Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egész életemet egyoldalú...

Egész életemet egyoldalú barátságok jellemezték, miért alakulhatott ez így?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem vagyok fontos az embereknek, bármi történhetne velem, nem érdekelne senkit. Egész életemben ezt éreztem. Közel vagyok már a negyvenhez, de tiniként is ugyanez volt a helyzet, amit alább leírok.

Egész életemet jellemezte, hogy nem tudtam kialakítani tartós baráti kapcsolatokat, csak olyanokat, amelyek egyoldalúak lettek: engem keresett az illető, amíg szüksége volt rám, vagy különféle módokon becsapott. Zárkózott vagyok, régen is az voltam, elég sok időnek el kellett telnie, míg valakivel bizalmas kapcsolatba kerültem. Volt akivel sok évig jóban voltunk - amíg lelkileg úgy érezte a másik hogy problémáink közösek. Azt, hogy többet nem kíván barátkozni velem, olyantól kellett megtudnom, aki imád mások magánéletében vájkálni, pletykákat terjeszteni, neki mondta el ezt és még bizalmas dolgokat, melyeket rólam megtudott.

Volt akinek segítettem valahova bejutni, cserébe az illető ott nekem próbált ártani, ezt így "köszönte meg".

Egy illető, akivel szintén úgy tudtam: jóban vagyok, anyagilag csapott be, károsított meg.

Kórházba kerültem, tudták, mennyire tartok a műtéttől, szövődményektől, stb, nem volt érdeklődés hogylétem felől. Hasonló esetben én nem bírtam volna ki, hogy ne hívjam fel, vagy látogassam meg azt, akivel közeli kapcsolatban vagyok.

Karácsonyi-újévi jókívánságokat (vagy szülinapra-névnapra szólót is) hiába küldözgethetek tucatszámra, vagy nem jön válasz, esetleg valami kétszavas "jóvan köszi"-jellegű válasz jön. Én vagyok az, akit nem hívnak fel, nem keresnek.

Akikkel van valamiféle net-kapcsolat, virtuális kapcsolatok vannak, ha én írok, akkor talán válaszolnak, ha nem írok, akkor örökre eltűnnek az életemből. Élőbeni programokat meg nem tudok szervezni, mindig van kifogás a részükről, "most éppen miért nem jó". Régen is megvolt a kifogás, ilyen korban meg már családosodás van, de ha az nincs, akkor a "munka után nincs kedvem semmihez", "csak a párom érdekel, senki más, nem megyek már sehova" kifogás van. Régen is hallgathattam hogy jajj hát ők bizony nem érnek rá semmire, nagyon régóta nem találkoztak, sok hónapja már. Fél perc múlva meg a múltheti eseményt mesélték, hol voltak együtt közösen.

Ezeket még tudnám sorolni, de nem ez a célom. Nem állítom, hogy én soha nem hibázom - hibáztam mással szemben - de nem látok rá, miért nem keresnek, vagy miért hazudnak nekem.

Régen azt mondták, azért nem hívnak, mert nincs mobiltelefonom, csak vezetékes, nekik mobilról vezetékest hívni drága.

Miután lett mobiltelefonom, más lett a kifogás. Bulikra nem hívtak, illetve szerintük "hívtak de engem nem lehet megtalálni", "küldtek SMS üzenetet is", ami valahogy nem érkezett meg hozzám. Hívásértesítő minden elszalasztott hívásról értesített volna, ha bármi megoldandó problémájuk akadt, azonnal megtaláltak, felhívtak, gyorsan elhadarták (hiszen az ő számlájukra ment ekkor a hívás).

Most hogy lehetne ingyen is telefonálni bármikor neten keresztül, ingyen se keresnek.

Ha ezeket pszichológusnak elmondom (sokszor próbáltam különféleképpen), akkor se jutunk igazán előbbbre, hiszen az én általam elmondottakból nem biztos hogy jól rá lehet látni a problémákra, mert egy emberi kapcsolat kialakulása hosszú idő, nem tudom hol lehetne megtalálni, mikor és miben hibázok...



2019. jan. 11. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiddel , itt nem benned van a hiba , legalábbis szerintem.

Egy intelligens , normális ember, akit a baratodnak gondolsz , valószínű jól ismeritek egymást , voltak azért közös élmények , emlekek, ha elhivod valahova akkor lehet hogy egyszer van kifogás , de másodszor nem hiszem. Úgyhogy ezek a barátságok nagyon valószínű hogy valóban inkább erdekbaratsagok voltak mint ahogy te is leírtad .

