Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mitől lehetnek rám féltékenyek...

Mitől lehetnek rám féltékenyek, vagy mi bajuk lehet velem? Fog ez valaha valahogy változni?

Figyelt kérdés

Mindig is egyszerre 1-3 barátnőm volt, de az évek során mindig cserélődtek.

Apukám 2 éves korom óta külföldön él, de csak 15 éves koromban ismertem meg. Az akkori legjobb barátnőm ezt megtudva kezdett el távolodni tőlem, és láthatóan féltékeny volt mert nyáron azóta kijárok apukámhoz.

Én teljesen átlagosnak tartom magam, egyáltalán nem vagyunk gazdagok, sok mindenért ami van már én dolgoztam meg. Semmi extra nincs az öltözködésemben sem, különösen alakra vagy arcra sem vagyok szebb mint akárki más.

Kicsit vissza húzódó természetem van amit (hallottam már vissza) hogy sokan beképzeltségnek titulálnak akik nem is ismernek. Ezen is próbálok változtatni.

Igaz van 1-2 Michael Kors, Calvin Klein, Guess, Fossil, Nike, Mayo Chix, Amnesia, stb cuccom + iPhone-om. De ezek szerintem nem utalnak arra, hogy különösen gazdag vagy elkényeztetett lennék.

Még is úgy érzem, hogy nem lehetek senkivel őszinte mert irigykednek rám még ezekért a dolgokért is a korombeliek akiknek nincs ezek közül minden meg. Konkrétan már egy barátnőm sincs mert hasonló okokból eltávolodtak inkább tőlem és olyat kerestek akik kevésbé szebbek náluk és kevesebb mindenük van meg. Van még egy de ő is már elég rosszindulatú velem, mindig kibeszélt a hátam mögött, próbált beszólogatni hogy ne érezzem jól magam. Állítása szerint önbizalom hiánya van és szerinte én sokkal szebb vagyok..


Nem is ez a lényeg, hanem inkább az, hogy a párom legjobb barátainak barátnői már ismerik ugye egymást sokkal jobban mint engem, és ők mivel kevésbé engedhették meg maguknak ezeket a dolgokat mint ami nekem van, ezért nem fogadnak be maguk közé sem. Nagyon rosszul esik, minden baráti programnàl próbálok közelebb kerülni hozzájuk, de még párom exét is sokkal jobban kedvelik.

Párom legjobb barátjának a barátnője letiltatott engem mindenhonnan a barátjával, holott párom exe mindenhol az ismerőse, stb. És az a csaj párom exének is mindig viszi a friss híreket rólunk. Mikor találkozunk velem kapcsolatban pedig mindenbe csak beleköt, megaláz.



Szerintetek én vagyok a hibás?

Hogyan legyek jóba a csajjal? Mi lehet velem a valódi baja? Foglalkozzak a véleményével?

Hogyan kedveltessem meg magam velük?

Barátaim szerintetek miért pártolhattak el mellőlem?



19/L



2019. jan. 8. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát szerintem azért lehet a dolog mögött valami, csak éppen nem az amit hiszel. Érdekes, csk te vagy a normális, MINDENKI más féltékeny vagy irigy rád. Azért mert nekem nincs ájfonom, vagy mert az apukájához jár külföldre, nem távolodlm el tőle.. Ott valami másnak kell legyen. Talán felszínesnek tartanak, vagy érzik hogy szebbnek, jobbnak gindokod magad náluk és úgy is viselkedsz. Mert hát, ha megnézed, több soron keresztül csak azt ecsetelted hogy neked mid van ami nekik nincs, nálad rondábbakkal kezdtek el barátkozni, rád mindenki irigy, stb.

Arról egy szót sem ejtettél hogy kivel hogyan viselkedsz, kedves vagy-e, nyitott a beszélgetére, vagy kezdeményezel-e.

Én itt keresném a hibát.

2019. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de ha mindenki kerül téged, akkor benned van a hiba. Vagy csak te nagyítod fel a dolgokat. Ha annyira fontos ez neked, akkor beszélj a régi barátnőddel (nem szégyen), barátoddal, hogy mindez mégis miért van így. Magadtól sosem fogsz rájönni, csak tippelgetsz.



