Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igazi barátra lehet még...

Igazi barátra lehet még találni felnőttként?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernek gyerekkorból vagy fősuliról maradt legjobb barátja. Felnőttként miért félnek az emberek közel engedni magukat egymáshoz?

Sokan mondják h barátaim, de nem igazi barátok, rengeteg tabu van minden ismeretségemben, ha közeledem akkor pedig az már nyomulás.

Annyira hiányzik egy barát akivel tabu nélkül beszélgethetek napi szinten és "kedveskedhetek" neki úgy h ő azt természetesnek érezze ne szorongjon h muszáj viszonozza. Szóval h tudjon kicsit kirekedni a kapcsolatunk ebből az önző világból, ahol az ember amiatt tart a másiktól, mert fél h mit vár cserébe..merthogy mindennek megvan az ára.

Legyen nő vagy férfi mindegy, lehetetlen felnőttként már ilyen baráti kapcsolatot létesíteni?



2019. márc. 3. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Hasonló helyzetben vagyok, mint te.

Akiket eddig a barátaimnak neveztem, szinte soha nem érnek rá, munka és/vagy gyerek miatt, vagy külföldre szakadtak, és a családjukon kívül alig válaszolnak már bárkinek is.

Aki meg ráérne, az kizárólag magáról akar beszélni, az ilyen embereket viszont inkább leépítettem, mert felnőttként ismertem fel, hogy ez nem igaz barátság.

Engem érdekel a másik ember, szívesen meghallgatom, de ha nem kölcsönös, az nem igazi.

Az a szerencse, hogy a férjem egyben nagyon jó barátom is, meg a testvérem is. De azért vágynék egy jó barátnőre.


Én szeretnék hinni benne, hogy felnőttként sem lehetetlen, bár egyelőre még nem sikerült. Ami baráti kapcsolatokat azóta kezdeményeztem, azok nem lettek olyan szorosak, mint amire vágytam.

De még nem adom fel. :)

Kíváncsi leszek mások tapasztalataira.

2019. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Szép amit írsz ne add fel. De azért tudd, hogy ez nehéz. Mert annyira szeszélyes dolog a hangulat, meg az, hogy ki és mi érdekel. A barátságnak is valami érzület a mélye. Ez nincs meg bárkivel.


Meg igen az is, amit 1# ír, hogy az élet manapság nem sok időt hagy az egymásban való elmélyülésben. Ha megnézed az iskolás években nagyon segíti ezt az a szituáció, hogy nem kell a saját életet fenntartani és úgy vannak ott egy térben minden nap együtt, hogy az az elsődleges dolog.


De keress. Talán járj el valami olyan körökbe, ahol azt sejted hozzád való emberek lehetnek.

2019. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
persze, hogy lehet. A két legközelebbi barátommal felnőttként ismerkedtem meg.
2019. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, lehet-e, az biztos, hogy nekem nem igazán megy.

Nekem 25 éves korom után lett iszonyúan nehéz. Alapvetően lányosabb alkat vagyok férfi létemre, ezért jobbára lány barátaim voltak, viszont ők általában miután barátjuk lett, eléggé megváltoztak, vagy eltűntek.


őket mind a chat.hun ismertem meg, viszont az az oldal meghalt.

aztán 19 évesen még volt egy fiú barátom is, akit a hotdogon ismertem meg (az az oldal megszűnt), de ő külföldre költözött.


szóval megfelelő platform sincs már az ismerkedésre.


a másik meg, hogy egy 30 körüli ember már nem is elég nyitott, és mindenen problémázik: nemen, koron, lakhelyen stb. ja meg eleve félnek is megnyílni az emberek.

Nem nagyon találkoztam az utóbbi időben olyannal, akivel mondjuk el lehetett volna menni biciklizni, vagy kimenni beszélgetni csak úgy.


"egy barát akivel tabu nélkül beszélgethetek napi szinten"


egy ilyen ismerősöm volt életem során, szóval baromi nehéz ilyen embert találni, őt meg - ahogy írtam - a hotdogon ismertem meg.

2019. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!