Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek negyvenesként...

Szerintetek negyvenesként hogyan/hol lehetne barátkozni?

Figyelt kérdés

Sajnos a régi barátaimmal már nem, vagy alig tartom a kapcsolatot, elsodort egymástól az élet. (Pl. van olyan barátom, akivel csak neten tartjuk a kapcsolatot, és jó, ha évente egyszer összefutunk egy nagyobb beszélgetésre.) Így most azt vettem észre, hogy lassan már nincs senki, akivel néha tudnék egy jót dumálni, beülni egy kávéra, vagy egy sörre, vagy el tudnánk menni valamilyen közös programra, pedig igényem lenne rá.

Nemrégiben kezdtem új munkahelyen dolgozni, a kollégáim többségével jól kijövök, de munka után mindenki rohan és arra panaszkodnak, hogy a régi barátaikkal való kapcsolattartás is nehézkes számukra. Eljártam különböző közösségekbe, megismertem új embereket, de laza ismerősi kapcsolatnál több nem alakult ki sehol. Még aki szimpatikus volt és próbáltam vele kapcsolatot tartani, azzal sem (talán ellenkező neműként félreérthette a kapcsolattartási kezdeményezéseimet, pedig nem akartam tőle semmit, csak barátkozni).

Negyven felett már ennyire lehetetlen új barátokra, szabadidőpartnerre találni?


2019. márc. 30. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy??
2019. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Leginkább általánosságban érdekel, nem itt szeretnék ismerkedni (bár nem zárom ki a lehetőségét annak sem), szóval a helynek szerintem itt annyira nincs jelentősége. De amúgy fővárosi vagyok.
2019. márc. 30. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Van olyan téma, ami különösebben érdekel, ami szinte már a szenvedélyed? Ha igen, menj el azzal kapcsolatos programokra, talán ott találsz hozzád hasonlót, akivel nem csak felszínes barátságot sikerül kialakítani.


De amúgy nem tudom, hasonló a problémám, csak én nem negyvenes vagyok.

2019. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb 30-40 évesre igaz szerintem, amit a kollégáidról irtál, gondolom a legtöbbnek van már gyereke, nehéz elszabadulni otthonról. Aztán, lehet hogy nem társasági ember, az a mtsad, akinél próbálkoztál. A közösségekbe sem mindenki ismerkedni jár, csak puszta érdeklődésből.

Az a tanácsom, hogy ne add fel, járj el továbbra is, és a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb lesz valaki, akivel kölcsönös szimpátia.

2019. márc. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Picit nehezebb már ebben a korban, mert a legtöbb ember ilyenkorra már házas, gyereke van, sokaknak egynél több munkahelye is, és ezek kötik le őket.

Én a barátnőimet különböző helyeken ismertem meg, de már évekkel ezelőtt.

Végül is, nekem úgymond az élet hozta, kialakulhatnak barátságok bárhol: munkahely, szórakozóhely... Volt, akivel a neten barátkoztam össze.

Azért nem kell feladni.

Nekem a társtalálás okoz inkább nehézségeket 40-es nőként.

2019. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is negyvenes vagyok. Programokra, amik érdekelnek általában össze tudok szedni valakit (mármint az ismerősi körből), de ültem már be moziba egyedül is. Akivel kirándulni jártunk, sajnos elköltözött. (Ő volt, akivel a legjobb beszélgetéseink voltak, úgy éreztem, mindig érti, mit mondok.) Szóval, hasonló cipőben vagyok, bár én alapvetően kissé magamnak való vagyok, olykor viszont tényleg jó beülni valahova dumálni, vagy kimenni a Normafához és ott dumálni vagy elmenni egy vidéki egy napos városnézésre.

Volt korábban egy pasi, akivel barátkoztunk, de ő nehezen viselte, hogy neki több igénye lett volna a közös programokra, mint nekem.

Ezek voltak az én sirámaim, csak hogy lásd, nem vagy a problémáddal egyedül.

Neked ajánlom: valóban a hobbi által lehet új ismerősöket szerezni vagy nyelv- esetleg más tanfolyam, ilyesmi. De ezek először valóban csak ismerősök lesznek, az idő dönti el, meg a személyiségetek, kialakul-e belőle barátság.

Ha ellenkező neművel barátkozol, az mindig nehezebb, olyan értelemben, hogy egyik fél se lásson többet a dologba barátságnál, meg kellő intelligencia szükségeltetik az esetleges pár/élettárs/férj/feleség részéről is.

2019. márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak most néztem vissza a kérdésre. Köszönöm a válaszokat. Közben eszembe jutott, hogy van olyan ismerősöm, akivel akár tudnék is találkozni dumálni, le is beszéltük, de váratlanul mind a kettőnknek közbejött valami... :( Hát ilyen az én formám.
2019. ápr. 7. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!