Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet nem jó kategória de már...

Lehet nem jó kategória de már 2 éve nem tudom elfogadni! Hogyan fogadjam el hogy az akkor jó barátom már nincs többé? 27/N

Figyelt kérdés

2016 májusában történt a tragédia a 28 éves jó barátom meghalt leukémiában, nem tudom feldolgozni! Nem megy!

Nyugodtan elhordhattok minden szarnak de ezen nem tudtam túllépni! :'(

Rég volt mégsem tudom elfelejteni és veszedelmesen fáj... Megyek majd pszichológushoz de azt érzem ezen a kegyetlen fájdalman nem tud segíteni. :'( Ettől függetlenül megyek majd hozzá de ez veszedelmesen fáj, leírhatatlan. :'(

Ti voltatok már túl ilyen helyzeten? Ha igen hogyan? Tudnátok segíteni?

Mert jelenleg úgy érzem magam mint egy igazi nyomorék akin nem lehet segíteni.


2019. jan. 20. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Az élet megy tovább.
2019. jan. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Ez szörnyű, de ilyenkor valójában az ember sajatmagát sajnálja. Találni kellene más barátot.
2019. jan. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Nincs ebben semmi rendkívüli. Mindenki, aki szeret valakit, kockáztatja, hogy ebbe a helyzetbe kerül. Nekem is halt már meg néhány kiváló barátom, és nap mint nap gondolok rájuk, pedig van, amelyik már lassan húsz éve ment el.


Ha viszont ennyire komoly kínokat okoz az elvesztése, hogy még két év után is kínlódsz, az valóban nem normális. Ezen pszichológus tud segíteni. De ez sem jellemhiba.


Mondd meg őszintén, szerelmes voltál bele?

2019. jan. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Te jó ég, miért kellett volna belé szerelmesnek lennie? A barátját nem is gyászolhatja az ember?


Kérdező, nekem kb. 2,5 évig tartott, mire túltettem magam a legjobb barátom elvesztésén. És nem, nem voltam szerelmes belé. Legjobb barátok voltunk. Az első év nagyon durva volt, a második közepe felé már éreztem, hogy lesz még jobb is. 2016 elején történt, előtte évekig napi szinten kapcsolatban voltunk egymással, egy darabig lakótársak is voltunk. Még most is sokszor gondolok rá és baromi rossz érzés, de sokkal kevésbé rossz, mint az elején volt. Ha neked csak egyre rosszabb lesz, az nem normális.

2019. jan. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

4-es, azért, mert ha beteljesületlen szerelem is van a történetben, az megmagyarázná a dolgot. Ha így van, akkor nem abnormális a reakció a veszteségre.


Bírom, hogy mennyien hisztizni meg érzékenykedni kezdenek, ha pragmatizmussal találkoznak.

2019. jan. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem halt még meg közeli hozzátartozód?Nem szembesültél az elúlással korábban?Előbb-utóbb beletörődik az ember mert nem tud mást csinálni.
2019. jan. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, fordulj nyugodtan szakemberhez, nem szégyen az. Normál esetben egy év körül van a gyász fázisa. Ha ezen túl is megnehezíti a mindennapjaidat, akkor érdemes segítséget kérni. Őszintén sajnálom hogy ez történt a barátoddal- és van egy sejtésem miért tart még mindig ennyire fogva a halála, de keresni kell a megoldást hogy könnyebb legyen szíved. Nagyon fiatal vagy még, mindent meg kell tenni hogy kevésbé nehéz legyen az életed. Megértem ha nem bízol a pszichológusban, de hidd el: tud segíteni. Érdemes olyan szakembert keresni aki kifejezetten ezzel a problémával foglalkozik: ugyanis nem mindenki alkalmas rá hogy a gyász feldolgozását segítse.
2019. jan. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is szakemberhez kellene fordulni, olyanhoz, aki bemutatkozásában kiemelten kezeli, hogy gyászban, veszteségek feldolgozásában tud segíteni. Bár ha nem emeli ki, akkor is biztosan tud segíteni.
2019. jan. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is az volt a gondolatom h szerelmes voltal bele vszinuleg. Fordulj szakemberhez, mert ez tenyleg nem normalis igy, viszont ez nem a te hibad.
2019. jan. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Még mindig nem értem, honnan jönnek ezek a szerelmes kommentek. Vannak olyan emberek, akik nehezebben dolgozzák fel az ilyen veszteséget, pláne hogy az illető fiatalon halt meg, gondolom több hónap betegeskedés után. Ez személyiségfüggő, és semmi köze ahhoz, hogy milyen kapcsolatban vagy az illetővel. Valaki élete szerelmének a halálán is túl tud lépni pszichológus nélkül, valaki meg egy távolabbi rokon vagy haver elvesztésén is csak nagyon nehezen. Ha az utóbbi kategóriába tartozol, az még teljesen normális, nem betegség, vagy ilyesmi, csak egyszerűen vannak ilyen személyiségű emberek. Viszont aki ilyen, hogy nem tudja kezelni a gyászt, annak tényleg érdemes szakemberhez fordulnia, mert ha nem, az hosszú távon vezethet depresszióhoz, pánikbetegséghez meg egyébhez, ami viszont már nem normális állapot.
2019. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!