Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Attól mert nem gyárban dolgozo...

Attól mert nem gyárban dolgozok, miért nem lehet elhinni, hogy elfáradtam a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Beszélgettem ma az egyik barátommal. És mondom neki, hogy alig várom, hogy aludjak mert elfáradtam ma. Erre elkezdett gúnyolódni, hogy mert én fél 5-kor keltem, meg havat lapátoltam?

Nem.. Mivel nálunk reggelre nem esett hó, és csak 6-kor keltem reggel. Irodában dolgozok, 20 percre van a munkahelyem, nem kell korábban kelnem. Van bőven munka egész nap, oda kell rendesen figyelni, nem a telefonom nyomkodom meg unatkozok. Ő egy húsfeldolgozóban dolgozik. Elhiszem,hogy neki keményebb, meg ő a távolság miatt korábban is kel fel. De ezen mit nem lehet elhinni, hogy elfáradtam ma? Ez már a sokadik ilyen gúnyolódása mióta ezen a helyen dolgozok.

24N


2019. jan. 21. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Azért van ez, mert vannak emberek, akik bevállalják azt, hogy tanulnak azért, hogy jobb fizetésük legyen, illetve vannak, akik az akkor könnyebbnek tűnő utat választják, hogy hagyják a tanulást a fenébe és inkább dolgoznak. Aztán amikor rájönnek arra, hogy az élet nem egy habostorta, elkezdenek irigykedni azokra, akik tanultak és most jó munkahelyük van. Szóval ezt valamivel kompenzálandó - nehogy jól érezd már magad alapon - valamivel le kell szólniuk.


Az pedig egy másik aspektusa, hogy fingjuk nincs arról, hogy a te munkád mivel is jár. Engem is állandóan leszólnak szoftverfejlesztőként, mert "jó neked, egész nap a segged mereszted bent a meleg irodában, gépezel egész nap, lóf_szt nem kell csinálnod.". Ja, gyere, és próbáld megállni a helyed az én szakmámban, ha ilyen könnyen beszélsz!


25/F

2019. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Én meg suliba egész nap nyomkodom a mobilom, szó szerint 8 órába , és jobban éefáradol mintha rendesen dolgoznék akár vakolás akár autószerelés, hólapátolás , kert ásás. Pedig csak azért járok be még zérettségi után mert nem találtam rendes bejelentett melót és fizetik így a tb-m :D tényleg fárasztóbb. Most fekszek én is hamarost. Mondd meg neki a példám.
2019. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen egyetértek veled. A te munkád is fárasztó és oda kell figyelned! De ez a baràtom is tanult, csak évekkel ezelőtt ebben az üzemben kapott állást, és ott maradt mostanáig.
2019. jan. 21. 20:55
 4/20 A kérdező kommentje:
Mármint az első válaszolónak szólt az előző kommentem.
2019. jan. 21. 20:57
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Csak irigy és próbálja leminősíteni amit csinálsz, próbáld figyelmen kívül hagyni és ne alacsonyodj le a szintjére azzal hogy hasonlóval visszavágsz.
2019. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
Mivel a kötözködőknek nemigen van agyuk (vagy legalábbis komolyabb agyi tevékenység nem észlelhető), nem is képesek felfogni, hogy szellemileg is el lehet fáradni. :)
2019. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
El bizony. De elismerem van ennél keményebb munka. Nem panaszkodásképp mondtam neki sem.
2019. jan. 21. 21:17
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kemény fizikai munkát jobban bírom mint a szellemit ahol ülök és nem mozgok és koncentrálok jobban

Mindkettőt csináltam és én szellemileg jobban ki tudok merülni. Igénylem a mozgást.

22/N

2019. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Dolgoztam üzletben, ahol volt fizikai és "ülős" munka is. Ügyfelekkel kellett levelezni és csomó dolgot leírni nekik, reklamációkat kezelni, sokszor rettentő bunkó, személyeskedő hangvételűeket. Engem ez pár óra alatt nagyon lemerített, a sértegetés, a nehezebb vásárlók hisztijei, dühöngése, amit nekem kellett kezelni mindig udvariasan. Sokkal jobban szerettem, amikor a fizikai részt kellett csinálni.


Amúgy én szeretek havat lapátolni, nem tudom miért hozzák fel ezt ilyen gyakran, úgy beszélnek róla, mintha valami borzalmasan durva munkatáboros dolog lenne Szibériában.

2019. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Szellemi munkát közel húsz évig végeztem, gyárban kettőt. Az utókornak üzenem, hogy agyilag is ugyanúgy le lehet fáradni, mint amikor tonnákat cipeltem. A szellemi lefáradás együtt jár a fizikai fáradtsággal. (Hát ez tapasztalat.) Úgyhogy kérdező, nyugodtan mondd meg a kedves barátodnak, hogy higgyen neked, mert csak megerősíteni tudlak. Mindkettő baromi kimerítő tud lenni.
2019. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!