Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb lánybarátom úgy...

A legjobb lánybarátom úgy szervezte a szülinapját, hogy az nekem rosszul esik, ti elmennétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, a legjobb lánybarátom holnap ünnepli a 24. szülinapját. A helyzet az, hogy én Bp-n élek, ő pedig Pilisszentivánon, a szülijét pedig lent fogja tartani. Szűk baráti körben tartott buli lesz, csak pár barátja van, kb. 4 embert invitált meg. Ma mondta, hogy úgy nézne ki a dolog, hogy kb. este 6/7-re lemehetnék, de az utolsó busszal (este 10-essel) el kéne mennem, mert engem nem tudna elszállásolni.


Ez eddig nem is volna gond. Ami rosszul esik, hogy a többi barátját el fogja tudni szállásolni és csak nekem kéne útnak indulnom egyedül este, ők meg valószínű buliznának tovább. Illetve van egy barátnője, aki 10-re menne le, tehát a buli egész biztosan nem érne véget 10-kor.


Azt érzem, hogy bár ez nem szándékos megbántás a részéről, mégis tök kellemetlenül érzem magam, hogy ha akarok, ha nem, menjek haza mert neki így jó. Én biztos nem kérnék ilyet vendégtől, hogy ha akar ha nem mennie kell, van kanapé stb.


szóval rosszul esik, gondolkodom h ne menjek le, mert az arcomra lenne írva, hogy mit érzek.


Túlreagálom ezt? vagy igazam volna?



2019. jan. 25. 00:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
99%

Én elmondanám neki amit leírtál. Nagyon csúnya, hogy pont azt zavarja haza aki messziről jön, míg a közelieknek van helye.

Nem vesztetek össze mostanság? Vagy biztos ő is ugyanannyira barátjának tart?

2019. jan. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem jogosan bizonytalanodtál el a dologban, nekem is elég rosszul esne, ha így kerekperec megmondanák, hogy a buli közepén haza kellene mennem, de attól ők még maradnak. Mi alapján döntötte el, hogy téged küld el??

Ha ez tényleg így történt, ahogy mondod, és nincs semmi háttérinfó, amiről tudnunk kéne, akkor most ő volt a bunkó. Ha meghívunk valakit magunkhoz vendégségbe bulizni, akkor nem küldjük el idő előtt, legalábbis akkor biztos nem, ha a társaság többi tagjára nem vonatkozik ugyanez.

Ne mondja, hogy ne tudna helyet szorítani neked, akár egy kanapén, akár a földön megágyazva.

Én nem mennék el, idétlenül érezném magam, ha közben tudom, hogy csak én leszek a buli közepén hazaküldve, mintha csak szánalomból hívtak volna.


25/F

2019. jan. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)


Nem, nem volt köztünk semmi probléma, jól elvagyunk.


Az igazság az, hogy mindenki Bp-ről megy le, ergo mindannyian "messziről" megyünk, ezt lefelejtettem.


Nem szeretném elkúrni a szülinapját egy számonkéréssel és egy sértődéssel, arra hajlok inkább, hogy lemondom kora délután egy kamu problémával (kiment a bokám pl.) és ráhagyom, de bevallom, ez se jó így.

2019. jan. 25. 01:10
 4/33 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ezt a bulit engedd el. Vagy valami olyasmi lesz ott éjszaka, amiben nem szeretné, hogy részt vegyél, vagy meghív, hogy ne sértődj meg rá, mert azt írod kevés barátja van, de arra a napra most téged nem kíván oda. Elhiszem hogy nem esik jól. 34 évem alatt sok ilyenben volt részem. Vagy egy picit egyoldalú már a barátságotok.
2019. jan. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
Írd meg neki, hogy ilyen feltételekkel inkább eltekintesz tőle. Boldog szülinapot. A válaszból látni fogod, mi a pálya.
2019. jan. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
21%
Délután lemondod,hogy a hányós-hasmenéses vírust elkaptad,így nem tudsz menni.
2019. jan. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

"A legjobb lánybarátom"

Amennyiben tényleg a 'legjobb' és tényleg a 'barátod', ezek a kitételek megkövetelik az őszinteséget.

Sértődést nem mutatva, de meg kell őszintén indokolnod, miért nem leszel ott 'buliján'.

Ha nem ezt teszed, legközelebb szintén bekövetkezik valami hasonló dolog.

Amúgy a memóriád kiváló? - mert az kell, ha hazudsz, hogy később le ne buktasd magad.

2019. jan. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Hát én biztosan nem mennék.
2019. jan. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
A többi meghívott fiú vagy lány? Ha lányok, sztem nem gáz, hogy azt kéri menj haza. A lányok is kérhették ezt, vagy a szülei is, ha velük lakik. Ha fiú is van köztük, vagy csak fiúk, akkor vszleg történni fog vmi, amirõl azt gondolja, neked rosszul esne. Nem lehet, hogy bele vagy esve? Vagy esetleg õ ezt gondolja?
2019. jan. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg elmész, ott felejted magad 10 után is, és majd a reggeli első busszal mész haza.
2019. jan. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!