Bár. Számomra ez elmond néhány dolgot.

"Igaz van 1-2 Michael Kors, Calvin Klein, Guess, Fossil, Nike, Mayo Chix, Amnesia, stb cuccom + iPhone-om. De ezek szerintem nem utalnak arra, hogy különösen gazdag vagy elkényeztetett lennék.


Még is úgy érzem, hogy nem lehetek senkivel őszinte mert irigykednek rám még ezekért a dolgokért is a korombeliek akiknek nincs ezek közül minden meg. Konkrétan már egy barátnőm sincs mert hasonló okokból eltávolodtak inkább tőlem és olyat kerestek akik kevésbé szebbek náluk és kevesebb mindenük van meg."

2019. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem lennének beképzeltségre utaló jellemvonásaid, nem soroltad volna fel, milyen átlagemberek számára soha el nem érhető márkás cuccaid vannak, nem parádéznál velük közösségben (főleg olyan közösségben nem, ami olyanokból áll, akik ezt nem engedhetik meg maguknak), nem hangsúlyoznád, hogy minden nyarat külföldön töltesz (tudtad, hogy vannak akik egy, azaz EGY darab utazásért a fél életület végigdolgozzák?). Igen, benned van a hiba, mert nem veszed észre, hogy egy burokban élsz, ami miatt magadon kívül abszolút senki másra nem vagy tekintettel.
2019. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Szerintem is igaza lehet az első válaszolónak. Amikor azt érzed, hogy körülötted mindenkivel baj van, egyik csúnya, másik irigy stb. akkor nézz inkább magadba. Te milyen vagy? Nem lehet, hogy az nem szimpatikus a párod társaságának, hogy görcsösen meg akarsz felelni? Hogy megjátszod magad, nem önmagadat adod? Egyébként vannak emberek, nem tudom az okát, hogy miért, de elég rájuk nézni és már idegesítenek. Bocs, de lehet, te is ilyen vagy. A megjelenésed, a kisugárzásod, a fellépésed, ahogy megszólalsz, van benne valami felsőbbrendűség, mások lenézése. Bizonyítsd be, hogy tévednek. Legyél jó fej, de ne akarj direkt barátkozni, az majd jön magától. A mi társaságunkban volt olyan lány, aki több hónap után tudta megkedveltetni magát. Tényleg nem tudom, mi lehet az oka. De azért egy igaz barát nem fog odébb állni, hiába vagy szebb, vagy gazdagabb, maximum akkor, ha ezeket érezteted, beszólogatsz, ha azt sugárzod magadból, hogy te vagy a legleg... Senki nem szeret ilyen ember árnyékában lenni, mert még az a kevés kis önbecsülése is a semmivé lesz.

Lehet, te észre sem veszed, de akár teszel megjegyzéseket viccesen másokra, ami a barátaidra sértő. Pl. lekövérezel olyan lányokat, akik hasonlóképpen néznek ki, mint ők. Lehet veled együtt nevetnek, de közben vérig sérted őket. Figyelj jobban oda, miket beszélsz, figyelj jobban másokra, hogy ne bántsd meg őket és nem lesz baj.

2019. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem minden évben jártam külföldre azóta sem, és azt, hogy milyen cuccaim vannak azért említettem meg, mert szerintem senki nem lát be a szobámba közületek, hogy mindezt tudja.

Én eddig úgy gondoltam ez is lehet oka az irigységüknek, de abban is lehet valami amint mondtok.

Egyébként a telefonomon kívül nagyon kevésszer vannak nálam a fent felsorolt dolgok, mivel nem engedhetem meg magamnak akármikor ezeket a dolgokat, ezért nagyon vigyázok rájuk, alig láthatták nálam ezeket...plusz mivel látom, hogy a környezetem valóban nem engedheti meg magának, ezért még inkább nem szoktam reklámozni.

