Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti meghívnátok valakit születé...

Ti meghívnátok valakit születésnapi összejövetelre csak azért mert ő meghívott?

Figyelt kérdés
Néygen szoktukegymás születésnapját ünnepelni.Azt nem mondom, hogy barátnők vagyunk illetve egyikükre rámondhatom vele találkozunk, meg érdeklődik is.Egy valaki közülük távoli unokanővérem és az utóbbi időben elég furcsán viselkedik pl.lát a buszban és nem ül mellém,ha ír általában kollektiv üzenetet ír,azelőtt eljártunk sétálni, találkozni,mostnem. Amikor összefutottunk a húga kisfiával volt gyorsan lerázott,pedig régen találkoztunk öt percet áldozhatott volna rám az idejéből. Most nem vagyok jó anyagi helyzetbe ezért nem tervezek összejövetelt tartani és ezt csak egyiküknek tudom őszintén elmondani akivel többször is találkozunk a másik kettő nem értené,különösen az unokanővérem nem.Neki soha nem voltak anyagi gondjaik.Nem tudom mi a viselkedésének az oka azóta ilyen amióta új munkahelye van,bár régen is voltak időnként ilyen fura megnyilvánulásai.Az is lehet egyszerúen köpönyegforgató olyanná válik amilyen emberekkel van.Az ilyen megszokásból tartott összejöveteleket meg nem díjazom,hogy összejövünk egy tortára amúgy meg semmit nem tudok a másikról meg nem is érdekel mi van vele ez jön le a viselkedéséből.

2019. márc. 17. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:

csináld azt amit jónak érzel.


De arra is figyelj, hogy neked fontosak e ők. Pl csak az a lány ilyen veled, vagy igazából téged se érdekel. ez fontos különbség. szóval az is kérdés, hogy akikkel nem találkozol azok igazából már neked sem olyanok e akikkel szeretnél többet.

2019. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hiába hivtam sétálni vagy megvolt beszélve egyszer hogy megyünk a tópartra meg ebédelni és lemondta pár nappal előtte.Igy én se erőltetem tavaly a születésnapomon is maradt szűk egy órát mondva menni kell neki.A tópartra azóta se jutottunk el és ennek már van 1,5éve
2019. márc. 17. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 szerintem a barátságok nem kell, hogy szimmetrikusak legyenek. nekem is van akit kedvelek és csak ritkán van valami kapcsolat. szerintem azoknál akiket tényleg kedvelsz ott hagyd nyitva az ajtót. ez nem jelenti, hogy nyomulni kell, de néha valami kis kapcsolat keresés szerintem nem rossz, mert úgy tapasztalom lehet olyan élethelyzet, ahol egymás mellé sodor minket megint az élet. de ez csak akkor működik, ha akár így egyoldalúan is kedvelek valakit.


meg nekem ilyen barátságok mélyítésében az segít, ha tudok őszinte lenni, ha magamat tudom megmutatni. szóval hogy nem csak a hírekről beszélek, hanem ami tényleg érint éppen. ha valaki megmutat valami tényleg bizalmasat,ne adj isten olyan helyzetben amikor nehéz neki, esetleg tanácsra szorul az tud szép lenni és erősíti a kapcsolatot. csak sokan amikor nehéz vagy fáj, akkor elbújnak (ami szintén érthető persze). mondjuk ilyen beszélgetések nekem szinte csak négy szemközt tudnak működni. több emberrel nekem már nehezül emberek között.


Szóval a lényeg: azt csináld ami neked szép, igaz stb. ha szeretnéd, hogy ott legyen akkor hívd meg. az sem baj ha nem jön el, az sem baj, ha nem sokat marad. de ha nem szeretnéd meghívni, akkor meg ne hívd meg csak azért, mert ő hívott. szóval csináld úgy, ahogy benned valódi.

2019. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy is van, ahogyan előttem írták.

Javaslatom:

1. Mindig azt, azokat hívd meg, akivel/akikkel szívesen töltesz, vagy töltenél időt. Ez még akkor is legyen igaz, ha nem rokonod, nem barátod, tehát "senkid".

2. A megszokásból tett bármely kezdeményezésed, vagy másnak a kezdeményezése nem őszinte. És ami nem őszinte, annak sok értelme nincs.

3. Azzal se törődj, hogy "Neki", vagy bárki másnak voltak-e, vannak-e anyagi gondjai. Mert akinek épp nincsenek, azoknak attól még lehet "lelki" (emberi) gondjai. Hajjajjjj...

4. Azzal se törődj, ha csak szolid, szerény (kicsi költségvetésű) összejövetelt tudhatsz tartani. Aki igazán fontos számodra és viszont is... akinek Te igazán fontos vagy, az el fog jönni akkor is, ha csak egy forró teával tudod megkínálni. Mert egy összejövetelnek, ünneplésnek nem "nagy zabálásról, piálásról" kell szólnia, hanem a személyes együttlétről, beszélgetésről, eszme cserélésről... Ahhoz pedig nem szükséges 3 fogásos étkezés, piálás. Ahhoz legfeljebb néhány székre lehet szükséged.


Megjegyzés: Amelyik barátod, rokonod, ismerősöd csak akkor képes őszintén megnyilvánulni, ha már elegendően sokat ivott (alkoholt)... sokan vannak így... az az Ő problémájuk, nem a tied. És nem neked kell ahhoz elegendő mértékben itatnod, kínálnod, hogy belső feszültsége enyhülésével végre már őszintén nyilvánuljon meg. Bár sokan vannak így... és olyankor tudnak csak tényleg őszinték lenni. Ami nagy kár, de - mint mondottam - nem a Te felelősséged.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!