Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen felhasználóneves...

Milyen felhasználóneves fórumokat, közösségi oldalakat ismertek, ahol többletben értelmes emberek vannak?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 20. 01:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehol sincsenek "többletben értelmes emberek". Ezt ne szó szerint értsd, de nem lehet az ember mindenkinek szimpatikus/érdekes, így lehet nem tartanál valakit értelmesnek azért, mert nem értesz szót vele. Az ask.fm jó kis oldal (volt), ha ki tudja szűrni az ember a bunkókat, kötekedőket és csak a normális kérdésekre reagál az ember. Ott viszonylag könnyű megismerni kedves, rendes embereket. Hogy barátság is szülessen belőle az már nehéz ügy.
2019. ápr. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó, lehet, hogy utópisztikus elképzelés volt.


De itt van például ez az oldal is, ha amatőr statisztikát akarok levonni, akkor csoda, hogyha olyan emberbe botlok, aki egyáltalán képes értelmezni a feltett kérdést, és nem csupán marhaságokat böfög alá, kötekszik a kérdezővel (Miért pont palotapincsit akarsz, miért nem német juhászt? Milyen alja ízlésed van, neked biztos nem való még aranyhal se!) , arról nem is beszélve, hogy netalántán összetett mondatokat használva, helyesen ír... - akinek nem inge, ne vegye - Stb.

Feltételeztem, hogy ez esetben van valamilyen "intellektuálisabb közeg" a neten, ahol az imént felsorolt hiányosságok ellenkezője érvényesül.

2019. ápr. 20. 02:18
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Az emberek többsége irtózatosan buta. Ráadásul minél magasabb végzettsége van, annál inkább azt hiszi magáról, hogy okos.


Ha értelmes emberek társaságát keresed, akkor olyan közegbe menj, ahol a mindennapi sikerhez konkrét és kézzelfogható dolgokat kell elvégezni. Ipari munkások, mérnökök, technikai szakmák képviselői. Ott nincs helye találgatásnak, csakraenergiákról fantáziálásnak meg érzelmi hülyeségeknek: akik ilyen pályán vannak, rendszerint két lábbal állnak a földön. Az intelligenciaszintjük persze ettől még önmagában nem ugrik az égig, de sokkal logikusabban gondolkodnak, mint mások.

2019. ápr. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tapasztalom szinte megállás nélkül...


Azért érdeklődtem internetes helyek után, mert számomra az összejárósdi nem opció, legutóbb is hét évig leveleztem valakivel, mire megszületett az egyetlen személyes találkozásunk. Nem mintha épp egy börtönből vagy a zárt osztályról tölteném a napi internet használási időmet, csak komfortosabb az online felület, sokkal jobban szeretek írásban kommunikálni, mint szóban. Gördülékenyebb.

2019. ápr. 20. 03:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

# 3/4


„Ipari munkások, mérnökök, technikai szakmák képviselői.”


Ezt ugye viccnek szántad?

A mérnökök mint értelmes társaság?:) Hát én köztük dolgozom – nyilván kivételek vannak-, lehet, hogy logikusabban gondolkodnak, mint az átlag, de érzelmi analfabéták, amolyan robotok, akik nem igazán tudnak értékelni semmit, ami zene, művészet, beszélni sem lehet velük igazán semmiről, csak a munkáról és hétköznapi dolgokról.

ráadásul a kérdező direkt leírta, hogy nem szereti a kötekedőket, hát fórumokon a nagy kötekedőművészek közül sokan mérnökök, informatikusuk, a legbeszűkültebbek is ők általában.


„rendszerint két lábbal állnak a földön”


ez egy eufemizmus arra, hogy nem empatikusak, érzelmileg 0-k és beszűkültek.

meg ipari munkások, mi? dolgoztál már velük? a szakmájukhoz értenek, de többségük azt se tudja, melyik földrészen él.

-

„egyáltalán képes értelmezni a feltett kérdést, és nem csupán marhaságokat böfög alá, kötekszik a kérdezőve”


ez a fő probléma, és végül is az intelligencia része. Nem tudom, te milyen intelligens beszélgetésre vágysz, sztem már olyan magyar oldal sincs, ahol egyáltalán beszélgetni lehet.

az ugyanis nem normális bezsélgetés, ami pl cseteken zajlik: nagyképűsködés, beszólogatás stb. A fórumok kihaltak, itta gyk-n meg 90% csak trollkodik.

próbálkozz külföldi oldalakon inkább. ott sem csodálatosak az emberek, de kiegyensúlyozattabbak, kevésbé szűklátókörűek és tapasztalaton szerint értelmesebbek is jóval.

