Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megutáltam a legjobb barátnőme...

Megutáltam a legjobb barátnőmet! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne egy kisebb problémám az életemben, amit nem tudom, hogy hogyan oldjam meg. Itt a sztori:


Van nekem egy "legjobb barátnőm", mostmár nem nagyon nevezném annak, aki mostanában nagyon kihúzta a gyufát nálam. Ez alatt azt értem, hogy:

-bármi rosszat csinálok, rosszul mondok valamit, megbotlik a nyelvem, egyből nekiáll röhögni, és hogy mekkora egy hülye vagyok, ezért már elvette az összes önbizalmamat

-mindig talál rajtam valami kritizálhatni valót. Vagy az orrom, vagy a fülem vagy a hajam. Ezzel is elvette az önbizalmamat.

-verseng. Állandóan verseng

-lenéz

-mindig otthagy a ...-ban, megy mással csevegni


Annyi mindent momdhatnák még...


És az a baj, hogy az osztályban, csak ő vele állok szóba. Mert a többi, az fölényes kis...


Volt egy évfolyamtársam, akivel nagyon jóban voltam, de ő idén elment...És most nem tudok kivel barátkozni :(


Mit csináljak? Kerüljem? Barátkozzak másokkal? De azt nem lehet, mert nincsen normális lány az osztályban 1 SEM! Ő vele meg már szóba állni sem akarok, mert undorító személyisége van.


És amugy 7 éve vagyunk "legjobb barátnők".


Ui: Egy általános iskolás lány.



2018. dec. 17. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Magasról tegyél rá mit mond. Komolyan! Hidd el, tapasztalatból beszélek. Tudom, hogy most még katasztrófának tűnik ha véget ér egy hosszú barátság. Persze, ez rossz is, de nem ér annyit hogy szomorkodj és edd magad miatta. :) Aki pedig ezt csinálja, az nem igazi barát, így nincs miért elszontyolodnod miatta. Te jobb ember vagy ahogy a soraidból kitűnik, legyél okosabb is. :) Keress más lányt akivel barátkozhatsz. Ha nem az osztályból, akkor az évfolyamtársaid közül biztos van valaki aki szimpatikus.

Fel a fejjel, egy ilyen "barát" nem barát, te jobbat érdemelsz nála. :)

2018. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Utolsó

Köszönöm ezt a szép választ! :)

Az évfolyamból talán 1 lány van akivel még néha beszélni is szoktam, de ő neki már vannak más barátnői, én meg nem akarok tolakodó lenni...De azért megpróbálok vele/velük barátkozni :)

2018. dec. 17. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Minden embernél vannak ilyen barátok. Nálam is van/volt. 17/F
2018. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos... :(

Asszem várnom kell a gimiig...Csak kibírom ezt az 1 és fél évet :/

2018. dec. 17. 21:08
 5/8 anonim válasza:
100%

Először azért próbáld meg neki azt mondani, vagy legalábbis utalni rá, hogy neked nem tetszik az, ahogy bánik veled. Ha szerencsés vagy, akkor észreveszi magát, és próbál változtatni magán.


Viszont jön a másik eset, amire sajnos sokkal nagyobb esély van: hogy még csak ő fog kiröhögni emiatt. Ilyenkor minél előbb szakítsd meg vele a kapcsolatot. De komolyan, hagyd őt a francba. Nekem is volt ilyen barátnőm általánosban, aki állandóan versenyzett velem, mindig azt akarta éreztetni, hogy ő bizony jobb nálam, és én pedig a béna szerencsétlen szar vagyok. Én hülye pedig észre se vettem évekig, vigan elvoltam vele hogy hú milyen jó barátnők vagyunk. Aha. Ennek úgy lett vége, hogy miután elballagtunk (más suliba) tiszta roncsként mentem gimibe, szinte majdnem depresszióval, 0 önbizalommal, súlyos szorongással és megfelelési kényszerrel, úgy hogy még barátkozni se nagyon merek a mostani osztálytársaimmmal. Még most is próbálok kimászni ebből a helyzetből. A vicc az, hogy igazából ő ebből kb semmit nem vett észre, mert neki ez a természetes viselkedése, így nevelték. Az neki tökmindegy volt, hogy amúgy kicseszett rossz hatással volt rám. Pedig aztán engem még nem is csúfolt vagy ilyesmi, csak simán úgy éreztem hogy mindig meg kell felelnem neki, ami teljesen tönkretett.


