Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Illetlenség vagy jogos védekez...

Illetlenség vagy jogos védekezés ignorálni egy ismerőst vagy barátot (Részletek lent)?

Figyelt kérdés

Egy olyan jelenetnek voltam tanuja, hogy az egyik fél (nevezzük A embernek) mondta a másiknak (nevezzük B embernek), hogy "Képzeld el!", mire a másik vissza is válaszolt, hogy "Mesélj!, de közben a telefonját nyomkodta.


Amúgy mind a kettő a huszas évei elejéin járhatott.


A ember el is kezdett mesélni (jól hallhatóan), valamit, amiről olvasott, majd, amikor befejezte, B ember csak unottan bámulta a telefonját és utána nem reagált semmit, hogy "Hú, bocsi, de ez a téma nem érdekel" vagy "hú bocsi, nem figyeltem, megismételnéd?" vagy hasonlók. Csak ült és nézte a telefonját némán.


Én külső szemlélőként voltam jelen (épp ettem) és láttam, hogy A ember mennyire elkámpicsorodik.


Azért kezdtem el gondolkozni, mert filmekben is láttam ilyet illetve néha élőben is láttam, hogy az ember, amíg beszél, kikapcsolja a hallgató az agyát vagy ignorálja, úgy tesz, mintha meg se hallaná és, néha úgy vagyok vele, meg van az oka, ha az ember ignorálja a másikat, de ma láttam azt is, hogy a másiknak ez hogy esett.


Ez illetlenség vagy teljesen normális, sőt jogos védekezés (pl tegyük fel A ember már 600x elmesélte a sztorit és B ember már unja) és igazából csak én vagyok rá érzékeny?


29 éves vagyok és Nő.



2019. ápr. 19. 16:16
 1/3 A kérdező kommentje:
(Tudom amúgy, hogy nem az én dolgom a fent említett sztori, csak belém égett A ember elkeseredett arcocskája és meg is indította bennem az elmélkedést erről, ami megszülte a kérdést)
2019. ápr. 19. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk,milyen viszonyban volt a két ember egymással.Ez vagy szándékos sértés,vagy B elég bunkó volt.Ha valakinek nem érdekel a mondanivalója,akkor közlöm vele(udvariasan),vagy úgy teszek,mintha odafigyelnék(csak fejben járok máshol).
2019. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
49%
Nekem van egy ilyen hasonló barátnőm. Sokszor észre vettem már, hogy mesélek valamit, de totál nem érdekli, mert vagy nyomkodja a telóját, igaz néha rám-rám néz érdeklődve, de már tudom, hogy agyban nem ott van a másik...ha a téma amit elmesélek neki nem nagy dolog, annyira nem háborít fel a viselkedése, de azért így is szarul tud esni...vagyis nem. Ilyen jelentéktelenebb témánál nem szarul esik a viselkedése, hanem már kb észre sem veszem (nem előszőr fordult már vele elő ilyen) de ha komolyabb a téma és ekkor viselkedik így, hát az marha rosszul tud esni, de hál Istennek egy mondatot mégis tud ilyenkor is mondani, ami úgymond "reményt ad" számomra az előadott sztorival kapcsolatban. Mert azért fogja Ő a témát ilyenkor is de mégsem figyel a részletekre és nagyon rossz érzés...(még jó hogy van Nála jobb barátnőm nem is egy)
2019. ápr. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!