Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudom elengedni a...

Miért nem tudom elengedni a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Meg fogok fulladni... egyszerűen annyira szorít és fáj ez az egész... Már jó pár hónapja történt, mégsem bírom túltenni magam rajta, nem bírom elfelejteni, nem tudok csak úgy túllépni ><

A volt barátnőmet (istenem de fáj így leírni ><) még 2015 karácsonya előtt ismertem meg az interneten. Ő írt nekem először, mert kérdései voltak (a fórumon lévő dolgokkal kapcsolatban, ahol voltunk a többi emberrel), és akkor kezdtünk el beszélgetni. Az volt az a bizonyos pont, ahol egyszerűen levakarhatatlanná váltunk egymás számára. Mindennap beszéltünk, egyre jobb és erősebb lett a barátságunk, egészen odáig, míg már tesóként tekintettünk egymásra. Ő volt az első igazi, normális barátom, akit annyira de annyira szerettem, annyira ragaszkodtam hozzá, bármire képes lettem volna érte, ő volt a másik felem... Az a barát, akire mindig is vágytam. Az egyik legnagyobb álmom teljesült, mikor megismerkedtem vele, de tényleg. Mivel nekem sosem voltak olyan barátaim, akik voltak is, mind elhagytak előbb-utóbb, de ő, ő volt az, akiben a lehető legjobban bíztam, nála sose féltem attól, hogy valaha is magamra hagy... Többször is találkoztunk amúgy, ami csak még jobban megerősítette a barátságunkat. Vele éreztem magam a legjobban, sose féltem önmagam adni. Minden túl tökéletes volt. Ő egyébként az ország másik felén lakik tőlem, kemény 344 km-re kb. Azért (se) tudtunk olyan sokat találkozni.

Aztán 3 év után (még tavaly), úgymond összevesztünk, én pedig nem léptem fel skypera (mert ott beszéltünk általában mindig) kb 5 hónapig. De csak azért, mert annyira megbántott, hogy azt hittem úgy lesz a legjobb, ha soha többé nem megyek vissza... (hosszú történet) De csupán 5 hónapig bírtam. A legutolsó üzenet tőle a szülinapomon volt... Július 3.-án volt az eltűnés, 5.-én pedig a szülinapom. Utána 5 hónapig egyetlen üzenetet sem írt. Még annyit se, hogy a francba is, hiányzol, vagy hogy menjek már vissza a rosseb egyen meg, vagy bármi, tényleg bármi elég lett volna... de semmi. És én mégis naiv és hülye voltam, visszamentem és írtam neki, hogy mennyire sajnálom, mennyire hiányzott, és hogy újrakezdhetnénk-e az egészet. Én tettem félre a becsületem, mint általában mindig, és én próbáltam menteni az akkor már menthetetlent.

Ezek után minden csak rosszabb volt. Többször is veszekedtünk, mert egyszerűen nem olyan volt, mint azelőtt, már az 5 hónapos kihagyás előtt se volt önmaga... Voltak problémái, mindkettőnknek voltak problémái, nem is kevés, de én tiszteletben tartottam mindent, ő pedig idővel fokozatosan teljesen kizárt az életéből, és fogalmam sem volt arról (még a mai napig sem értem) hogy miért tette ezt.

A legvégén odáig fajult az egész, hogy egy nagyobb vita után már vissza se írt nekem. Én tényleg mindent megpróbáltam... Beszélni akartam vele hívásban többször is, csakúgy, mint régen csináltunk mindig, karácsonyra is küldtem neki meglepetést, tele szeretettel, de bármit csináltam, teljesen hasztalan volt. A mai napig nem tudom már, hogy mi volt igaz abból, amit mondott nekem, és mi volt hazugság...

Tavaly karácsony előtt történt az, hogy elhagyott. Pont a barátság-évfordulónk előtt egy-két nappal... Szóval olyan 3 hónapja kb.

Nem bírok beletörődni, pedig nagyon bele kéne, tudom jól, de nem tudok mit tenni... Igyekeztem teljesen kitörölni az egész életemből, de nem megy... Fáj, de úgy rendesen. Nem tudom mit kéne tennem... nem akarom elengedni, nem megy, de nem tudok mit tenni, egyszerre vagyok vérig sértve azokkal, amiket tett velem, de egyszerre van meg az az óriási kötődés és szeretet, amit egyszerűen nem tudok teljesen kiírtani magamból.