Szóval a lényeg: tudom baromi szar kimondani, de inkább legyél EGYEDÜL (!!) évekig, mint egy ilyen "mérgező" baráttal. Ha visszamehetnék az időben, én is így csinálnám így utólag nézve a történteket. Az ilyen ember nagyon nem legjobb barátnő...


Kitartást, szurkolok neked ♥ És írj nyugodtan, ha esetleg bármikor segítségre szorulnál valamivel kapcsolatban.

2018. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó

Köszönöm szépen a tanácsot, és a kedves szavakat!😊❤ Megpróbálom e szerint tölteni a sulis napokat...Ez a barátság már úgy rossz, ahogy van...

2018. dec. 18. 13:56
 7/8 anonim válasza:

Szia(sztok)

Tudom, baromi későn válaszolok, mit keresek én 2 hónapos posztnál, azóta lehet megváltozott a helyzet..

De ha engeded, akkor én is beszállnék, mert az "ex" legjobb barátnőmmel ugyanezt éltem meg, baromi rossz volt, hála istennek nekem nem sokáig kellett ezzel a gondal küszködni...

Ez a történet:

2018 júniusában nyílt meg jobban (azelőtt is volt ilyen, csak ráhagytam,hogy csak szivat, amit amúgy mindig csinált, és kihasználta a kedvességemet, és a hűségemet),április végén, egy osztálykirándulas alkalmával eltörtem a lábam, és egy műtéten is túl keltett esnem,az iskola utolsó 2hónapjat így otthon kellett töltenem(tegyük hozzá akármennyire is mondtam az "ex" legjobb barátnőm, egyszer sem jött el meglátogatni) de az "ex" legjobb barátnőm úgy gondolta,évzáró után, (oda nem tudtam elmenni, a lábam miatt) így elbaszva az egész nyaram, megirni üzenetben, hogy neki már nem vagyok a legjobb barátnője, hát remek, most mit kezdjek, egy 6éves barátságot dobtunk ki a kukába... Egész nyáron próbáltam, hátha lehetünk újra legjobb barátnők, de persze ez itt sikertelennek bizonyult... Aztán osztályfőnökünk kiirta az osztalycsoportba, hogy új osztálytársunk lesz. Ennek hu de megörültem, rögtön rá is írtam, és egész nyáron beszélgettünk, ő kihúzott a depressziómbol, amit az "ex" legjobb barátnőmtől kaptam... Augusztus utolsó hetében írta ki az osztályfönök, hogy lesz még egy új lány (figyelem, az utolsó gyerek, még fontos lesz) Elkezdődött a tanév, az a lány akivel egész nyáron beszéltem, kiderült, hogy ő csak addig akart a barátnőm lenni, míg nem ismeri meg a többieket... Oké, szóval ő is mehet a kukába... Viszza estem a depressziómba, (tudni kell rólam, hogy egyébként egy nagyon mosolygós, élet vidám ember vagyok, aki nehezen esik depresszióba, de ha kétségbe esek, akkor előtör belőlem) ezért anyukám az "ex" legjobb barátnőmmel elbeszélgetett, hogy kezdjük már újra stb stb... Ez eddig rendben volt elkezdett velem újra barátkozni, ezúttal kedvesen az "ex" legjobb barátnőm, amit én túl átlátszónak tartottam, ezért én nem viszonoztam neki... (ami nagyon jól tettem, így viszza gondolva) és mondtam, fontos lesz, az a lány akit az utolsó augusztusi héten jelentett be az oszi, hogy jön, na elkezdtem ezzel a lánnyal barátkozni, és olyan jóba lettünk mostanra, hogy már legjobb barátnők vagyunk, és ennek nagyon örülök, amióta az osztály is elkezdte észrevenni, kérdezgetik, hogy, hogy lettünk ilyen rövid időn belül legjobb barátnők, úgy már nem is emlékszem, de jött magától, azt tudom... nagyon sok veszekedésen mentünk már keresztül vele, de mindig sikerült megbeszélnünk... De minden legjobb barátságba vannak veszekedések, anélkül nem legjobb barátság az a barátság, hisz a legjobb barátnőm mindenen össze tudnak kapni, de az a legfőbb jellemzője a legjobb barátnők közti vitáknak, hogy 1oránal tovább, nem tudnak egymásra haragudni, mert szeretik egymást... Nos a mi barátságunkban mindig én kezdem a vitáinkat, mivel nagyon féltékeny vagyok mostmár (LÉTSZI, TE NE LEGYÉL FÉLTÉKENY A LEGJOBB BARÁTNŐDRE SOHA, DE SENKI SE, MERT NEM MINDENKI JÖN RÁ, HOGY HIBÁZOTT, ÉS A FÉLTÉKENYKEDÉSSEL, CSAK ELTASZITOD MAGADTÓL, ÉN IS LESZOKOBAN VAGYOK, DE OLYNA OSZTÁLLYAL MINT AZ ENYÉM LEHETETLEN, MINDIG A HÁTTÉRBE AKARNAK SZORÍTANI, AZT AKARJÁK NE LEGYEN LEGJOBB BARÁTNŐM 😭... DE NEM FOG NEKIK MENNI,TESZEK RÓLA)hogy, az "ex" legjobb barátnőm így nagyon féltem a mostanit, ne legyen megint ez, nem akarok depressziós lenni, megint... Na hát viszza terve a lényegre, az "ex" bevallotta, hogy ő ezt az egészet szivatásnak szánta, és nem volt benne a tervébe a mostani barátnőm... Neki az volt a terve, hogy majd mivel egyedül maradok, kénytelen leszek viszza könyörögni magam hozzá, látni akart szenvedni, és mivel ez a terve nem sikerült, próbálja a mostani barátnőmet szivatani, mert szerinte ő (a mostani) a hibás, amiért nem sikerült a gonosz terve.. (az "ex" - nek) én nagyon sajnálom a legjobb barátnőm, hogy miattam kell szenvednie, de ahogy csak tudom, megvédem...

