Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a barátság? Mitől más egy...

Mi a barátság? Mitől más egy barát, mint egy kedves ismerős? Hogyan szereznek az emberek barátokat? Hogyan alakul ki barátság? Hogyan érhet véget egy barátság?

Figyelt kérdés
Sok különböző emberi viszonyt láttam már, fiatalok közösségében, osztályban, iskolában,de igazi barátságot még sosem. Inkább kedves ismerősöket, vagy leginkább klikkeket, melyek inkább épültek mások kibeszélésére, mint őszinte barátságra. Láttam fiú-lány barátságot, de az egyik (vagy mindkettő) többet érzett, mint barátság. Vagy én nem értem a fogalmat (remélem így van) vagy a környezetéből kezd kifogyni.
2019. márc. 23. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól számít valami barátságnak,hogy a két fél között nincs közöny,csak bizalom. Meg kell lennie egy vonzódásnak,úgy mint a szerelemnél,csak ez másfajta vonzódás. Onnantól van vége a barátságnak,ha a két fél között megszakad a kapcsolat,vagy közöny lesz kettőjük között.
2019. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

- Cimbora: mindaddig iszik veled, míg te fizetsz?

- haver: együtt isztok, mindig az fizet, akinek épp van pénze, hoszabb távon kiegyenlítődik?

- barát: akkor is segít, ha esetleg hátránya lesz belőle.

.

A mondás szerint:

"Könnyebb egy barátért meghalni, mint olyan barátot találni, akiért hajlandó az ember meghalni!"

2019. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is 2-es véleményén vagyok. szerintem onnantól lehet valakit barátnak nevezni, ha feltételektől és önös érdekektől mentesen is lehet rá számítani.


sokan beleesnek abba a hibába, hogy valakit már azért barátnak neveznek, mert az kölcsönösen segít egy adott pillanatban, lehet vele bizalmas dolgokról beszélgetni. utána történik valami, ami miatt már a másik félnek nem lesz érdeke fenntartani azt a kapcsolatot, és akkor el is tűnik, esetleg azokat a bizalmas dolgokat megosztja a kívülálló érintettekkel, mert adott esetben hozzájuk húzni több érdeke lesz.

2019. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
A szerelem is barátság :) a szex az cimboraság, a megegyezéses kapcsolat meg haverság.
2019. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!