Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy megszakadt a legjobb gyerekkori barátnőmmel a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Történetünk "röviden":

Habár messze laktunk/ lakunk egymástól minden szünetet együtt töltöttünk, mert a szomszédaink rokonai.Kisebb koromban nem volt sok barátom, de ő mindig is szerves részét képezte az életemnek, mindent tudott rólam, velem volt amikor mások nem. Rengeteg közös élményünk van: szilveszterek, koncertek, nyaralások, családi események: ballagások, szülinapok, rengeteg belső poén.

Az egész "távolodás" két éve kezdődött amikor belement egy botrányosan rossz kapcsolatba, ahol hülyére vették, de én sosem ítélkeztem felette, hanem finoman próbáltam csak megmondani neki, hogy ne csinálja ezt magával, mert ő többet ér. Nem mondtam meg erősen soha a véleményem, de azt vettem észre, hogy egyre inkább távolodunk és hetekig nem beszélünk, másokkal lett jóba, aztán egy évig húzódott a dolog ezzel a sráccal és amikor nagyon padlóra került az újdonsült barátok már sehol sem voltak, hanem én támogattam őt, rengeteget beszélgettünk és akkor egy rövid ideig újra közelebb kerültünk egymáshoz.

Aztán lett egy új barátja, sőt ami még nehezíti a helyzetet, hogy a családjaink közt is konfliktus alakult ki, ami sajnos a mai napig megoldatlan maradt, de mi ettől függetlenül eljárkáltunk még együtt ide oda, ráadásul nem a mi ügyünk volt. Ahogy egyre közelebb került az új pasihoz egyre inkább kerültem én a süllyesztőbe (de ahogy látom már nem igen vannak barátai vagy ha mégis nem túl sok és nem túl mélyek.

Idő közben egyetemre kerültem és már abszolút nem tartjuk a kapcsolatot, de brutálisan hiányzik és folyamatosan előjönnek az emlékek. És hiába találtam új embereket és vannak más közeli barátaim is, mégis hiányzik, szinte családtag volt. Ez az első karácsonyom nélküle és lehet lecsépelt, de nagyon rosszul és furcsán érzem magam.

Volt aki azt mondta, hogy írjak neki, de úgy érzem már a két év alatt elégszer csináltam magamból bohócot. Ha tényleg akarna az életébe úgy gondolom a mai világban már adottak a lehetőségek és nagyjából öt másodperc alatt bárkivel tudunk kommunikálni. Egyetem óta egyszer keresett ő, amikor megköszöntött névnapom alkalmából, de ennek is több hónapja



2018. dec. 25. 15:10
 1/5 anonim válasza:

Sok ember beleesik abba a hibába, ha kapcsolata lesz sz@rik a másikra magyarul.

Majd ha vége lesz lehet rájön csak akkora szakadék lesz köztetek már addigra, hogy nem fog keresni/ nem lesz pofája

Kérdésedre válaszolva rakd el az emlékeket a szívedben, emlékezz rá, de hidd el másokkal is lesz még ilyen jó

2018. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyezem az előző hozzászólóval,mással is lehet jó kapcsolatod.Lehet nem azonnal találod meg azt az embert/embereket.Ami az emlékeket illeti idővel elhalványulnak és némiképp jelentőségüket vesztik,még akkor is ha most nem úgy tűnik.Nekem is megszakadt egy nagyon mély és közeli barátságom.Az illető barátnővel azóta már beszélünk-de nem állt helyre arégi barátság.Ami érdekes és ezt tőle hallottam vele azóta ugyaezt a dolgot amit ő velem csinált 3an megcsinálták az utóbbi években.
2018. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Van más is akivel jó, sőt lözelebbi, de valahogy az életemnek ez a szakasza is hiányzik nagyon
2018. dec. 25. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy ideig biztosan fog is hiányozni,de elfog múlni az érzés és idővel ez átértékelődik benned.
2018. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Off kérdés; Milyen a rokonsága, hogy minden szünetet náluk töltött, ez, hogyan alakult így? Nagyszülőkről már hallottam hasonlót, de rokonokkal még nem.
2021. febr. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!