Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Veletek is előfordult már,...

Veletek is előfordult már, hogy egyes "barátaitok" iránt taszító érzéseket kezdtetek táplálni? Mi miatt éreztétet és mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Nálam az okok: befelelgetések,irigység, fiygelmetlenség, tisztelethiány...

2019. ápr. 18. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen, ahogy kiismertem a barátnőmet, egyre jobban ráláttam, hogy milyen. Csak egy példa: Van egy igazán problémás felnőtt lánya, folyton azt szidta (tiszteletlen velük, szülőkkel, érzéketlen, k....va is, nem sorolom). Cseperedett az én lányom is, és amikor 17 éves korában jött egy gond (anorexia, amit még időben elcsíptünk szakember segítségével), akkor látszott a barátnőmön, hogy "végre nálatok is" van valami gond. Ezt így ki is mondta, talán nem ezekkel a szavakkal. Nálam akkor tört meg valami. Azóta mélyebb családi dolgokba egyáltalán nem avatom be, és a találkozások számát is lecsökkentettem.

(Kérdező, amúgy szerintem az esetek 98 százalékában irigység van a dolog mögött.)

2019. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,sokszor irigység is és még sok minden más lehet emögött.Nekem diplomálás előtt volt ilyen tapasztalatom egy kedves "barátnőm"burkoltan,de célirányosan elkezdett emlékeztetni arra mi nem működik az életemben,mit hogy kellene csinálnom.De arra már nem gondolt,hogy neki mit és hogyan kellene csinálnia,mert az ő életében se minden klappol,de nem tud kilépni belőle.Így könynebb neki a másikat emlékeztetni arra ami annak az életében nem megy.
2019. ápr. 18. 11:29
 3/5 anonim válasza:
100%
Volt többször is,megszakítottam veluk a baratsagomat , nincs szükségem olyan emberekre akik lehuznak.Az egyikkel azert lett vege mert sokszor volt rosszindulatu ha valami sikerult nekem mindig azt mondta hogy ez felesleges ez nem er semmit ha valami/valaki tetszett mindig leszolta ,beszelgetni se lehetett vele egy ido utan mert csak magarol beszelt ha en irtam valamit arra irt egy emojit azt kesz .Tehat nalam ami kizaro ok az az irigyseg, rosszindulat és az önzőség.
2019. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért jó ez egyeseknek biztos út,hogy elveszítsenek másokat,ha kiismerik őket és előbb-utóbb kifogják ismerni.Nekem is mindtak már olyat,hogy felesleges a továbbképzés,inkább mást csináljak,stb.Legjobb nem beavatni az embereket a terveikbe,mert legtöbbjük csak belerandít abba.
2019. ápr. 18. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Állandóan az kezd el ilyen taszító érelmeket kelteni bennem, ha az ember nagyon negatív , mondhatsz akármit, ő a negatív oldalát képes rögtön nézni


"Tegnap született egy kismacska"

"Óhh, a gazdája biztos megölte már"


A panaszkodósokkal nincs sok gondom, ha ér valamit a tanácsom, a csevelyünk. Idővel kiábrándító, ha kétnaponta ugyanazok a csevelyek lemennek, mivel a tanácsaimra fittyet hány, csak panaszkodni jár hozzám, változtatni nem szeretne.


Illetve a sértődősöket; amikor egy baráti kapcsolatban mindig próbálok a másik fél kedvében járni, de így is folyton félek, mielőtt megszólalnék vagy tennék valamit, hogy ezzel most a lelkivilágába taposok e, azt nem tartp, barátságnak.

2019. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!