Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez barátság?

Szerintetek ez barátság?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt leromlott az állapotom, és volt egy öngyilkossági kísérletem. Azóta kezelnek, de még mindig nagyon nehéz. És gyakorlatilag a barátaim semmit nem segítettek, a legtöbben még csak fel se hívtak, hogy mi van velem. Mit gondoltok erről?

2019. ápr. 9. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Kérted a segítségüket vagy fogtad őket és ellökted magadtól, akkor is ha próbáltak figyelni rád? Beszéltél nekik arról, hogy miket érzel? A kísérlet óta kerested őket, te kérdezted ők hogy vannak?


A barátság két személyen múlik, ha úgy viselkedsz hogy nem tiszteled és becsülöd őket, azt mutatod hogy nincs szükséged rájuk, akkor tudomásul veszik hogy nem fontosak számodra és egy értelmesebb személy tiszteletben tartja a döntésed és nem fog a képedbe mászkálni. Ha fontosak számodra, akkor keresd őket te és meglátod hogy reagálnak. Akkor majd látod hogy lehet-e számítani rájuk vagy nem, érdekled-e őket vagy nem.

2019. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1:


Szóval szerinted ez is az én hibám. Nem elég a bajom, még ez is. Nem csoda, ha tényleg kevés az igaz barát.

2019. ápr. 9. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Hát de most komolyan...az öngyilkos ember a legönzőbb a világon.te gondoltál közben bárkire a saját nyomorodon kivul? Most meg jol esne ha ott lennenek mi? Kicsit kepmutatasnak erzem ezt
2019. ápr. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Jajajj !

Szerintem ne hergeljétek mert megint megpróbálja megmerényelni magát !

2019. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3:


Tudod, elég komoly helyzetből jött ez az egész öngyilkosság. Meg ilyen helyzetben nem a beteget kéne szidni. Ne ítélj, mert fogalmad sincs róla, abban az időben min mentem keresztül. Attól meg egyenesen rosszul vagyok, amikor a beteg (pl. öngyilkos) embert bántják, főleg ilyenekkel, hogy ő tehet róla, meg önző stb.

2019. ápr. 10. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Attól még, hogy rosszul vagy tőle, nem lesz kevésbé igaz, de ezt hagyjuk. A kérdés szerintem teljesen jogos, te hogyan viselkedtél velük? Barátként bántál velük és ezt nem viszonozzák, vagy ellökted magadtól őket és most azon vagy kiakadva, hogy nem mentek utánad?
2019. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az áldozat szerep kényelmes, de veszélyes, pont ezért, ne helyezkedj bele, az életed te irányítod, akkor is ha sokszor egyáltalán nem úgy tűnik, azzal hogy kijelented valami nem a te hibád, más kezébe adod a kontrolt is, nem csak a bűnbak szerepét.


Nem tudom, esetleg megerősítést keresel, hogy haragudhass rájuk? Ne tedd, barátok, ha fontosak, ha szereted őket beszélj velük, ha elmarod őket magadtól ne várd a végtelenségig hogy kaparják az ajtód. Nem mondtad el mi történt, ez alapján elég nehéz következtetni bármire. Tudtak e ezekről a dolgokról egyáltlaán?

2019. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!