Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem gondolom azt, hogy nem...

Nem gondolom azt, hogy nem tévedtem, egyszerűen nekem is elegem lett. Kérjek tőle bocsánatot, vagy várjam meg mig lenyugszik?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam. Barátok vagyunk/voltunk. Sokszor idegesít : elveszi a dolgaimat,csiklandoz és hiába mérgelődök vagy mondom,hogy fejezze be mégjobban csinálja,és élvezi. Emellett meg minden butaság miatt megharagszik : ha pl. meggondolod magad valamivel kapcsolatban, ha nem az a véleményed mint neki,és ilyenkor csak duzzog és megy kibeszélni másnak. Én se vagyok tökéletes. Nagyon érzékeny vagyok,fel tudom könnyen kapni a vízet,néha túl hangosan beszélek,de én próbálok ezeken javítani. Ma beütötten nagyon erőssen a lábam,ő neki fogott nevetni rajtam és elvette a dolgaim. Mondtam neki háromszor szépen,hogy nincs kedvem a baromságaira,de ő csak nevetett. Ideges lettem és megmondtam neki,hogy fejezze be már ezt a gyerekes viselkedést mert nem élvezem,s most nem vagyok a legjobban,és,hogy már mások is unják ezt a viselkedését. Erre a fejemhez vágja,hogy krv@ okosnak hiszem magam,s mindig azt hiszem nekem van az igazam (nem így van,nehezemre esik valóban elismerni ha nincs igazam,de elismerem ha úgy adódik) és,hogy nekem ha elmondanák a hibáimat neki fognék bőgni mert csak erre vagyok képes,mert nekem fáj az igazság. Mondtam neki,hogy kettőnk közül nem egyedül nekem fáj,s azt mondta erre,hogy neki úgyan nem fáj. Ott hagytam,s nem b-beszéltem hozzá többet. A barátainknak aztán ki akart beszélni,de ezek csak azt mondták neki,hogy valaki rég megkellett volna neki mondja ezt,ekkor elhallgatott s nevetett nekik.

Úgy gondoljátok,hogy bocsánatot kellene kérnem,vagy várjam míg lenyugszik?


2019. ápr. 12. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hagynám az egészet

Bocsánatot 100 % hogy nem kérnék ,sőt

2019. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mitől is vagytok barátok? Mert ebből az jön le, hogy neki csak egy lány vagy, akivel elhülyéskedik, poénból szivatja és röhög rajta. Lehet mással is csinál ilyet, de attól még úgy tűnik így néz rád.


Elég nárcisztikusnak hangzik, mindent csak a maga szemszögéből néz. Az mindegy hogy te rosszul voltál és nem volt kedved hülyéskedni, neki az volt a lényeg hogy nem engedted szórakozni, azt csinálni amit ő akar. Eddig ugye mindig tudta, hogyha veled csinálja, akkor nem fogsz nagyon ellenállni, tudja csinálni a hülyeségeit.


A többi jel is arra mutat, hogy mindig maga a lényeg, csak magából tud kiindulni. Miért ne lehetne nem egyetérteni valamiben? Értelmes emberek - főleg barátok! - beszélnének a témáról normálisan és valószínűleg közelebb kerülnének egymáshoz, jobban megismernék egymást. Nincs igénye erre, nem osztod a véleményét, akkor már hisztizik is. Az hab a tortán, hogy fut aztán kibeszélni másokhoz és nevetni rajtad, ami rendkívül gyerekes és gerinctelen dolog.


Én nem érzem egyáltalán itt a barátságot, bocsánatot nem tudom miért kérnél. Ezt imádják a nárcisztikus emberek, hogy manipulálnak és még te érzed magad rosszul, közben nekik kéne magukba nézniük, de az ugye nem megy. Mindig más a rossz és más a hibás.


Leírtad hogy mennyire idegesít, mennyire hülye dolgai vannak, mennyire nem figyel rád, nem tisztel és nem érdekled. Kell-e ezt a kapcsolatot erőltetni? Ezt a kérdést tenném fel magamnak, és azt hiszem érzed a választ.

2019. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát. Valóban jó,hogy nem erőltettem az egészet. Van valami abban amit a #2-es mondott. Ők meg elköltözőnek, szóval a pofáját sem kell többet látnom, és mivel nem gondolom én se úgy,hogy akkorát tévedtem, köszönő viszonyban maradok vele ameddig egy városban lakunk,majd utána az ő baja.
2019. ápr. 16. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!