Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kihasználnak vagy csak én...

Kihasználnak vagy csak én túlzom el? 18/l

Figyelt kérdés
Igen, lehet nagyon gyerekesnek tűnhet , de nagyon bánt az,hogy a padtársam akivel nagyon jó barátságban vagyok, azzal lett még nálam is jobb tanulmányban,hogy minden szarban segítettem neki, mindig mindenben segítettem neki, mikor meg nekem kellett nem segített... De ha meg azt mondom nem segítek meg én vagyok a szar alak,hogy nem vagyok képes segíteni....éd egyedül maradok... Elegem van abból,hogy olyanok vannak körülöttem,akik folytom velem versengenének.... De egyúttal ők a barátaim is... Nem tudom mit kéne tennem..
2019. jan. 26. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Találd meg az arany középutat. Segíts nekik, mert ők a barátaid(?), de közben húzz meg egy vonalat. Magyarázz el itt-ott néhány dolgot, de ne Te csináld meg az ő munkájukat. Ha pedig folyamatosan, hosszabb távon azt veszed észre, hogy csak kihasználnak, lassan el kéne kezdened új barátokat keresni, mert sajnos ők nem azok.
2019. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általános iskolában én is így jártam, elég sokan kihasználtak, de ha ezt hagyod, akkor ez nem fog magától változni.


Meg kell húznod egy vonalat, ahogy az #1-es válaszoló írta. Másoknak hagyni, hogy a te munkádból hasznot húzzanak az nem szerencsés dolog.


Amúgy ha konkrétan csak tanulásról van szó, akkor a közös tanulás lehet a megoldás, mert akkor neki is bele kéne fektetnie az energiát.


Versenyt űzni ebből meg hülyeség. Soha senkit nem fogja érdekelni, hogy középiskolában milyen jegyeitek voltak, ahogy az sem, hogy hányasra érettségiztetek. Maximum egyetemi felvételinél számít, de a legtöbb helyen azért elég alacsony a léc és nem a bekerülés a kérdéses, hanem a bent maradás.


Szóval ha lehet, akkor ne űzzél/űzzetek versenyt a tanulásból, nincsen értelme.

2019. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemelnek meg téged, ennyire egyszerű. Ilyen undorító alakokkal ne foglalkozz! :)
2019. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Túlzásba vitted a segítségnyújtást (igen mint mindent ezt is túlzásba lehet vinni) Ha ezt tovább folytatod akkor bármilyen problémájuk/bánatuk lesz az embereknek mindig téged fognak keresni, mivel ez az egyszerűbb út ahelyett hogy megpróbálnának segíteni magukon. Hosszútávon ez akár a saját teljesítésed rovására is mehet.

Segíteni szép dolog, de fel kell ismerni hogy mikor használják ki az embert. A két dolog nem ugyanaz.

2019. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!