Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj velem?

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Nem régiben egy nagyon régi barátságomnak lett vége, mert a volt barátnőm megsértődött rám egy teljesen mondvacsinált dolog miatt, amiben a közös ismerősök is nekem adtak igazat, kivéve a barátja. Egy jelentéktelen dologból csinált hatalmas botrányt és az a fajta ember akinél nincs bocsánat.

A másik legjobb barátnőm, akit szintén tízen éve ismertem sajnos a jelenlegi és az ex barátja vitte el egy nagyon rossz irányba. Én is vidéki vagyok, de nem tudom máshogy megfogalmazni, mint lecsúszott falusi trógerek szintűek azok a srácok. Vele ugyan nem vesztem össze, csupán fokozatosan megszakadt a kapcsolat.

Amióta elkezdtem a felsőoktatási tanulmányaim új barátságokat egyáltalán nem sikerült kötnöm, felületes ismeretségeim vannak itt-ott. Én igaz barátokra vágyom, mint például amikor gimis voltam és volt körülöttem 2-3 olyan ember, akivel mindent megoszthattam. Velük a mai napig is megmaradt a kapcsolat, de ritkán beszélünk és találkozunk, messze kerültünk egymástól, viszont ezekkel az emberekkel a mai napig bármit meg lehet beszélni.

A szaktársaim valahogy nem vettek be maguk közé. Fogalmam sincs mi lehet a gond. Akikkel meg többet beszélek ők is olyanok, hogy van egy szint, de nem mélyült el a dolog. Klikkek vannak.

Pedig nem vagyok sem bunkó, sem antiszociális, de az a feltűnési viszketegséges sem, ha tudok osztok meg jegyzeteket és segítek, de valahogy azt érzem esélyt sem kaptam. Egy emberrel ugyan barátok lettünk, de ő itt hagyta a szakot. Ez az én szerencsém.

Barátom ugyan lett, viszont azt érzem egy kapcsolat nem pótolja a barátokat, mert mindkettőre szükség van az életben.


Egyáltalán léteznek a mai világban még igaz barátságok?

Hol kéne keresnem embereket?



2019. ápr. 13. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szivesen barátkoznék veled

Ismerős amit írsz

26/L

2019. ápr. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia, sajnos nem tudok segíteni/ tippet adni viszont ha az megnyugtat nem vagy egyedül igaz valószínűleg te sokkal idősebb korosztály vagy mint én, én sokkal fiatalabb viszont énis hasonló cipőben járok volt egy rendes életem sport, iskola minden rendben volt majd hirtelen költözés semmi barát sőt nagyon kiközösitő egy osztály ahol csak a piszkálás ment egy éven keresztül, majd valami változott/történt és sikerült beilleszkednem és lettek "haverjaim" de ez a idő alatt még jobban erősödött a számitógéphez való függőségem a napi 6-7 óra átváltott 8-12 re néhol 15 óra, egy nagyon kedvenc játékomon keresztül ismerkedtem meg talán életem 2 legjobb barátjával a CSGO-n, viszont manapság egy kicsit vissza utasitó nem tudok vele mindenről beszélni és azt mondta túlságosan kötődöm hozzá, nem tudom ez alatt mit ért viszont eléggé fájdalmas téma ez. Persze nem a gépen keresztül kell ismerkedni, de ha egyszerűen nincs más akkor? Egyébként a kérdésedhez vissza térve, szerintem van igaz barátság de ahol féltékenység / irigykedés kezd lenni ott már réges rég valami nem stimmel, szerintem tartsd azzal a pár barátoddal a kapcsolatot akit emlitettél, ha a távolság alatt külföldet értesz akkor is próbáljatok meg találkozni, semmi sem lehetetlen!
2019. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es ha szeretnél írj :)

2:

Nem tudom hány éves lehetsz, de értelmesen fogalmazol és elég jól látod a helyzetet. A fent említett volt barátok közt egyet én is netről ismertem meg anno. Szerintem nincs baj a netes ismerkedéssel, de sajnos sokszor más kép alakulhat ki a másikról, mint ami a valóság... vagy csak az emberek változnak bizonyos idő elteltével.

Én is kis városban nőttem fel, nem volt lehetőségem annyira ismerkedni szóval bőven akadt ember, akit neten ismertem meg. Valakivel a mai napig jóba vagyok

2019. ápr. 15. 21:18
 4/4 anonim válasza:
2-es válaszoló vagyok. Egyébként 15 (fiú) vagyok és szerintem sincs probléma a neten való ismerkedéssel hogyha óvatos vagy és minél jobban megismered az illetőt, például az én esetembe teljesen biztos hogy korombelivel beszélek több okból is na meg hamarosan elvileg egy tali is össze jön. De akkor tök jó, hogy legalább nem egyedüli eset hogy valaki a legjobb barátjával neten ismerkedett meg, igazából az tényleg nagyon rossz hogyha a neten nem ismerted meg elég jól és a valóságba egy teljesen más személyiséggel találkozol.
2019. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!