Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden barátság arról szól,...

Girlll3 kérdése:

Minden barátság arról szól, hogy egymásnak ecseteljük a gondjainkat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert kevés barátom volt eddig, de mindig ugyanarról szóltak ezek a barátságok és kb egyáltalán nem tud feltölteni az, ha egy úgynevezett baráttal vagy barátnővel lógok... akkor inkább nem is kellenek a kapcsolatok.

2019. jan. 25. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is hozzátartozik.
2019. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gondjainkat ecseteljük és nem az ő gondjait hallgatjuk végig.

Megismerni akarjuk a másikat - és szükség esetén segíteni a másiknak.

Aki viszont csak saját gondjaival van elfoglalva, nem törődik a másikéval - és soha nem érzi ezek miatt úgy, hogy segíteni kéne, tudna, akar!

2019. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy több éves barátságból szálltam ki.

Én mindig segítettem lelkileg,anyagilag ahogy tudtam,fordítva is igaz volt,viszont utóbbi időkben mást sem hallottam,hogy nincs pénz,így szar,úgy szar.


Sajnos én sem vártam már a talikat,mert tudtam,hogy ez lesz főleg,hogy a pénztelenségbe gyereket vállaltak.

Mondtam nem jó ötlet.

De én lettem lehordva. Megszületett a gyerek csak az volt alig van pénz pelenkára stb. Gyerek volt nonstop a téma amivel szintén idővel besokalltam,mert én nem tudok anyatejről meg pelenka márkákról órákig beszélni.


Én meg úgy gondoltam befejeztem a jótékonykodást és a panaszkodás hallgatását is. Amúgy is eltávolodtunk.


Mióta kiszálltam ebből a barátságból jobban érzem magamat. Tudtam félre rakni, tudok tervezni és sokkal pozitívabb is lettem.Több célom lett.

Míg sajnos vele beszéltem teljesen beszűkült a világ. Nem tudtam igazán magamra fókuszálni,sok mindent el sem értem.


Sajnáltam az 5 éves barátságot,mert rengeteg jó pillanat volt,rengeteg buli és egymást is sokszor kihúztuk a szarból,de van az az idő amikor már az ember besokall ha túl sok negatívat ér. És látja a másik nem akar változtatni inkább még csak ront a saját helyzetén.


Nem igazán vannak barátaim.


2-3 emberrel szoktam beszélgetni sokat,akár napi rendszerességgel is valakivel találkozgatok is.


Most egyenlőre úgy érzem elég ez az emberi kapcsolat. Céljaimra fókuszálok.

2019. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen folyamatosan ilyen barátok vették körül akik csak panaszkodni tudtak. Volt aki konkrétan engem használt a lelki szemetesének. Amikor évekig nem beszéltünk majd rá írtam messengeren, akkor szinte azzal a lendülettel elkezdett panaszkodni. Mintha csak arra várt volna. Pedig láttam, mennyi pozitív dolgot átélt,abba nem akart beavatni.


Manapság jobban megválogattam a barátaim. Szoktunk panaszkodni, de sokkal inkább pozitív témák közös élmények a mérvadóak.


Nekem nem olyan barát kell akivel panaszkodni lehet, hanem olyan akivel elfelejthetjük a rosszat legalább addig míg együtt vagyunk.

2019. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!