Az a vicc, h a magyar emberek többsége rohadt nagyra van magával, de pl. egyik külföldi zene oldalon bármelyik huszonéves amerikai-ukrán-lengyel fiatal 10x értelmesebb volt, mint bármelyik mérnök/orvos/munkás/akárki Magyarországon. A magyarok szakbarbárok, jók a munkájukban, vagy egy adott területhez kiválóan értenek, de azon kívül sötétek mindenhez.

2019. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nos, én se vagyok egy nagy érzelmi ember - ezért se nagyon jövök ki a többi "fajtársammal", viszont a hétköznapi témák olyan szinten untatnak, hogy szinte érzem, ahogy peregnek a másodpercek, amelyek az elalvástól választanak el, hogyha ilyesmi merül fel.


A részemről, amire szükségem lenne, az logikus érveken alapuló, logikus érvekkel cáfolt, az előző érvek gyenge pontjait ilyen módon ízekre szedő vita lenne többek között, viszont eddig, ha racionális beállítottságú emberrel is fogtam bele ilyenbe, akkor is gyakran megesett, hogy egy ponton azt vettem észre, jelen van az érzelmi / személyes meggyőződési fal, amin nem enged átjutni információt.

2019. ápr. 21. 01:51
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Amiket itt olvasok az mind érzelmi töltésű dolog.Pedig nem,annak gondolom.Az emberek azért ilyenek mert a pénz az önzés teljesen tönkre teszik az emberi értékeket. Munkahelyeken a seggnyalásba vetnek 50% ot.30% mások figyelése,és a spicliskedések.A maradék 20% a munka talán.Sajnos ez az emberek mindennapi életében a családjában is ilyen érzelmi impotensek az emberek.

Ezért is ez a sok válás,mert mindenki azt hiszi,hogy a másik különb lesz pedig nem egy idő után.

Otthon is beszélgetni kellene.Nem is gondolják az emberek,hogy egy felmérés szerint egy átlag házaspár .Naponta 7-11 percet kommunikál,ebben a gyerekek dolgai is benne vannak.Persze majd most is lesz egy okos aki azt mondja majd,hogy nálunk nem így van.Mindig vannak kivételek és ezért ennyi a megállapított idő.

2019. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 - És ez azért válasz a kérdésemre, mert...?


Nem arra irányult a kialakult beszélgetés se, hogy "jaj, milyen szörnyű, hogy ebben a csúnya mai világban milyenek az emberek, és mennyi házasság megy tönkre, bezzeg régen, amikor a még most is visszamaradott világhoz képest még korlátoltabbak voltak az emberek, mennyivel szebb volt az élet."

Szóval nem értem, ez a fura panaszkodásos lelkizés mégis hogyan tűnt ide illőnek... Engem egyáltalán nem érdekel a házasságos, családi életes mizéria, amiről a hozzászólásod java része szólt, ellenben, ha már szóba került, cáfollak. Úgy gondolom, hogy a válások számának a hátterében az áll, hogy az emberek döntő hányada szánalmasan kapcsolatfüggő, képtelen várni rá, hogy megtalálja azt az embert, aki a legmegfelelőbb a számára, helyette felelőtlenül beleugranak ebbe az idejét múlt, tradicionális bilincsbe csak, hogy "ne legyenek egyedül". Aztán pedig, mikor érkeznek az előre kiszámítható belső problémák az elsietés és a kényszermegoldás, "ló nincs, jó a szamár is" mentalitás következtében, akkor legalább annyi eszük van a régi társadalom tagjaival ellentétben, hogy nem szenvednek egy abszolút nem hatékony, abszolút működésképtelen kapcsolatban, hanem épeszű döntést hozva kiszállnak.

2019. ápr. 23. 02:16
 9/10 anonim válasza:
100%
Sajnos én sem tudok sok jóval kecsegtetni, mert eddig engem is iszonyat emberek találtak csak meg, szinte mindegy volt, milyen oldalon. A fórumok is elszaródtak, oda is csak véleményhuszárkodni jár a sok hobbizseni. Ha értelmes levelezőpartnert keresel, maximum azt tudom tanácsolni, hogy keress itt a gyakorin szimpatikus válaszokat és írj rá a valaszolóra, hátha... :)
2019. ápr. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Npc Fórum, ha mazochista vagy.


Bármit írsz oda, 5-6 troll szottyadt nagymama kicsinál. Próbáld ki! Nagyon komoly. Ilyenek azt sem tudom, hogyan vannak szabadlábon...

2019. máj. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!