Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát az, aki mindig csak a...

Barát az, aki mindig csak a saját dolgairól beszél, a másik felé nem érdeklődik? (Bővebben)

Figyelt kérdés

Már kb 2 éve vagyunk ,,barátok''.


Viszont elgondolkodtam, hogy esetleg mégsem barátság van köztünk. Hanem, egyfajta kapcsolat, amiből a fent említett fél, csak arra használ fel, hogy valakinek elmondjon mindent. Ha online beszélünk, akkor kizárólag az aktuális barátjáról, vagy az exeiről van szó, arra is volt példa, hogy tengertúlra elutaztam, és küldte messengeren a képeket, az aktuális beszélgetéseiről, meg hogy az exét felköszöntötte és hogy hogy reagált, de annyit nem kérdezett volna, hogy milyen a hely ahol vagyok. Persze el is felejthette, csak egy példát akartam kiemelni, a sokból.


Már említettem neki, hogy mindig csak róla van szó, és ezt már unom, akkor ezt reagálta: ,,bocsi, hogy unalmas az életem''. (Ahelyett: hogy esetleg azt monta, hogy ja bocsi, elfelejtettem, hogy ez a barátság nem csak rólam szól) valami ilyesmire gondoltam.


Érdemes lenne ezt a barátságot lezárni?


Egyébként arra is volt példa, hogy vettem neki karácsonyra egy ajándékot, és nagyon örült neki, de én cserébe nem kaptam semmit. Nem tettem szóvá, mert ez még a kezdeti fázisában voltunk a ,,barátságunknak'' és gondoltam neki talán még korai lett volna. Mindenesetre elfogadta az ajándékot.


Ti mit gondoltok?


köszönöm a válaszokat!


2018. dec. 24. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nárcisztikus. Aki csak önmagáról beszél, a másikat nem veszi figyelembe.
2018. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"bocsi, h unalmas az eletem". isten mentsen mindenkkt az ilyen onjelolt martiroktol
2018. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
barátságnak ilyen szempontból két témája lehet. az egyik, ami külön-külön történik veletek, a másik meg a közös élmények. na most, ha nincs soha közös élményetek, amikről tudtok beszélgetni, akkor marad egymás életének a hallgatása. gondolom azért azt te meg elvárnád, hogyha történik veled valami, és elmeséled, akkor ő is hallgasson végig.
2018. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát lesz*rja amit mondok, elvárnám, de hiába
2018. dec. 24. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
de az elmondottak alapján te is pont leszarod, amit ő mond, unod. :D
2018. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!