Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valakit a teljes nevén...

Ha valakit a teljes nevén szólítasz azt jelenti tetszik neked?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy aki tetszik nekem sosem becézem, mindig a rendes nevén hívom pl nem Daninak hanem Dánielnek szólítom.

Ezt más is csinálja vagy csak én vagyok buggyant?



2019. jan. 5. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ha teljes nevén hívok valakit akkor vagy semleges vagyok vele, vagy haragszom rá
2019. jan. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Csak te vagy buggyant.
2019. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor csinálom, ha mérges vagyok rá, vagy tartani akarom a távolságot köztünk.
2019. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a legjobb barátnőmet szólitom mindig a teljes nevén. Ennek egyszerű oka van, szerintem gyönyörű neve van, és nem áll a számra a becézés.
2019. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Én sose szólítottam senkit sem a teljes nevén. Max szivatásból.

És nekem eléggé fura, hogy valaki úgy beszél a férjéről, hogy István, Mátyás, Zoltán, Tamás, János... (ilyenekről tudok épp, akik így használják a férjeikre.)

Mert az más, ha valakit Gézának, Bélának, Attilának, vagy pl Ákosnak hívnak, mert ezeket nem feltétlenül becézgetik általában. (Lehet becézni mindent, de ezek mégse hangzanak olyan hivatalosnak egy közelálló személyre nézve, mint a fenti nevek.)

2019. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!