Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha a barátnőm...

Mit csináljak, ha a barátnőm "megsértődött" rám, amiért abortuszom lesz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az egyik igen közeli bartánőmnek elmondtam, hogy terhes vagyok és abortuszom lesz. Nem magamtól hoztam fel a témát, hanem orvoshoz kellett mennem abban az időben, amikor találkozni akart volna velem és kérdezte hol voltam? Aztán egyik kérdés követte a másikat, kérdezte mit csináltam a nőgyógyásznál, ha úgyis év elején voltam rákszűrésen, csak nem valami bajom van és elmondtam neki, mert bízom benne. Erre nekiállt papolni, hogy mégis miért vetetem el, hogy lehetek ilyen, a gyerek ajándék stb. Csak pislogtam, hisz meg sem hallgatta, hogy önhibámon kívül lettem terhes és tudja jól, hogy nem akarok gyereket, semmikor. Szépen mondtam neki, hogy hagyjuk a témát, ez a mi dolgunk, már biztos h nem tartom meg. Akkor jött azzal, hogy de úgyis olyan jól keresünk a férjemmel, bőven lenne rá pénzünk, h mindent megadjunk annak a gyereknek, ami igaz, mert jól keresünk valóban, de a fő szempont itt akkor is az, hogy MI nem akarunk gyereket, teljesen mindegy, hogy anyagilag beleférne-e vagy sem. Majd csak kibökte, hogy eddig titkolta, mert nem akart fárasztani vele, de ők nagyon akarnak babát és nem jön össze már egy jó ideje és hogy én meg elvetetem. Sajnáltam, mert ha tudom, hogy ők próbálkoznak csak nem sikerül nekik, akkor nem mondom el, hogy abortuszom lesz, mert nyilván tudom h rosszul esne neki. Végül összekaptunk, mert én megmondtam, hogy ez nem az ő dolga és szóljon bele, majd mi eldöntjük, amúgy sem akarok gyereket és teherbe esni se terveztem.

Most viszont nem teljesen értem ezt a kialakult helyzetet, ennek 2 napja, azóta nem beszéltünk, de nem gondolnám, h még nekem kéne bocsánatot kérnem, semmi rosszat nem tettem, nem az án hibám, hogy nekik nem jön össze a gyerek. Szerintetek hagyjam is inkább az egészet, ne keressem vagy várjak pár napot hátha lehiggad és rájön, hogy azért nem kellett volna ennyire nekem essen?


2019. febr. 2. 16:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

Nyilvánvalóan azért reagálja túl az egészet, mert ő gyermeket szeretne és neki nem jön össze. Persze ha értelmesen belegondol, akkor rájöhet, hogy nincs összefüggésben a kettő egymással. De szerintem valamilyen szinten érthető ez a fajta érzelmi reakció. Fordított esetben te is máshogy látnád az egészet. Ha valaki meddő, akkor sokkal jobban megviseli annak tudata, hogy másoknak simán összejön, ráadásul olyanoknak is, akik aztán elvetetik, még akkor is, ha egyéb esetben egyébként pont leszarná, ki mit csinál a magzatával.

Neki sem kellene ennyire felkapnia a vizet, de neked is kicsit jobban meg kellene őt értened.

Ráadásul valamilyen szinten "csalódhatott" is benned, lehet feltételezte rólad, hogy ha nem akarsz gyereket, akkor tudsz ellene normálisan tenni. Bár nem tudom mit takar ez a "saját hibámon kívül" dolog.

2019. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
21%

Azért "sértődött meg", mert az abortusz bizony gyilkosság. Az emberi élet a fogantatáskor kezdődik.


Ha pedig nem akartatok gyereket, akkor miért nem védekeztetek?

2019. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Persze, így miután elmondta, hogy nekik nem jön össze, értem hogy rosszul érintette a dolog, ha tudom, akkor nem terhelem őt ilyenekkel, de hát nem tudtam, ő meg egyből kérdőre vont és nekem esett..

Igen tettem is érte, hogy még csak véletlen se essek teherbe, de sajnos semmi sem véd 100%-osan. Nyilván védekeztünk, a gumi kiszakadt viszont. Bevettem egy eseményutánit (kb 19 órára rá), le is higgadtam, hogy semmi baj nem lesz, erre teszteltem egy pozítivat...

2019. febr. 2. 16:54
 4/33 A kérdező kommentje:

Számodra #2-es lehet gyilkosság, én még a viccből se mondanám, hogy az. Egyáltalán nem tartom annak, a kérdés pedig még csak véletlen sem erre irányult, szóval ne ezt vesézgessük légy szíves.

Arról pedig, hogy azt írtam önhibámon kívül estem teherbe, feltételeztem, hogy rájöttök, hogy védekezés mellett! Épp ezért önhibámon kívül..

