Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Illik betegen vendégségbe menni?

Illik betegen vendégségbe menni?

Figyelt kérdés
Barátainkat hívtuk át magunkhoz, az üdvözlő puszik után közölték, hogy nagyon meg vannak fázva, de azért összeszedték magukat és eljöttek mihozzánk. Hát egész végig taknyuk nyálunk egyben volt, nem értem, miért nem normális dolog ilyenkor lemondani a találkát? Vagy legalább megkérdezni, hogy így jöhetnek e?

2019. márc. 5. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem illik.
2019. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik. De sokakat nem érdekel. Hozzánk műtét utáni beteget akartak jönni látogatni influenza szezonban betegen. Hát köszi, de nem. Alig tudtuk lebeszélni őket. Persze van, aki így is eljött.
2019. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik.
2019. márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem illik, sőt, nagyon tapintatlan.


Sógornőm úgy jött el anyósomékhoz karácsonyozni, hogy majd lefolyt a székről a láz miatt, és minden második szó után köhögőrohamot kapott.


De ismerek több ilyen embert, aki saját bevallása szerint ha elígérkezett valahova, akkor is elmegy, ha "a bele kilóg". Szerintem pedig pont ezzel lesznek illetlenek.

2019. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végül nem kaptátok el tőle?
2019. márc. 5. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetes nagy tirpák dolog, nem illik.


Nálunk is volt olyan, hogy összejövetel, puszi, majd közli hogy egy hete influenzásak. Nem kaptuk el, de majd összeestem idegemben.

2019. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!