És szerintem az sem mindegy közületek ki hány éves. Az első alkalommal mikor apukámhoz utaztam 15 éves voltam, lehet a ti 15 éves énetek is ugyan úgy irigy lett volna ezért a legjobb barátnőjére ha ők nem engedhetik meg maguknak a külföldi utat.

A személyiségem mint említettem eléggé visszahúzódó pont azért mert általánosban szinte mindig kiközösítettek, mert nem mertem akárkivel beszélgetni. A mai napig önbizalomhiányom van, szerintem egy ilyen emberre nem éppen jellemző a dolgaival vagy magával való felvágás. De biztos ti jobban ismertek engem mint én magamat.


Az értelmes válaszokat pedig nagyon köszönöm:)

2019. jan. 8. 13:57
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
nekem mar most nagyon unszimpatikus vagy, pedig csak a kerdesed olvastam el. es nem, nem azert, mert irigy vagyok rad, hanem van valami taszito folenyeskedes az irasodban.
2019. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem is vagy szép.
2019. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Az ember mindig is valahogy olyan, hogy figyeli, hogy kinek mi van, mi jutott és ha úgy érzi: "a másiknak jobb", vagy "több jutott", "jobban érzi magát", elkezd neki ez nagyon fájni...

Régen is megvolt ez, most meg különösen a közösségi oldalakkal, a látszat-élettel, a tökéletes, boldog, álca-imidzset mutató világban ez szerintem különösen jellemző...

Fiatal generációra fokozottan igaz ez...

Régen az volt a "menőség tárgya", hogy "kinek hány csengődallam van a telefonján" stb, most meg minden más, profil közösségi oldalon, lájkok száma, cuccok, minden...

Kevés az olyan ember, aki nem másokkárára akarja növelni önbecsülését, nem akar másokat lehúzni...

2019. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az is igaz, hogy talán olyan barátokat kéne keresned, akik hasonlóak hozzád habitusban, kinézetben, értékrendben. Akkor nincs rivalizálás. Sajnos lányok között ritka az őszinte barátság, mert valóban ott van mindig a féltékenység, irigység. Ha meg csendes, visszahúzódó vagy, az inkább szimpatikus, mint akinek nagy szája van és mindig őt kell hallgatni, viszont nem tudom, mennyire vagy csendes. Mert ha pl. társaságban meg sem szólalsz, nem kapcsolódsz bele semmilyen szinten a beszélgetésbe, sugallhatod azt is, hogy neked ők unalmasak, nem érdekel, amit ők beszélnek. Ezeket a félreértéseket szerintem könnyen lehet tisztázni és ha kicsit jobban figyelsz a kommunikációdra, akkor pár hónap múlva már lehet ezekkel a lányokkal együtt fogtok nevetni, amikor mesélik, mennyire nem bírtak téged :)
2019. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Eddig mindenki a kérdezőben kereste a hibát, viszont szerintem, amiket leírt ezekről a lányokról, akivel problémája volt, nem biztos, hogy minden esetben vele van a gond.

A barátnőd, aki szerint te “sokkal szebb vagy” valóban önbizalomhiányos. Véleményem szerint az ilyen embereket segíteni kell, de ha elkezd téged szapulni, akkor tanácsos szakember segítségét kérnie, mert nem vagy köteles senki életében betölteni a boxzsák szerepet, csak hogy a másik jobban érezze magát.

A párod legjobb barátjának a csaja elég szarkeverőnek hangzik. Bocs, de nem értem, miért akarsz megfelelni ennek a csajnak, aki letiltat meg kibeszél téged a párod exével. Miért kéne barátságot kötnöd a párod báratainak a barátnőivel amúgy? A leírásod szerint te próbálsz nyitni, ők meg gonoszkodnak. Ha nem jöttök ki, hát nem jöttök ki.

Annyi a tanácsom, hogy add önmagad mindig, akinek meg nem tetszik és elkezd kicsinyeskedni meg letiltogatni meg bűntudatot kelteni benned, azzal nem kell “megkedveltetni” magadat, mert nem éri meg.

2019. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!