Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Régen tartották a kapcsolatot...

Régen tartották a kapcsolatot egymással az emberek, ma ingyen sem, miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régen, amikor a vezetékes telefon drága volt, használták kapcsolattartásra, volt postai levél és távirat is. A kapcsolat nem volt napi szintű, de működött.

Ma már számos ingyenes csatorna áll rendelkezésre a kapcsolattartásra, fizetni sem kell érte, kiváló hangminőség, sőt, videón is láthatják egymást azonnal és valami megváltozott... Már nincs kapcsolat rokonok közt se, barátok közt se.

'80-as-90-es években nőttem fel és minden teljesen más volt.

Az összes kapcsolatom csak úgy működik, ha én írok naponta, akinek nem írok, az végérvényesen eltűnik életemből, mert ő magától soha többet nem jelentkezik.... Ez barátokra, volt évfolyamtársakra stb vonatkozik.

Nosztalgiával gondolok vissza a régi időkre, amikor minden más volt...



2019. jan. 18. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért nem keresik egymást az emberek, mert a modern technológiának hála tudják, hogy bármikor kereshetik a másikat, és úgy vannak vele, hogy: "Majd máskor írok neki! Úgyis bármikor írhatok neki!"

Az embereket amúgyis ma több minden foglalkoztatja egyszerre, hiszen mindent megtalálsz helyben, a média is túl sok információt zúdít ránk, az interner is! Végül a társasági élet kerül a legvégére.

Egyébként még 1 éve is azt csináltam, hogy megkerestem sok egykori ismerősömet,cimborámat, hogy hogy vannak. De, amikor én nem írtam nekik, le sem tojták a fejemet...

Úgyhogy már nem keresek senkit, hanem akinek fontos vagyok, az megkeres! Ennyi.

2019. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a magad nevében beszélj.
2019. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, van benne igazság. De inkább azt lehetne mondani, hogy átalakult, virtuális "kapcsolatok" vannak, amik úm. semmilyenek, érzelemmentesek.
2019. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Én örülök neki, hogy megszűnt a kötelező jópofizás, udvariaskodás. Utáltam gyerekként xy rokonnal beszélni akit nem is ismerek és hülye kérdéseket tesz fel. Akire nincs szükség az életemben azzal nem tartom a kapcsolatot. Az embernek pedig nem kötelező szeretni a rokonait. Mindenkinek van olyan rokona akivel szóba sem állna ha nem lenne némi vérkötelék. Mi értelme jópofizni és játszani magad ha a hátad közepére sem kívánod az adott kapcsolatot?

Mindenki azt keresi akit szeret, aki érdekli.

Arról nem is beszélve, hogy anno sokszor csak a kukacoskodás kíváncsiskodás ment és nem valódi érdeklődés. Ma már fent van mindenki facebookon, nem kell felhívnod Marist, hogy megtudd elvált-e már a férjétől, vagy az ő gyerekének hamarabb lett-e meg a diplomája mint a tiédnek.

Le lehet pontozni.

2019. jan. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70-es 80-as években nőttem fel. Azért akkor, a papír levelek korában nem boldog-boldogtalannal tartottuk a kapcsolatot. Egy-két jó barátnő, aztán nagymama, pár szeretett rokon. Ebben a körben nem voltak benne pl. volt osztálytársak. Kevesebb volt, de minőségi (a kapcsolat.)
2019. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem arról az időszakról nem a jópofizás jut eszembe, elhiszem, ha valakinek az jut eszébe, ahány ember, annyi féle.

Igaz, hogy kevesekkel volt kapcsolat, de most a kevesekkel sincs, ott van számos ingyenes csatorna de hiába...

Régen sokszor álmodoztunk arról, "mi is lenne ha ingyenes lenne a telefonbeszélgetés"...

2019. jan. 19. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a nosztalgikus, utópisztikus mantrát, miszerint "régen minden jobb volt" felejtsétek el, mert nem igaz.


A valóság ezzel szemben az, hogy régen minden másképp volt 💩.

2019. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem "minden" volt jobb, de ez (véleményem szerint) jobb volt.
2019. jan. 21. 16:37
 9/11 anonim ***** válasza:
A szemkontaktus is eltünt,felváltva a mindenkori nyomogatás,egymás utbaigaZita helyett már az utcán senkire sem figyelünk,tehát cdökevényes a szociális.érzékenység,régen az igent egy kézfogva alázta ma öklét tartunk egymásnak.5-10éve még nem így volt,szerintem rosszhelyre haladunk hiába van csucstech s kezünkben...(ja és a focipályák dühöngő üresek,mert a gyerek vagy pcn vagy PlayStation lóg..régen 10évr vagy előtte még tisztelték a tanárt papot ma gyújtogstnak-verekednek..)nem felé haladunk-és a multik agymosása ez nagyban hozzájárulás,és ezen családok mennek tönkre,vagy nem is lesz már család,nincs elkötelezettség,felelősségvállalás!2019
2019. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen témához szólsz hozzá utolsó, annyi igényesség legyen benned, hogy odafigyelsz a helyesírásra. Nem vagyok nyelvtan-náci, de borzasztó olvasni amit írtál. Nem az elütésekre gondolok, konkrétan toldalékok maradnak le egy-egy gondolatban...
2019. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!