Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a haverom...

Mit tegyek ha a haverom többet kezdett érezni, és én meg akarom szakítani vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dolog nem friss. Kb 5 éve volt egy nagyon jó barátom, sok mindent elmondhattam és ő is nekem. Bár soha nem találkoztunk csak interneten beszélgettünk. Ám egy idő után (kb 3 éve) szerelmet vallott. Én akkor elmondtam neki, hogy én csak barátként tekintek rá. Megértette, és elmondta, hogy igazából nem is tetszem neki, csak akkor valamiért úgy érezte. Ám bennem ott volt a kisördög, hogy lehet csak azért mondta, hogy ne szakítsam meg vele a kapcsolatot. Mintha mi se történt volna úgy beszélgettünk tovább. A történethez hozzátartozik, hogy időközben lett egy komoly kapcsolatom, ami még ma is tart, már lassan két éve. Ezt az említett haverom is tudja. Nagyon szeretem a párom és nem hagynám el, viszont vagyok annyira korrekt, hogy nekem se esne jól ha a párom olyannal beszélgetne, aki egyszer szerelmet vallott neki, és aki lehet titokban még most is szereti, így a haverommal pár hónapja megszakítottam a kapcsolatot. Megint erős volt bennem a gyanú, hogy többet akar, ezért egy idő után nem válaszoltam neki. Tudom bunkóság, de akkor úgy éreztem ez a helyes. Viszont mostanában sokat agyalok, hogy valamit mégis írni kellene neki lezárásként. De nem tudom mit. Ha azt írnám neki, hogy úgy érzem még mindig többet akar, biztosan tagadná. Viszont annyit megérdemel, hogy megírjam neki, ennyi volt a barátságunk.


Szerintetek mit írjak?


23L



2019. febr. 22. 16:12
1 2
 1/16 Drazicc ***** válasza:
100%
Áh szerintem ha már pár hónapja szakítottad meg a kapcsolatot és nem is keresett azóta akkor minek kezdenél el magyarázkodni? Ő meg az uccsó 5 évben nem szedett fel senkit? Erről nem írtál. Ja amugy interneten megismerkedsz egy pasival előbb utóbb számíthatsz ilyenre. Pasik nem keresnek lánybarátokat interneten.
2019. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A barátságunk elején volt neki kapcsolata, csak utána szakítottak. Rá pár hónapra vallott nekem szerelmet, de arról nem tudok, hogy azóta, mármint, hogy az elkövetkező 3 évben lett volna párkapcsolata.


Keresett amúgy azóta, a szülinapomon írt facebook-on évelején. Plusz lehet butaság, de folyamat mindent belájkol nálam, ami engem baromira zavar. Olyan érzésem van, mintha arra várna, hogy majd újra írok neki. De nem akarom hitegetni. Soha egyik barátom, sőt a párom se lájkolt annyi bejegyzést nálam mint ő. Tényleg mintha arra számítana, hogy ezektől az eszembe jut.

2019. febr. 22. 16:23
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Miért hiszed azt, hogy ez a csávó életében nincs senki és "csak a te kívánságodat lesi"?

Amikor nem válaszoltál neki köpött egyet a képernyőre és elkönyvelt tahó-kőbunkónak. Ennyi.

Ne írjál neki semmit! Csak olajat öntenél a tűzre! Rögtön számonkérne miért nem válaszoltál neki csak most. Mit fogsz neki írni, miért csak most írtál neki? Azt fogod írni elraboltak az emberkereskedők és most szabadultál ki TEK-esek által vagy mit?

2019. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Lépj túl rajta. Most már elkönyvelt annak amilyennek. Vállald a következményeket! Vállald a tetteidet! Ne írjál neki, mert rögtön számonkérne, ha van egy kis vér benne és nem az az ugribugri beszari nyálgép. Hagyd most már őt békén.
2019. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, minek nevezhető ez a "virtuális kapcsolat", lehet én vagyok maradi, mert már több vagyok mint 35 éves, de az, hogy netes ismerettség alapján valaki szerelmet vall, az nagyon fura nekem. Valószínűleg egyfajta, a másik emberről kialakított illúzióba volt szerelmes...

Netes kapcsolatok találkozás nélkül egy idő után elhalhatlak... Lehet hogy lehet találni jó beszélgetőpartnereket meg "kedves aranyos megbízhatót", de találkozás nélküli szerelem az nagyon fura.

Így, hogy eltelt elég sok idő és megszakítottad a kapcsolatot nem tudom, hogy érdemes lenne -e valamit írni...

Az, hogy bármiféle magyarázat nélkül eltűntél, véleményem szerint nem volt szép dolog...

Élőbeni jóbarátok is bármiféle magyarázat nélkül eltűnnek mindenki életében, amikor párkapcsolatuk lesz, pedig egy párszavas magyarázatot kellene csak adni, hogy ne tartsák őket bunkónak...

2019. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

De most azt gondolom, inkább könyveljen el bunkónak. Legalább ha haragszik rám, jobban el tud felejteni, és nem reménykedik tovább. Az igaz ha újra írnék neki, biztos többet kezdene belegondolni, azt meg nem akarom.

2019. febr. 23. 12:06
 7/16 A kérdező kommentje:
Most írt az a haver, mintha mi se történt volna. Tanácstalan vagyok.
2019. márc. 9. 16:42
 8/16 Drazicc ***** válasza:
biztos jó bőr lehetsz ha ennyire rád van szállva:)
2019. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem is találkoztunk soha, csak neten beszélgettünk írásban. Azt se tudja az életben milyen vagyok.


Valakinek valami ötlet, hogy mégis hoy írjam le neki, hogy nem szeretnék többé barátkozni?

2019. márc. 11. 09:11
 10/16 A kérdező kommentje:

Most komolyan senki nem tud normális választ adni??


Egy idő után nem írtam neki igen, és eltűntem. Legyek ezért szemétláda, elismerem. De az ne az én hibám legyen már, hogy ő többet kezdett érezni!!! Tudta, hogy csak barátként tekintek rá, mert már akkoris tetszett valaki, és név szerint tudta ki, szóval nen ő és ráadásul utána meg párkapcsolatom lett, szóval ha ezek után ő beleképzelt a beszélgetésekbe bármit is, ne én legyek már a hibás jó????


Én CSAK barátkoztam vele, mint bármelyik másik emberrel. Tudta, hogy nem akarok tőle semmit, és ezek után is beleképzelt olyat, ami részemről sosem volt!!!!


De igen legyek ezért is én a szemét, merthogy a férfiak máshogy lesznek szerelmesek mint mi. Még egyszer mondom: TUDTA, HOGY NEM Ő TETSZIK, HANEM VALAKI MÁS.

2019. márc. 11. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!