Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogyan bíztok meg új...

Ti hogyan bíztok meg új emberekben, ha mindig csak bántottak titeket?

Figyelt kérdés

Inkább azt feltételizetek, hogy az emberek eredendően jók vagy rosszak?


Sajnos túl sokszor árultak már el ahhoz, hogy bízni tudjak másokban.



2019. márc. 15. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy minden csalódásomból tanultam és könnyen felismerem azokat a jeleket, amikből jól kiszűrhetők a másik szándékai. Ezen kívül megerősödtem annyira, hogy most már semmilyen pofáraesést nem élek meg tragédiaként, könnyen elengedem és lezárom. Nem vagyok hajlandó azért büntetni egy őj embert az életemben, mert más emberek átvertek. Szerintem az ember eredendően semleges, nem rossz és nem is jó.
2019. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem bízom senkiben.
2019. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, nagyon nehezen. Olyan is volt aki 6-8 év után kezdte terjeszteni a rólam megtudott bizalmas dolgokat, azt is másnak mondta el, hogy "úgy érzi: eltávolodtunk egymástól".
2019. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Sehogy. Csak magamban bízom teljesen.
2019. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

EmberEkben? Nem bízok én senkiben, csak a pont aktuális barátnőmbe.

Amúgy vicces lesz, de az emberek eredendően szerintem jók. Csak az "egó" és a társadalom ami ebbe az irányba kondicionálja a személyiséget, attól lesz mindenki túlságosan önző stb. De belül végül is mindenki csak jól akarja érezni magát.

2019. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A régi dolgokat s jeleket tapasztalatként kell feldolgozni.


Emellett érdemes tanulni:

Arc- és jellem diagnosztika

Nonverbális jelek-jelentéseik

Kedvelt-utált színek jelentései

Alap horoszkóp + aszcendens általános leírás (50-80%-ban igazak az adott tulajdonságok)


Én soha nem adtam bizalmat se mást csak úgy.

Mivel szerintem azokért is meg kell "dolgozni".


S míg valaki közeledni próbálkozik a jellemvonások, nonverbális dolgaik naaaagyon sokat elárulnak szándékaikról s mennyire is tiszta avagy mocskos a közeledésük.


Anno annyi tőrt szúrtak a hátamba, hogy sündisznó lettem végül s akkoriban elhatároztam, drasztikusan változtatok a dolgokon.


Azóta sokkal jobb, könnyebb, gördülékenyebb minden. Olyanokkal veszem körbe magat, akiket szeretek vagy imádok.

2alkalmazottamat pl személyiség teszttel vettem fel + a fent felsoroltak alapján.

S ki merem mondani: Ők megdolgoztak a bizalomért is.


Hivatalos munkaidő van, de teljesen szabad kezet kapnak s elmehetnek, amikor úgy van. A műhelybe is bemehetnek, amikor akarnak s használhatják saját munkáikhoz is az eszközöket (így nem kell nekik megvenni pluszba).

Feltételem: A kért alkotások időben legyenek meg s nem vihetnek el alapanyagot, eszközölet el csak az alkotott munkáikat.


Az újonnan felém nyitó embereknek nem bizalmat adok, hanem csak lehetőséget a szimpla ismerkedésre.

Az alatt meg kiszűröm a "szemetet".


Javaslom a tanulást azokban a témákban amiket írtam. 😉

2019. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már sehogy, felhagytam ezzel, elegem van abból, hogy mindenkinek csak addig vagyok jó, amíg használni akarnak valamire.
2019. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én simán megbízok az emberekben. 60 évem alatt átejtettek páran, de idővel rájöttem, hogy ez nem annyira az ő bűnük. Tudod, kérdező, az ember nem gonosz. Ha elkövet velemit, az nem ellened szól, hanem neki abban az adott pillanatban ez látszott célravezetőnek, és csak úgy mellesleg sérti a te érdekeidet. Fiatalon persze az ember úgy képzeli, hogy MINDEN róla szól, hogy ő a középpont. Ha bemegy valahova, mindenki őt nézi, mindenki rá gondol, stb. Frászt! Mindenki saját magával van elfoglalva, ahogy te is.
2019. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!