Neked pedig azt tanácsolom, ha még szükség van rá, hogy mindenképp kezdj el más osztálytársakkal barátkozni, vagy évfolyamtársakkal, ha szerencséd van, és jön egy új osztálytárs (lány) rögtön csapj le rá, ne engedd másnak, mert akkor baszhatod... Ha ez sikerült, akkor valószínűleg az "ex" legjobb barátnőd, majd elkezd irigykedni, és próbál viszza szerezni magának, de te nem vagy köcsög, nem fogod vele azt játszani amit ő játszott veled, te csak hagyod szenvedni, hagy érezze neked milyen szar volt, és most ő került ebbe a helyzetbe,légy erős, a fagyi viszza nyal (ezt úgy értem, hogy most te vágsz neki viszza azzal, hogy nem foglalkozol vele, és SEMMIKÉPP NE FOGADD VISZZA, MERT UTÁNA VISZZA ÉL VELED)hidd el ez neki jobban fog fájni, mint ha szóval, vágnál neki viszza... sok sikert a barátságod kialakitásában❤️

Amit látod még nem veszett el a remény, senkinél se, nekem is sikerült helyrehozni az életem, egy ember segítségével, akit már nagyon imádok!😁

Mégegyszer sok sikert, és minden jót!

2019. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem csinálta ezt a barátnőm de annyira szerettem hogy megbocsajtottam

Mert tudtam milyen anyja van és őszintén az anyja mondta neki hogy ne barátkozzon már velem mer valamit félre értett amit anyám írt

De aztán idősebbek lettünk és ő erre valszeg nem emlékszik


Nem lehet barinodnel valami gond?

Könnyebb a másik gondjaival foglalkozni mint a sajatunkkal

/marilyn manson/

2021. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!