Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most megyek újra gimibe,...

Most megyek újra gimibe, hogyan szerezzek barátokat? Fiúk ti hogyan haverkodtok? (F)

Figyelt kérdés

Eddig angol nyelvi előkészítős voltam, de nyáron Budapestre fogunk költözni, szóval szeptembertől újra gimis leszek, mintha most mennék kilencedikbe megint. Ez az év elég rossz volt, bár én megpróbáltam mindenkivel jófej lenni, valamiért sokan megutáltak az évfolyamból, aztán az osztályom megszeretett, de nem lett egy haverom/barátom sem. Az a pár srác az osztályból elég világos utalásokat tett rá, hogy velem nem akarnak barátkozni, és pl öltözőben elkezdtem mesélni valamit akkor vagy közbevágott valamelyikőjük egy másik (rögtönzött) témával, vagy halál csendben öltöztek, a kérdéseimre sem válaszoltak, szóval elég trágya érzés volt nekem. Pár lánnyal jóba lettem, de az egyikükbe beleszerettem, ráadásul neki lett aztán egy fiúja, és ezért valahogy már nem kerestem a társaságát.

Általánosságban elmondható, hogy a lányokkal az osztályból jóban vagyok, de nekem szükségem van fiú haverokra is.

Már ott elrontottam, hogy év elején egyedül ültem a legelső padban, nem volt padtársam.


Az új suliban hogyan szerezzek barátokat? És ha itt megint sokan ismerni fogják egymást régebbről, akkor hogyan csatlakozzak hozzájuk?


Gáz ráírni valakire hogy ülünk-e egymás mellett? A lányok ezt csinálták nálunk, a srácok pedig már nagyjából ismerték egymást. Igazából alsóban volt fiú barátom, felsőben suliváltás miatt teljesen magányos voltam.

Nem szeretnék négy évig ismét magányos lenni.


Valaki ellát pár jó tanáccsal?


Nagyon rosszul érzem magam :(


2019. márc. 14. 16:02
 1/1 anonim válasza:

Gimnázium előtt nekem sem voltak barátaim, ezért nagyon féltem, hogy hogyan fogok összehaverkodni bárkivel is a gimiben, ráadásul nem csak az osztályban, hanem az évfolyamról sem ismertem senkit. Gólyatáborban sem sikerült nagyon barátokat szerezni, ennek ellenére örülök, hogy elmentem, szerintem ha van rá lehetőség te is menj el. Nem írtam rá suli előtt senkire, amit viszont nagyon bánok. Egyáltalán nem gáz ismerkedni így szerintem, ha van valaki szimpatikus, nyugodtan írj rá, de ne rögtön azzal kezd, hogy ültök-e, várj azzal. Ha többet beszéltetek, és szimpatikus akkor is, akkor kérdezz majd rá. Osztályban majd próbálj meg vicces és jófej lenni, akkor mindenképpen menni fog. Ne parázz tudom, hogy nehéz, de akkor is próbáld meg. Ismerj meg mindenkit, beszélgessetek random, és aki igazán szimpi azzal barátkozzatok össze. A közös szervezett programokra mindig menj el, akkor is ha nincsen kedved, sokat segít, biztos lesznek ilyen gólyatalik. Ne csüggedj, minden rendben lesz :)

Remélem tudtam segíteni! 17/f (11.osztályos gimnazista)

2019. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!