Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan építsem le ezt a...

Hogyan építsem le ezt a mérgező baráti kapcsolatot úgy hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Megismertem a jelenlegi legjobb barátnőmet még 2 évvel ez előtt az iskolában, de még az idei és a jövő év is hátra van.

Se órán nem tudok tőle koncentrálni mert mellette ülök, és ha elmegyek vele pl vásárolni vagy akárhova soha nem tud a korához méltóan viselkedni. Mindig úgy érzem lejárat engem is meg saját magát is a viselkedésével.

Már elég sok mindent adtam neki (ruhákat) de mindig kéreget, ha veszek valamit kérdezgeti hol vettem, mennyi volt. És természetesen ő is vesz egy olyat.

Barátomról rossz indulatúan kérdezget, megjegyzéseket tesz.


Az a baj jelenleg nincs időm suli és munka mellett új barátokat szerezni, más barátnőm pedig nincs, de olyan jól esne már egy normális ha értitek mire gondolok 😕


Nem szeretném megbántani, pláne mert nagyon bosszú álló, de én már nem szeretnék vele barátkozni mert nagyon rossz hatással van rám és ezt már nagyon sokan mondták korábban is.


Hogyan építsem le ezt a “barátságot” vagy szerintetek mit tegyek?



2019. márc. 21. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el ezeket a problémákat neki,de abból ahogy leírtad biztos primitíven,gyerekesen,fellengzően fog reagálni és úgy állít be,mintha te lennél a bunkó és nem is próbál komprumisszumot kötni és menteni a barátságotokat.Ha tényleg fontos neki ez akkor az ellenkezőjét reagálja,amire kis esélyeket látok,de ha tényleg így reagál,mint amit elsőnek írtam utána már felesleges foglalkoznod vele,mondd neki,hogy ennyi volt és hagyd.Persze az se jó,ha egyedül vagy és nincs más barátod,de szerintem jobb inkább egyedül,mint egy ilyen hamis baráttal lenni és hitegetni magad,hogy ezt még helyre lehet hozni és nincs probléma.Majd később biztos kialakul egy olyan kapcsolatod emberrel/emberekkel,akik igazán megbecsülnek és igaz barátnak mondhatod őket,akik nem mennek az agyadra és nem bántanak meg szándékosan a saját irigységük miatt.Az ne tartson vissza,hogy tudod,hogy bosszúálló alkat.Az ilyen emberek elég szánalmasak szoktak lenni az ilyen helyzetekben és azzal,hogy bosszút áll inkább csak magát járatja le és minősíti magát más emberek szemébe és amúgy sem ér meg annyit a vele továbbra folytatott mérgező "barátság",hogy elkerüld a bosszúját.
2019. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az adott dolgot csinálja, akkor szólj rá épp, de finoman. Fogalmazd meg, most éppen mit csinált és, hogy Te ezt miért tetted szóvá és, hogy ez nem az első alkalom. Pl, órán, ha elvonja a figyelmed szólsz, "Ne haragudj, elvonod a figyelnem és sajnos nem ez az első eset, most szeretnék koncentrálni, de szünetben beszélgethetünk". Szerintem jobb, ha mindig az adott szituációban figyelmezteted, mintha hirtelen rázúdítod.
2019. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen mond meg neki a véleményed. Ez nem mehet így tovább, de arra készülj fel, hogy mindenképpen sértődés lesz, mivel az ember a hibáival nem szeret szembesülni
2019. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!