Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha nincs kedvetek mások...

Ha nincs kedvetek mások társaságához megszoktátok indokolni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok a legjobb passzban...változások zajlanak bennem.Véget értek a tanulmányaim és nem látom merre tovább.,de nem csak ez a gond.Eljárok társaságba, rendezvényekre,programokra.Nem az van,hogy nem találkozok épp senkivel,de van akikkel nincs kedvem.Különösen a környezetembe élő emberekre vonatkozik ez.Megjegyzem nem véletlenül.Szűknek érzem ezt a környezetet. Múltkor is hívott valaki sétálni,de nincs kedvem vele találkozni az utolsó cinikus befelelése után.Mondtam majd én jelentkezek neki,de úgy érzem nem kell.Fennáll a lehetőség,hogy fog ő ennek ellenére,így megfogom mondani,hogy most nincs kedvem másokkal találkozni és nem érzem úgy,hogy megkell mondjam neki miért: mert nem ért meg, nem érti az utamat, ítélkezik,szeret másokról beszélni,stb.

2019. ápr. 13. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:
Nekem fairnek tűnik. Megindokoltad, hogy most nincs kedved társasághoz, ennyi. Voltaképpen pont az vétene az illem ellen, ha elkezdenéd részletesen mondai, hogy mit utálsz benne, az életed részleteit, satöbbi. Ez így pont annyi infó, amennyire jogosult és amennyivel semmi sértőt nem mondtál.
2019. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van pár felszínes majdnem-havernő az életemben (volt ügyfél, régi ellaposodott barátság féle, ilyenek). Én nem tudom, mi van, de most mintha megtalálnának, négyen is nyúznak, hogy menjünk ide, menjünk oda, talizzunk, ő úgy átjönne egy kávéra hozzám (mondjuk nem ő hív magához, na mindegy). Nem vagyok most jó passzban, és érzem, hogy jobb egyedül (illetve hát a férjemmel). Én megmondom udvariasan az ilyen telefonhíváskor, hogy "bocs, most nem vagyok jó passzban, és nem vagyok nyitott senkire." Gondolom, meglepő nekik, de tudomásul veszik, nem zargatnak. (Amikor mindenféle mondvacsinált okot találtam ki, pl. munka, gyerek, stb, akkor pár hetente jött a nyaggatás újra, hogy de mikoooooor? Azóta nincs, és igényem sincs rá(juk).
2019. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló pont ezt érzem én is, hogy most nem vagyok nyitott mások felé,különösen bizonyos emberek felé.Csak úgy meg nincs kedvem találkozni velük, jópofizni, a kérdéseikre válaszolni,vagy egyesek célozgatásait hallgatni.Az ilyen kommunikációk nélkül megvagyok.Meg akiktől távolságot tartok nem is hiányoznak.Nem véletlenül van ez így.És igaz különösebb magyarázkodással nem tartozok elég annyi,hogy mosz nem vagyok ráhangolódva a találkozásra, ő meg gondoljon amit akar.
2019. ápr. 13. 12:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, valószínűleg te is olyan ember vagy aki mindenkit megsajnál , hogy most mit fog gondolni ha megmondod, hogy nincs kedved hozzá, de igazából szerintem az ember kinövi majd ezeket a dolgokat ahogy telik az idő.

Én is ilyen vagyok, és néha örülök neki, hogy jó fej vagyok mindenkivel de néha utálom magam ez miatt, mert saját magammal babrálok ki.

Gondolom majd eljön az az idő amikor az ember megérti, hogy azt a kevés idejét ami marad neki a munka után azt olyan emberek társaságában fogja eltölteni akikhez éppen kedve van..akikkel jól esik találkozni.

Voltam olyan társaságban ahol folyton azt éreztem, hogy színészkednem kell, mert nem érdekeltek igazán, nem voltunk egy hullámhosszon...rettenetesen rossz hatással voltak rám...egyedül éreztem magam a társaságukban és idegennek.

Hála mára már megszüntettem velük a kapcsolatot teljesen és őszintén szólva nem bánom....nem voltak rossz emberek, de nem nekem való társaság volt.

Valószínűleg neked is ez a problémád...meg kell találnod a saját társaságod..olyan embereket akikkel jól érzed magad és akikben megbízol.

Addig maradnak a felszínes barátok és a "magány"..( és nem feltétlen rossz értelemben )

Néha jobb egyedül lenni , mint olyan emberek társaságában akikkel nem érzed jól magad.

Nem vagy se te sem mások rossz emberek ez miatt csak egyszerűen nem vagytok egy hullámhosszon és ennyi.

2019. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!