tehát nem is nagy a különbség. Az meg elveszik a konyha és fürdő nagyságában, ami nagyobb ott, ergo a szobák száma és nagysága szinte egyező.

Szerintem számít a berendezés is, vagy nem? Vagyis az ő házuk amúgy egy viskó körülbelül a mi lakásunkhoz képest. Nekünk van klímánk, nekik nem, mi fűtünk télen normálisan (+25fok), ők vacognak 16 fokban. A pincénkben melegebb van...

Műszaki berendezésben is sokkal jobban állok...nem részletezem.


Nem szeretnék vele összeveszni, mert amúgy ezen kívül rendes srác, de nagyon zavar, hogy a panel miatt néz le...és folyton a beszólogatások. Nekem pl szerinte sokkal könnyebb spórolni, mert az ő "hatalmas" házukat mennyibe kerül fenntartani. Mondom nekem is annyit fogyaszt a TV-m, mint neked, a mosógép is, stb...miért lenne olcsóbb? Ráadásul mi fűtünk is, közös költség is van ugye...hiszen csak az alapdíjak, ha nem engedek ki egy pohár vizet már 400 ezer Ft/év.


De amúgy szerintem ha nekem több van, mint a másiknak, akkor sem nézem le a másikat, ha meg kevesebb, akkor meg miért szólok be neki.


Ráhagynátok ezt, hogyan kezeljem? Tényleg nem szeretnék bunkón visszaszólni neki, de már nagyon unalmas, hogy a semmire nagyképű?



2018. dec. 14. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyet úgy rendeztem le hogy basszus az a szüleid háza nem a tiéd te csak oda születtél. Ők rendezték be ésntartják fenn nennagyzolj azzal amért te semmit se tettél csak beleszülettél. Kussolj és örülj hogy vanbhol laknod.
2018. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Mindig voltak,vannak és lesznek is ilyen emberek sajnos ezzel nem lehet nagyon mit kezdeni.Amúgy ez a fajta típusú emberekre még az "igaz mondó juhász" jelző is érvényes legtöbb esetben amikor mindent összekamuzik csak,hogy érdekesnek tünjön.


Megváltoztatni nem nagyon fogod tudni,neked kell eldönteni,hogy ráhagyod vagy inkámbb kerülöd a közeljövöben

2018. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Megváltoztatni nem nagyon fogod tudni,neked kell eldönteni,hogy ráhagyod vagy inkámbb kerülöd "


Igen, akinek ezt elmondom, a legtöbben ezt mondják. Vagy ráhagyom, vagy összeveszek vele. Nincs más választásom.

A tesóját is ismerem, ugyanez. Valami Technika TV-je van, amikor mondtam neki, hogy LG OLED-em van, ez volt rá a válasz: "az sz_r", a Samsung QLED sokkal jobb. Ha jobban hisz is benne, akkor sem mondom a másik képébe, hogy a Tied sz_r. Amúgy mondja ezt egy Technika TV tulaj :)


Amúgy azt nem tudom, hogy ezt maguk is elhiszik-e. Mert elsőre most mondanám, mert sokan azt mondták hogy irigység...nem vagyok biztos benne. Lehet annyit mondogatták ezt maguknak, hogy tényleg saját maguk is elhiszik ezt.

2018. dec. 14. 20:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A "barátod" nem sokáig lesz a "barátod", mert rövidesen felőrli az idegeidet és lapátra teszed. Nagyzoló, beképzelt pasas, aki arra büszke, ami nem az övé (v.ö. 1. válaszolóval). Helyette keres egy igaz barátot.
2018. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én érzékeny vagyok és úgy érezném: engem akar lenyomni, hogy magának önbizalmat szerezzen és valószínűleg megszakítanám vele a kapcsolatot.
2018. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Helyesbízek: "Helyette kereSS..."
2018. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"A "barátod" nem sokáig lesz a "barátod", mert rövidesen felőrli az idegeidet "

Igen, ráéreztél. Nyilván ezért is tettem fel a kérdést, mert bánt, illetve ahogy az utánad lévő válaszoló is írta, érzékeny vagyok. Persze amikor mint írtam szinte minden összejövetelkor szóba kerül, az már fájó...és nem csak túlérzékenység.

2018. dec. 14. 20:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy full komolyan veszi ezt a kérdést ez a "barátod", tehát nem csak olyan poén szinten kötekedik. De akkor miért barátkozol vele? Vagy van bármi, ami miatt érdemesnek tartod fenntartani ezt a barátságot?

(Egyébként nem tudom, ki hogy van vele, de nálatok konkrétan megsülnék, náluk meg megfagynék.)

2018. dec. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném tőle, hogy mi okozza ezt a nagy önbizalom hiányát. Mondanám neki, hogy megfigyeltem, h ez a házas dolog ninden brszélgetésben előkerül és ő mindig jobbnak akar tűnni nálad, menőzik egy olyan dologgal ami nem az övé. Ti barátok vagytok, ami nem arról szól, h a másiknál jobb legyek vagy túl licutáljam. Az egymás elfogadása és a megértés a lényeg. Megkérdezném miért akar jobb lenni mint te. Miért hiszi azt h te jobb vagy és neki kell jobbnak lennie.

Én így közelíteném meg, mert így remélhetőleg nem sértődik meg és elgondolkodik rajta. Hívd külön beszélgetni. Ne légy támadó. Csak vázold hogy ezt érzed és hogy segíteni szeretnél, h megoldódjon az önbizalom problémája.

2018. dec. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én csak annyit reagálnék az ilyen megnyilvánulásaira hogy "pfff oké, hahaha"


magyarul ne vedd komolyan, kezeld úgy mintha ez tök ciki lenne hogy ilyenekkel "menősködik".. és hát valljuk be, az is, nagyon gáz, nevesd ki :D

2018. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!