2019. febr. 2. 16:56
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

"Mit csináljak, ha a barátnőm "megsértődött" rám, amiért abortuszom lesz?" - Kérdező, SEMMIT.

Ha ép eszű ember, akkor elgondolkodik, és rájön, hogy tényleg semmi köze a te terhességedhez, az ő problémája ettől teljesen független, a kettőnek nincs közös metszete, attól ő nem fog teherbe esni, ha te megtartod. Ha meg nem az, akkor nem vesztesz semmit, ha egy ideig hanyagol...

2019. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
#2 "Azért "sértődött meg", mert az abortusz bizony gyilkosság." - ha neked az, akkor te nem élsz vele... ez ilyen egyszerű.
2019. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%

Már ott elvérzett a kérdésed, hogy vajon milyen barátnő az aki nem tudja, a barátnőjéről hogy tervezik a babát(rajta vannak az ügyön) miközben ő meg azt nem tudja, hogy ti semmiképp sem vágytok babára...Ez nem barátság max valami ismeretség.És mint ismeretség biztos jól működött eddig mostantól meg nyilván nem fog.Ő megvet, te meg majd nem érted miért nem ért meg.Ez már csak ilyen.

Amúgy elég fura, hogy egy kiszakadt óvszeres kaland után beveszed az esemény utánit aztán meg mégis pozit tesztelsz:D Kb 0.0000001% van rá.

Minden esetre ez a kérdés igenis a szokásos unalmas abortusz,nem abortusz lepontozós történet.Taps fantasztikus történet.


Szerintem messze kerüld el a ,,barátnődet" ennyit tudsz tenni.Ő is el fog kerülni téged.:)

2019. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Amit az utolsó megfogalmazott, az bennem is felmerült:D Az igen közeli barátnőm tudna róla, hogy gyermeket tervezek, vagy arról, hogy soha nem akarok, sőt, valószínűleg arról is, ha baleset történt volna és izgulnék, hogy terhes vagyok-e.


Ha pedig magától nem tudja felfogni, hogy az, hogy te mit csinálsz a terhességeddel semmiben nem befolyásolja az övét.. Szerintem az ilyen embernek minden baj. Az is baj lenne, ha megtartanád, hisz akkor meg azon akadna ki, hogy te nem is akartad, mégis összejött, ő meg akarja és mégsem. Ha egyszer panaszkodni mernél, hogy szarul vagy a terhesség miatt, rögtön jönne a minek rinyálsz, örülj, hogy terhes vagy, hisz neki még az sem sikerül. Az legkevésbé érdekelné, hogy mondjuk szétokádod magad 12 héten keresztül, neked akkor is a mennyekben kellene járnod éppen. És ez csak fokozódna, mikor látszani is kezdene a terhesség.

2019. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

#7: ha nem tudsz normálisan válaszolni, nem szükséges ám írni, csak hogy odaböföghess valamit.. :)

A legkevésbé sem érdekel, hogy szerinted igaz vagy sem a történet, jobb dolgom is akad, mint sztorikat kreálni és azokról kérdést kiírni, de nyilván mindenki magából indul ki.

És ha még olvasni is tudnál, látnád, hogy leírtam: ő pontosan TUDJA, hogy nem akarok gyereket, ahogy én is tudom róla, hogy majd egyszer akarnak, de nem tudtam, hogy már most tervezik, hisz ő 23 és elvileg már lassan egy éve próbálkoznak, nem gondoltam volna hogy ilyen fiatalon, épp csak lediplomázva már gyereket akarnak.

Az esély latolgatásod pedig szintén nem az én problémám, attól még hogy szerinted! mire mennyi az esély, én nem leszek kevésbé terhes.


Közeli barátnőm, de egy ideig bizonyos helyzet miatt kevesebbet tudtunk beszélni, mert külföldön voltam, ettől függetlenül én valahogy soha nem voltam az a típus aki megy és elújságolja a barátnő(i)nek, hogy eseményutánit kellett bevennie.. Ez szerintem magánügy, amiről nem számolok be senkinek, épp ezért nem is értem teljesen magamat, hogy ezt meg elmondtam neki, mert ez meg aztán abszolút magánügy, de úgy voltam vele, hogy szeretem őt, bízom benne és faggatózott, szóval csak elmondtam..Nem kellett volna, de már mindegy.

2019. febr. 2. 17:18
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

"Amúgy elég fura, hogy egy kiszakadt óvszeres kaland után beveszed az esemény utánit aztán meg mégis pozit tesztelsz:D Kb 0.0000001% van rá." - Khmmm...

Az óvszer Pearl-indexe - optimális használat mellett - 2, a szokásos (D-norgesztel tartalmú) "esemény utáni" hatékonysága cc 75%.

A 2-nek a 25%-a meg valójában 0,5%. Na ennyi az esély kiszakadt óvszer + esemény utáni mellett a terhességre.

Nem kellene légből kapott marhaságokra elvárásokat építeni...

2019. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!