Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogosan avatkozik...

Szerintetek jogosan avatkozik bele ennyire az életembe?

Figyelt kérdés

Van egy jóbarátom lány, sok sok éve együtt vagyunk jóban rosszban. Ő mindig sikeres volt a srácoknál, több hosszú és tartalmas kapcsolata volt. Nekem mindig csak a szar jutott, a kifogások és a szakítás. Több mint egy éve megismerkedtem a jelenlegi párommal. Na akkor kezdődtek a gondok. A párom és a barátnőm is régóta ismerik egymást és eleinte örült de aztán elkezdődött a beavatkozás. Először csak kezdődtek kisebb elszólások (hogy én kivel és hoyan kavartam a múltban-ezeket én nem akartam a páromnak elmondani)

Aztán folytatódott, azzal, hogy egy ráhúzta a páromra a jelzőt, hogy féltékeny, mert sokszor telefonálunk és félt mikor bulizni megyek a barátnőmmel és ezek után femina.hu-s cikkeket kapok, hogy 10 jel h a pasid betegesen féltékeny., továbbá amikor a párom megkérte a kezem aznap a barátnőm felhívta a páromat és olyanokat mondott neki hogy én boldogtalan vagyok, csak ezt a páromnak nem mondom.

Már semmit nem mondok el neki mert nem akarom, hogy kombináljon mert nagon ideesítő. És amikor mondom h én boldog vagyok és jó a kapcsolatuink látom rajta h nem hiszi el, mert biztos manipulálva vagyok a vőlegényem által. Mit kéne tegyek? Hogy állítsam le finoman? Nekem ez rossz és ezzel csak azt éri el, hogy semmit nem fogok neki elmondani (Ő is párkapcsolatban él, csak elég viharos, sok vitával csak én ebbe nem szólok bele :) )


2019. jan. 11. 09:53
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja már mindannyian, harmincas elején járunk...
2019. jan. 11. 09:55
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon durva.

Hogy lenne jogos, hogy a hátad mögött hívogatja a párod és szét akar titeket választani??? Leállítani? Nem leállítani kell, én ilyen emberrel megszüntetném a kapcsolatot.

Tényleg nem látod, hogy szét akar titeket szedni?

2019. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Több mint 10 éve ismerem, ő szinte az egyetlen barátom. Azt hittem, ilyet nem fog megtenni...
2019. jan. 11. 10:06
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

De megtette. Ez még olyantól is durva lenne, aki nem kedvel, haragszik rád. Egy baráttól meg elképzelhetetlen. Nem barát. Szerintem totál féltékeny, hogy te boldog vagy. Eddig jó voltál neki, mert te voltál a "szerencsétlenebb".

De te tudod. Engem nem érdekel, hogy hány éves barátság. Van, amit nem lehet, nem kell megbocsátani.

Nekem több, mint 20 éves barátságom ment tönkre azért, mert a "barátom" hazugságokat terjesztett rólam. Szintén hasonlóan azért, hogy ő jobb színben tűnjön fel, hogy engem szerencsétlennek állítson be, hogy lenyomjon, amikor valami jól megy.

2019. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit tegyek...Eddig tényleg én voltam akinek soha senkije nem volt, aki mindig rendelkezésére állt ás álltam is, mert egyedül voltam. Most benne vagyok egy boldog szeretetteljes kapcsolatban, ahol még akkor is hosszú másodpercekig öleljük egymást ha csak a boltba megyek le. Fáj, hogy ezt ő nem látja és fáj, hogy ennyire önző.

Már találkozni sincs kedvem, pedig az életem része volt...

2019. jan. 11. 10:19
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Ő szinte az egyetlen barátod? Inkább ne legyen egy se!

Aki fúrja a kapcsolatodat, rosszat akar neked és a párodnak is, az nem barát, hanem ellenség.

Szakítsd meg a kapcsolatot vele, sokkal boldogabb leszel ilyen "barát" nélkül!

2019. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%
Féltékeny a boldogságodra, meg még az is lehet, hogy szemet vetett a párodra.
2019. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Rákérdeznék tőle szemtől szembe, hogy miért teszi ezt, mi a célja vele. Nagy a valószínűsége, hogy nem lesz őszinte válasz. Ennek függvényében kapcsolatot megszakítanám vele. Lehet rákérdezni is felesleges, aki ilyet tesz, hogy hátad mögött hívogatja a másikat, hogy hiteltelenítsen... A rákérdezéssel csak az lenne a cél pl. hogy a reakcióit lehessen látni.
2019. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Mindig mepróbálja elhitetni velem, hogy nekem mennyire rossz csak nem veszem észre mert szerelmes vagyok. Azért egy év után ki szoktak jönni a buktatók, én pedi csak egyre boldogabb vagyok. Erre persze jön a válasz, hogy ő is volt bántalmazó kapcsolatban és nem vette észre. No én akkor se szóltam közbe.

A csávója mecsalta, alázta, kritizálta, leépítette.

Az én vőlegényemnek az a "bűne", hogy sokszor hív (én is őt, mert igényünk van a másikra) félt engem ha elmegyünk bulizni a barátnőmmel...Még amikor nyáron meghíztam is gyönyörűnek látott és nem kritizált. Annyira elő tudja adni magát, hogy néha megingok, mivan ha igaza van...

2019. jan. 11. 10:29
 10/24 A kérdező kommentje:
A válasz ő csak nekem akarja a legjobbat.
2019. jan. 11. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!