Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti fenntartanátok ezt az...

Ti fenntartanátok ezt az egykori barátságot, ismeretséget? Harmincas nők levelezése.

Figyelt kérdés

Tizenéves korunkban jó barátnők voltunk, bár csak ritkán találkoztunk, más városban laktunk. Ő hamarabb férjhez ment, azóta nem találkoztunk személyesen (7-8 éve), de e-mailezünk, mostanában kb. félévente váltunk levelet. Neki két kisgyereke van, én nem olyan régóta vagyok férjnél, nincs gyerekünk. Én már nem tartom őt barátnőmnek, eltávolodtunk, és az utóbbi években csak abból áll a levelezés, hogy indiszkrét kérdéseket tesz fel, pl. hogy közösen vettünk-e fel hitelt a házra, ahol élünk, vagy hogy sikerült megvenni; meg hogy akarunk-e gyereket. Neki nehezen jött össze a gyerek, anno sokat kesergett erről a levélben, részletesen ecsetelte, hogy milyen gyakran szexelnek (!), de már megint megjött neki. Sajnáltam, de ugyanakkor kicsit idegesített is. (Nekem még párom sem volt akkor.) Most, hogy "révbe értem" (= férjhez mentem), állandóan vájkál az életemben, én ezeket a kérdéseket válasz nélkül hagyom, de kb. már ötször megkérdezte, hogy albérletben élünk-e vagy közösen vettünk fel hitelt, aztán meg folyton panaszkodik, miylen rossz neki, hogy a szüleivel élnek, bezzeg nekem milyen jó. (Igen, a szüleim jómódúak, volt anyagi segítségünk, de éppen az ilyen embereknek nem szeretek erről beszélni, mert csak lehúznak, lelkiismeret-furdalást keltenek.)


Ti folytatnátok vele az ismeretséget, levelezést? Sok vizet nem zavar, mert fél év is eltelik 2 levél között. Nem kerül végül is fáradságba nekem, meg nem bosszant olyan szinten, csak egy-egy levele egy kicsit. Most például "viccesen" szemrehányást tesz, hogy elfelejtettem a szülinapját, mert egyébként ő mindig fel szokott köszönteni szülinap, névnap, karácsony stb.


De negatívnak, kicsit rosszindulatúnak, irigynek érzem ezt az ismerősnőmet, olyan érzésem van, mintha cska kíváncsiságból, vájkálásból akarná fenntartani velem az ismeretséget, nem mondjuk azért, mert valaha barátnők voltunk, és mondjuk annak az emlékére, vagy nem tudom. Mindig azt érezteti, hogy nekem könnyű dolgom van, mert nem szűkölködnek a szüleim, és nekik milyen sz*r. Meg tudja, hogy nem vagyok olyan nagyon anyatípus, mégis erről faggat, hogy akarunk-e gyereket. Nekem ez már személyes, mintha beengedném a hálószobámba azzal, ha erre válaszolok.



#irigység #kamaszkori barátság #levélbarátság
2018. dec. 25. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked kényelmetlen a levelezés köztetek, akkor nincs jelentősége, ha nem beszélsz vele...
2018. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked zavaróak a kérdései,akkor nem válaszolsz neki.Egy idő után nem fog írkálni.
2018. dec. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyszer már próbáltam, akkor volt, hogy nem köszöntöttem fel szülinapján sem. Utána elkezdett írni, hogy mi van velem, miért nem írok. Furcsa volt, mert egyébként tényleg ritkán írunk.


Zavarni zavar, de nem kerül nagy erőfeszítésembe fenntartani az ismeretséget végül is, meg valahol érdekel, mi van vele, mégis jóban voltunk valaha. De néha egy-egy levele úgy kicsapja a biztosítékot, legutóbb pl. akkor, amikor úgy kezdi a levelét, hogy ecseteli nekem, hogy ilyen-olyan székletvizsgálatra volt szüksége a gyerekének, mert ezt-azt találtak a székletében. Értem, hogy őt ez foglalkoztatja, de úgy, hogy fél éve nem írt, ne a gyereke sz*ráról kelljen már olvasnom. (Nyilván más a helyzet, ha egy közeli barátomról, tesómról van szó, akivel naponta beszélek, ott belefér ez a téma is, de így nagyon bizarr volt nekem.)

2018. dec. 25. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

A leírásod alapján nekem nincs semmi bajom ezzel a nővel. Jó barátnőnek tart téged, érdeklődik felőled, ő is úgy beszél veled mintha közvetlen ismerősöd lenne. Oké, szted nem az, idegesít is téged. Akkor meg ne válaszolj neki. Vagy mondd meg hogy téged ő érdekel, nem az hogy mi baja van a gyerekének. Ilyen nehéz?

Nekem is van egy jó barátnőm akivel 3 havonta egymásra írunk és elbeszélgetünk, akármiről, amikor meg találkozunk még több mindenről. Nem tabu téma a gyerek, a pénz sem, nem érezzük vájkálódásnak. Ez a nő egyszerűen csak idegesít téged, nincs mit szégyellni rajta, nem jöhet be mindenkinek mindenki. Hagyd a fenébe csak akkor. Viszont a kérdést ilyen szempontból felesleges volt kiírnod. Vagy ekkora megerősítést vársz, hogy neked adjunk igazat benne, hogy kibírhatatlan a barátnőd? :D

Csak ne válaszolj neki, ezt gondolom magadtól is megy.

2018. dec. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz. Jöhetnek még. :)
2018. dec. 25. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ritkán írtok akkor szerintem mindegy mit kérdez, nekem is inkább érdeklődőbbnek tűnik. Persze nyilván mindenki más. Neked ez vájkálás neki érdeklődés. Ha nem akarsz válaszolni vmire nem kötelező.


Az sem tartom akkora titoknak,hogy albiban vagy már saját lakásban laktok.


Valószínű ő mindig jó barátnőként tart téged és azért kérdez rá dolgokra.


Ha nem terhes a levele akkor válaszolj neki, amire meg nem akarsz,mert neked nem fér bele,mivel számodra inkább ismerős mint jó barátnő arra nem válaszolsz.

2018. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar akkor nem.Nekem is irkált egy ismerősöm ő hetente többször is és sajnos épp munkanélkül vagyok és erre nagyon sűrűn rákérdezett.Meg költöznek is itthonról és vesztemre ezt neki is megemlítettem így a következő levelében már azt kérdezte sikerült lakást találnod?Írtam nem.Jott a következő kérdés ahhoz ugye előbb munka is kellene?Engem nagyon zavart,mert állandóan ugyanazokkal a témákkal provokált így elkezdtem sablonosan írni neki.Mindenre azt irtam,hogy jó meg alakul.A munkara mikor rákérdezett azt mondtam neki van részmunkaidős állásom-lekellett valamivel szerelnem.Amikor azt irtam van munkám gyorsan elköszönt mint akit egy bili sz..leöntötték.A sablonos válaszok olyan jól sikerültek,hogy most már akkor is jóval később ír vissza ha ritkán ráírok. Jobb is így nagyobb nyugalom van a lelkembe nélküle. Nem értem egyes embereknek miért jó vájkálni mások életében. Az ok ha rákérdez valamire de nem kell ragozni a dolgokat.
2018. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!