Az ilyen emberekkel nem is igazan érdemes foglalkozni , akárhogyan is nezzuk, ők tudják hogy téged bármikor elérhetnek , kihasználhatnak, egy szóra már ugrasz is és általában te keresed az ő tarsasagukat és nem kölcsönösen ok is.

Egy jó megoldás lehet hogy abbahagyod hogy azt hogy megprobalj megfelelni nekik , ne keresd őket , ne tunj olyannak aki foggal körömmel kapaszkodik az illető után mert az már egy idő után teher lehet a másik iletonek is. Próbáld meg hogy nem beszélsz velük , nem keresed a tarsasagukat , előbb utóbb feltűnik nekik, akit valóban érdekelsz az keresni fog téged , ez egy jó szűrő .

Valóban az ember társas lény , aki nem introvertalt az folyamatosan keresi a társaságot , barátokat ,de próbálj meg kicsit visszahuzodni, gondolkodj , hogy neked mik az igényeid , mit akarsz egy baráttal , gondold át mit teszel te hogy legyenek barátaid. Gondolj arra hogy mennyi mindent mindenki szeret téged , és hidd el nem is fog annyira nagy problémának tűnni az hogy egy két futó személy az életedben nem kíváncsi rád.

Sok sikert.

2019. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A személyes kapcsolatok nem-működését valahol értem, nekem sem mennek valami hajde jól, de a virtuális-netes kapcsolatok? Valami gebaxod tényleg lehet. Talán nagyon nyomulsz, nem tudom. Az biztos, hogy én elhajtanám a leszerepelt ismerőseimet a problémáikkal.
2019. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit gondoljak, több évtizede már, hogy csak ilyen emberekbe futok bele.

Netes, virtuális kapcsolatok akkor működnek, ha én keresem a másikat, mindig szokott lenni téma is, de ha nem írok, akkor az illető nyom nélkül akár örökre eltűnik az életemből...

2019. jan. 11. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Az egy jó hozzáállás ezekhez:


Azt keresed te mit tudsz tenni. Ha szükséges hívod, ha kell évekig.


Nekem sok ilyen kapcsolatom van. Nekem volt fontos. Most már nekik is az. Egy kapcsolatot ápolni kell, nagyon sok energiát kell bele tenni. Felesleges azt keresni, hogy ennek mi az oka. A barátaid barátkozása rajtad is múlik. Ha látják, hogy dolgozol rajta, akkor ők is értékelni fogják.

2019. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebből a leírásból nehéz megmondani, hogy mi a gond. Lehet hogy nem próbálkozol eléggé vagy túlságosan is próbálkozol. Egy biztos hogy elég negatív vagy és ez bizony rányomja a bélyeget a kapcsolataid minőségére . Ezért olyan embereket vonzol be. Plusz azt nem tudni, hogy te hogy viselkedsz az emberekkel, milyen társaság vagy.
2019. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy veled van baj, hanem ezek sokszor élethelyzetek. Az emberek elsodródnak egymás mellől.

Nekem azok maradtak meg, akikkel közös hobbi van, és emiatt rendszeres találkozás. Talán érdemes valamilyen szakmai közösségbe, olvasókörbe, bármibe járnod.


Barátokból pedig azokat nem passzolom le, akik tudnak figyelni, és lehet velük komoly témákról dumálni. Én is negyven felett vagyok, és egyszerűen fárasztanak a felszínes kapcsolatok.

Az is fontos, hogy a barátnak ne legyek életpótlék, ne egy párkapcsolatot akarjon pótolni érzelmileg, és rajtam lógni. Hanem én érdekeljem, és engem meg ő.

2019. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor kezet foghatunk, én ugyan ebben a cipőben járok.
2021. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát figyelj, lehet hogy valaki intézi a dolgokat hátulról. Amúgy meg ha te vagy a hibás, akkor nézd meg, hogy pontosan mit adsz te. Ha komolyan, őszintén beismered magadnak a hibáidat, akkor talán rájösz, hogy mit rontottál el mikor, és fontos, hogy ne csak pozitív dolgokkal jellemezd saját magad, legyen benned alázat kijavítani (pl. ma tutyók voltam, vigyázni fogok hogy holnap jobb szívű legyek) és így tovább és egyszer észre fogod venni, hogy fogynak a hibáid és az emberek jobban szeretnek. Pacsi.
2022. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!