Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Menjek a barátaim után vagy...

Menjek a barátaim után vagy magam után?

Figyelt kérdés
Ma kezdődött az egyetemen a tárgyfelvétel. Második féléves vagyok és az első félév alatt kialakított barátai társasággal gondoltuk, hogy ugyanúgy vesszük fel a tantárgyakat. Egy kivételével minden jól sikerült, az az egy a matek 2. A Matek 1-en egy szörnyű rossz tanárnál voltunk, konkrétan érthetetlenül magyarázott, nagyon nehéz zh-kat adott, nem a tanterv szerint haladtunk, össze-vissza keverte a szezont a fazonnal, épphogy meglett a tantárgy (pici szerencse, hogy 51% helyett átengedett 43%-al 2-essel egy másik tanár vizsgán). Így megfogadtuk, hogy a másik jobb, könnyebb és alvósabb órára megyünk. Viszont amikor ma nekiálltunk felvenni az órákat, a matekot hagytuk legutoljára és látjuk, hogy a jó tanár gyakorlata este 7-től 9-ig tart. És akkorra ők már nem akarnak az egyetemen lenni, ezért felvették újra a rossz tanárhoz mindannyian. kivéve engem. Amiért megzavartak, ezért túl lassú voltam és betelt a hely a jó tanárnál, kénytelen voltam a rosszhoz menni. Viszont még van egy hét és bármikor lehet üresedés tárgyfelvétel héten, addig lehet változtatni. Én legszívesebben a jóhoz venném fel az órát, de nem akarom a tanuló cimboráimat elveszteni matekról. Mit tennétek a helyemben? Mennétek velük vagy amint lesz hely, átváltanátok?

2019. febr. 4. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ideje lenne eldöntened, tanulni akarsz érdemben, vagy egyetlen tárgynál nélkülözni a haveri körödet.

Ha e miatt netán megorrolnának a haverjaid, akkor az nem is igazi baráti társaság.

2019. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Váltanék, ha a másik tanár valóban jobb. Csak mert egyszer azt írod, hogy jobb, utána meg azt, hogy alvósabb az órája. Az alvós óra sem azt feltételezi, hogy ő jól magyaráz. És a számonkérés meg lehet tök ugyanaz, mint a másiknál.


De ha a másik tanár valóban jobb, akkor őt választanám.

Nem egy tantárgyon fog múlni a barátságotok. És biztosan lesznek az új csoportban is, akikkel majd tudsz tanulni.

2019. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A számonkérés sokkal könnyebb a másik tanárnál és azért alvós óra mert érthetően magyaráz elvileg, nem úgy mint a rossz tanár. Nem orrolnak meg miatta, a barátaim magasról lekakilják, hova megyek, én csak azért is akarok velük menni, mert interneten keresztül meg iskolán kívül egymásnak tudunk akkor segíteni, ha egy kurzusra járunk.
2019. febr. 4. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a jobb tanárhoz menj. A saját pályádat kell egyengetned. Én is képes voltam elsétálni egyedül olyan óráimra, amire a csordaösztön miatt a többiek nem jöttek. Nem bántam meg.
2019. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
A jó tanárhoz mennék.
2019. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonymousreview60 ***** válasza:
54%
Tanulni akarsz vagy haverkodni? Értelmesebb haverokat találsz egy igényesebb előadó környezetében. Azokkal is lehet haverkodni, csak legfeljebb azok 5 haveri találkozóból 1-en isznak. Ne azt nézd, kik járnak oda, hanem azt, mi érdekel és hol tudsz többet tanulni abból.
2019. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!