Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mégis igaza volt? Most még...

Mégis igaza volt? Most még jobban elkeseredtem, de teljesen.

Figyelt kérdés
Egy volt barátom mindig azt mondogatta nekem,hogy ne panaszkodjak senkinek,mert senkit se érdekel a problémáim,az emberek többsége letojja mi a bajom,és nem képesek meghallgatni se.
2019. jan. 18. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Az emberek 90%-a leszarja a problémáid, a maradék 9 még örül is neki, és van 1%, ők a barátaid.
2019. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Részben igaza van a volt barátodnak. Az emberek többségét nem érdekli a panaszod. Viszont ott vannak a ritka barátok akik meghallgatnak, ha kell együtt sírnak, nevetnek veled. Ezért is mondják, hogy ritka kincs egy igaz barát.
2019. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Ez tényleg igaz sajnos. De ha találsz valakit, aki végre őszintén meghallgat és tanácsot is ad, akkor többé ne untasd vele se őt, se a többi embert.
2019. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A családodnak és a közeli barátaidnak természtesen elmondhatod a problémáidat. De másoknak tényleg ne panaszkodj.

Én olyan helyen dolgozom, ahol naponta sok ember megfordul. Visszatérő ügyfelekről van szó, akikkel általában elég jóban vagyok. Néhányan ezt a jó kapcsolatot úgy értékelik, hogy megoszthatják velem a magánéleti problémáikat. Ennek nem örülök, mert nem azért vagyok ott és nagyon fárasztó más emberek panaszáradatát hallgatni és kedvesen bólogatni és megértően helyeselni.

Nem érdekel, hogy valakit zavar, hogy csúszós az út és nincs eltakarítva. Az sem, hogy sokat kell várni az orvosnál, vagy az eon túlszámlázott stb.

A barátaimat és a családtagjaimat természetesen végighallgatom, de majdnem idegenek panaszkodását nem szeretem hallgatni.

2019. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem fog tetszeni a válaszom, de én is mostanság vesztem össze egy haverommal emiatt.

Az oké, ha kisírja magát a vállamon, vagy ilyesmi.

De a nonstop panaszkodás és hiszti, az nem. Elhiszem, hogy neki sz*r. De kinek nem?

Más témája már nem is volt egyébként, meg is mondtam neki, gondolom most másoknak hisztizik, milyen bunkó vagyok.

2019. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ha panaszkodsz az oké, de ha nem próbálsz meg tenni az ellen, amilyen helyzet miatt panaszkodsz, akkor már nem... egyszerűen sokakat levesz az életről a negativitás és szerintem itt is az volt a baj... de nekem is volt olyan, aki ezt mondta és igaza volt és attól még jó barátom volt és hálás vagyok neki, mert észbekaptam hála neki :)
2019. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!