Sajnálom, hogy így kiakadtam... Kérlek, ne vegyétek rossz néven! Nem önsajnáltatás, meg ilyenek, csak egyszerűen annyira rosszul érzem már magam tőle, hogy nem tudtam mit tehetnék. A bunkó kommenteket kérlek mellőzzétek, van elég bajom így is ><

Köszönöm szépen, ha végigolvassátok az egész hablatyomat, és ha még írtok is valamit hozzá! :)


17/L



2019. márc. 24. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

"Aztán 3 év után (még tavaly), úgymond összevesztünk, én pedig nem léptem fel skypera (mert ott beszéltünk általában mindig) kb 5 hónapig. De csak azért, mert annyira megbántott, hogy azt hittem úgy lesz a legjobb, ha soha többé nem megyek vissza... (hosszú történet)"


Akkor most a leírtak alapján nem az van, hogy először te kezdted el hanyagolni őt közel fél éven keresztül...?


Mert akkor nem értem a kérdést.


Te hagytad kezeletlenül a problémát, amikor a megbeszélés helyett azt választottad, hogy inkább megfutamodsz, nem írsz neki többet, és kétségek között hagyod a barátodat.


Szerintem azzal tudnád ezt helyrehozni, ha felfogod ezt, amit az imént írtam, mert szerintem ez esett neki annyira rosszul. Hogy nem akartad megjavítani a dolgokat, hanem hagytad a francba az egészet úgy ahogy van.

2019. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem én kezdtem el hanyagolni őt, csak kihagytam a sztoriból egy részletet, de ezek szerint mégis kell :')

Nem ok nélkül léptem le akkor skyperól. Mindennap a bejelentkező-panel előtt ültem b.asszameg, hogy írjak-e vagy ne, próbálkozzak-e tovább, legyek-e én a hülye megint, vagy ne, és végül én voltam.

Van egy másik lány, aki jóval később regisztrált skypera, mint mi, de előtte viszont mindketten beszéltünk vele azon a bizonyos fórumon privátban, mindketten nagyon jóban voltunk vele, és amikor skypeon összejöttünk hárman, sokszor volt az, hogy a tudomásomra jutott, hogy a barátnőm nekem nem írt, de a másiknak viszont igen. Sokszor órákig leszart, nem írt, f.aszom se tudja, és amikor én ezt megelégeltem, és szóltam neki, ő csak a bocsánatkéréseket írta, magyarázatot nem tudott adni arra, hogy miért hanyagolt engem. Tényleg semmi rosszat nem csináltam, annyiszor átgondoltam, hogy azért-e, de nem. Egyszerűen csak nem volt rám kíváncsi nagy valószínűséggel. Ezután volt az a vita-szerűség, amikor kiakadtam, és leléptem. De akkor is engem martak a dolgok, őt nem igazán, mivel ő nem próbálkozott. Én futottam utána mindig is, ő viszont soha. Ez a legszomorúbb az egészben.

És tudom, hogy mindketten hibásak vagyunk valamilyen szinten, hiszen hagytuk, hogy ez az egész idáig fajuljon. De én még mindig ebben a veszteségben élek, ő pedig látod, szarik rám. Ő nem írt vissza nekem, én próbálkoztam mindennel.

2019. márc. 24. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem próbáltázok megbeszélni ezt akkor? Ott, helyben?
2019. márc. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De, én mindent próbáltam megbeszélni, de nem ment >< Nem ír vissza, már biztos könnyen túltette magát rajtam, szóval nemtudom...
2019. márc. 24. 09:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismerős :D Legjobb haverommal én is csúnyán összekaptam cirka fél évig szellemnek néztük egymást.Nekem se hiányzott és én se neki szerintem (nekem valahogy könnyen megy a barátkozás idősebbekkel is).Aztán valahogy nyáron elkezdtünk beszélgetni de úgy mintha misem történt volna és azóta megint jó haverom igaz már nem a legjobb mert én is meg ő is megváltozott.Probálj meg nem veszekedni, ha lehetséges mert azzal csak magad alatt gyújtod a tűzet.
2019. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az emberi kapcsolatok bonyolultak. Ez alapján amiket leírtál, nekem úgy jön le, hogy régen sem voltál neli elég fontos, hiszen mellőzött téged. Vagy megunt, egyszerűen, nem képes hosszabb távon ugyanolyan intenzitással, ragaszkodással barátkozni. Vagy jobban megkedvelte a másik csajt.

Így vagy úgy, ebben a barátságban ennyi volt, ideje túllépned rajta.

2019. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!