Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a barátomnak? SOS

Figyelt kérdés

Szóval megpróbálok röviden és tömören fogalmazni.

27 éves a batátom és még a szüleivel él. A szülei bekorlátozzák, kisemmizik és verik. A mai nap úgy meg verték hogy be is pisilt szegény. Egyszerűen nem tud a szüleitől megszabadulni. Felvettek lakáshitelt a barátom nevére amit még 8 évig kell fizetniük ez havi kb 60 ezer forint az ő fizetéséből, és további 20 ezret még elvesznek tőle. És így kb marad neki még egy hónapra 90 ezer forint. Ennyi pénzből még megtakarítása sincsen. Szerintetek hogyan tudna kijönni ebből a szarból amiben most van? Van valami ötletetek?



2019. jan. 13. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátod vette fel a lakáshitelt, akkor az az ő lakása, amin a hitel van. Hiszen a tulajdonos vehet fel hitelt csak.

Rúgja ki a szüleit onnan.

2019. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Igen, az ő nevén van a lakás. Ráiratták a nevére, hogy fel tudja venni a hitelt, de nem rughatja ki a szüleit onnan mert ők ott haszonélvezők ha jól tudom. Vagy ha ki is tudhatná rugni őket, akkor meg a hitelt nem tudná fizetni, mivel a szülei is fizetik a hitelt nem csak ő.
2019. jan. 13. 22:21
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Jól ráb...ott szegény akkor, ha így áll a helyzet. Menjen ki külföldre dolgozni, akkor nem csak havi 90 ezer marad majd a zsebében.
2019. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos megoldást nem tudok, de mi lenne ha elköltözne?

Amilyen messzire csak tud. A hitelt bárhonnan fizetheti.

Esetleg rendőrség ? Családon belüli bántalmazás/erőszak. Lehet hogy tudnának segíteni vagy tanácsot adni

2019. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 pont ezaz, hogy nem tud elköltözni mivel fizetnie kell a hitelt. Rengeteg pénze rámegy és ha elköltözne akkor albérletet is kéne fizetnie és szinte el is menne a fizetése.
2019. jan. 14. 15:57
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsi #4 est akartam írni a hármas helyett :)
2019. jan. 14. 15:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Pedig ha nem fizetné néhány hónapig, esetleg egy fél évig a hitelt, össze tudna spórolni annyi pénzt, amiből kimehetne külföldre. Vagy csak elköltözhetne, ha valami miatt nem való neki a külföld. Vagy csak nincs hozzá kedve.

Néhány hónap kihagyás miatt még nem fogja a bank elárverezni a lakást, főleg, hogy érkezni fog majd közben is befizetés a szülei részéről.

Muszáj lenne ezt meglépnie, másképp nem fog tudni talpraállni.

Mióta tart ez az állapot? Ha nem bukna rajta sokat, akkor tegyük fel miután külföldön kicsit megszedte magát, lemondhatna a lakásról. Igaz, hogy bukna rajta anyagilag, de legalább megszabadulna ettől a tehertől. Mert 8 év múlva sem lesz övé a lakás, ha a szülei haszonélvezők. Úgy nem buli lakást tulajdonolni, ha nem lakhatsz benne szabadon, csak úgy, ha a szülőket kerülgeted.

Én a helyében kihúznék külföldre, miután pár hónapig nem fizettem semmit a hitelbe (vagy a hitel rá eső részének a felét fizetném nagyon max., hogy lássa a bank, hogy a szándék megvan) Ausztriában is vannak idénymunkák, gyümölcsszedés nyáron. De hosszabb távban is gondolkodhatna, csak kezdésképp egy idénymeló jól jönne. Aztán ha már meglenne a fix munkám odakint, én bizony beintenék a szüleimnek, nekem nem kéne az a lakás. Eladni úgysem lehetne, hiszen ki vesz meg egy hasznonélvezettel terhelt lakást? Nekem inkább nem kéne, inkább választanám azt, hogy bukom az eddig befizetett összeget, nyugodtan vigye a bank.

2019. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi az oka hogy megverik? Ott valami nagyon nagy gáz van ha valakit 27 évesen úgy vernek a szülei hogy bepisil! Ráadásul dolgozik is nem eltartott szóval ez nagyon nem egy jó légkör... Privátban is leirhatod részletesen ha akarod!
2019. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagy az isten állat kertje. Szegény ám jobban jár ha lelép. A bank elárverezi ő meg külföldre lép. A szülőkmeg éljenek meg ahogy tudnak.
2019. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ausztriában, Svájcban, Németországban téli idénymunkák is vannak. Síüdülőhelyeken takarítás, konyhai kisegítés. És persze "rendes" munka is, tehát nem csak egy-egy idényre szóló, hanem állandó.

Gyárak, raktárak, hotelek, éttermek. Ebből az első kettőt javasolnám.

2019. jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!