Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy érzem hogy nincs egy...

Úgy érzem hogy nincs egy barátom se, és hogy senki nem szeret az osztályból úgy igazán, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 eves vagyok,kilencedikes. A legjobb barátnőm is ugyanabba az osztályba jött amelyikbe én,aminek rettenetesen örültem,hogy legalább ő ott lesz nekem. Eddig jó is volt nagyon,de most nem tudom hogy mi történt,lehet rámunt,vagy fogamam sincs,de valami megromlott közöttünk. Másokkal nevet,jól érzi magát,de mikor én vagyok ott meg ő akkor egy-két szót ha szól hozzám. Megkérdeztem mi baja van,de azt állítja nem velem van a baj,de akkor nem értem mi lehet.

Rajta kívül még van egy barátnőm aki más suliba ment,így nagyon ritkán találkozunk,csak messengeren beszélünk minden nap. Ezen kívül pár lánnyal vagyok még nagyjából jóba,szünetben odamegyek hozzájuk,valamennyit beszélgetünk de ők inkább együtt szeretnek lenni nélkülem úgy vettem észre

Olyan elveszettnek és feleslegesnek érzem magam, szinte minden nap sírhatnékom van

Mit tegyek szerintetek?



#barátnő #barát #magány #egyedüllét #nincsenek igaz barátaim
2019. febr. 20. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nincsenek barátaim, mégis megvagyok, élek. Persze rossz, beismerem, de még mindig jobb mint hamis barátokkal körbevenni magam. Neked azért vannak, még ha kicsit távoliak is, azért beszéltek, találkoztok néha. Szóval te azért még egész jó helyzetben vagy.
2019. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanígy voltam én is. Csak egy lányt ismertem, jóban voltunk, egy csoportba akartam vele kerülni, de később már megutáltuk egymást, másik csapathoz klikkesedett, én is így tettem, vagyis próbáltam...

de nagyon szótlan is vagyok, meg nehezen is barátkozom, szóval nem volt könnyű.Nem tudom, téged bélyegeztek már-e valamilyen névvel, de nekem vannak olyan paraszt osztálytársaim, akik lónak neveztek, mert szeretem a lovakat???

Na mindegy, nem vagyunk egy jó osztály és 5 év alatt sem sikerült ezt megvalósítani.

De viszont a viszonyom a társaimmal megjavult, nem gyűlöljük egymást...

Szóval ha tanács kell, akkor annyit mondanék, hogy érnie kell neked is, és nekik is.:)

2019. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Velem szinte pontosan ugyanez van.

Ha gondolod írj privátban.

16/L

2019. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

túlságosan rágörcsölsz...ahogy az első is mondja, felesleges körülvenned magad hamis "barátokkal" és függni tőlük. neked is oda kell húznod, ahol megbecsülnek és ennyi.


szokj hozzá, a kamaszkor ilyen. az emberek majd jönnek-mennek, ha az érdekek úgy kívánják.

2019. febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd a "barátnődnek", hogy valahol találkozzatok és beszéljétek meg négyszemközt a dolgot, lehet,hogy valaki a háttérbe kavart valamit, és azt hiszi, hogy te gyűlölöd vagy valami ilyesmi.



egyébként az általános iskolai barátságok a ballagás után véget érnek, sokan (tudat alatt) úgy gondolják, hogy most kaptak egy új esélyt, tiszta lappal kezdhetnek, a múlttal nem törődnek, az addig felépített kapcsolati rendszerüket egy hidrogén bombával megsemmisítik, és elkezdik újra kiépíteni abból, amit a rendszer dobott (új osztály). Ilyenkor általában a régi ismerősöket a robbanás lökéshulláma elsodorja, és új arcokkal töltik fel az űrt, mintha nem is ismerték volna azokat, akikkel még 1 évvel korábban a bbf örökké képeket rakták fel facebokra.



Gondolom történhetett akár nála valamilyen személyiség változás az új környezet hatására , minden bizonyára ennek lehet akár köze ahhoz, hogy nem érdekled, arra emlékezteted, aki volt, mondjuk egy visszahúzódó segítőkész kislányra, nem pedig a "nagymenő lányra" amivé próbál válni. ( ez csak egy elmélet, sok más magyarázat is lehet, mondjuk egy új barátnő telebeszélte a fejét, vagy régen sem volt annyira őszinte a kapcsolat, mint amennyire hitted, stb,)


Ha végül megállapítod, hogy nem akar veled barátkozni, ne szomorkodj miatta, vedd úgy, hogy ez a hajó elment, építs ki te is új kapcsolatokat, illetve építkezz a meglévőekre.


Ha a dolog átfordulna cikizésbe, akkor pedig szólj a szüleidnek, hogy írassanak át máshova, mondjuk remélem olyannyira nem fog

2019. febr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Velem is hasonló a helyzet.(én kollégista vagyok és elég nehéz most így barátok nélkűl) Ha látod hogy valaki elkezd nyitni feléd akkor ne félj beszélgetni,ismerkedni,vagy ha látod hogy egyedül van valaki akkor menj oda hozzá ha szimpatikus... Tudom baromi nehéh, mert már klikkesedik az osztály ezerrel és nem valami nyitottak főlleg a lányok. De például én az osztályba az egyik fiúval barátkozok mostanában (kizárólag barátilag), és azért valjuk be, a fiúk nem olyan pletykásak mint a lányok. Ha van egy nyitottabb,kedvesebb fiú az osztályotokba akkor próbáld meg.
2019. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!